• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ליקוי חמה

נו, איך היה?
אני ראיתי אותו עם משקפיים, זכוכית רתכים והכי מגניב - דרך עננים. בהחלט מחזה יפה. פעם שנייה שאני רואה, אם כי מתי יגיע היום שבו אצפה בליקוי חמה מלא :(...

ביבזנו יום לימודים על זה. הייתי בחוץ ובגלל שרק אני וחבר שלי הבאנו זכוכית רתחים,היינו צריכים להביא לכולם לראות(מורות חייבו אותנו)....
אבל היה ממש שווה בשיא זה היה ממש מגניב...

זה היה ממש מגניב.. לאיזה שעה היה אור הרבה יותר חלש..

ואז בהמשך ראיתי אנשים זוהרים וצורות כאלה... (ואז ראיתי את השמש גם כשסגרתי את העיניים!)

למעשה אני עדיין רואה את זה..

הסתכלתי בלי יותר מידי הגנה מתאימה.

אנחנו ראינו אותה בצורה המוזרה ביותר, לא ראינו את השמש (כי לאף אחד אין את הציוד הנכון) אלה את איך שהיא מקרינה אור, גם מגניב.
ואיש זקן, בארץ אתה אף פעם לא תראה ליקוי מלא...
וראינו את הליקוי שהיה הטורקיה! ליקוי של 100 אחוז!!! זה היה ממש יפה!!!!

המורה שלי הביא לכיתה שלנו איזה 15 זכוכיות רתחים. בילינו איזה חצי יום על צפייה בזה. זה ממש מגניב. מישהו ממכם גם הסתכל על הצל שעושים עצים? זה ממש מגניב! יש קמרה אובסקורה ורואים המון "ירחים" בתוך הצל של העץ. ולא רק על צל של עצים, על הכל. אני ממש מצטער שלא הבתי מצלמה. אצלנו היו מעט מאוד עננים וראו מצויין. ליד הבצפר הביאו טלספוק והקרינו איתו את השמש על לוח, ממש מגניב! גם רואים את הכתמים של השמש. כמובן שזה הכל הפוך. וזרך הזככויות היה הכי יפה! והכל היה עם אור מוזר נורא, בהיר כזה.
זה היה 84% ליקוי . שזה כמעט מלא. הליקוי הבא שיהיה יהיה בעוד 21 שנים. אני חושב שיהיו עוד ליקויים אבל רק ממש קטנים (כאלו שהאסטרונומים לא סופרים).

הייתי בבית ספר כשהליכוי התחיל ונדנדנו למורה עד שהיא נתנה לנו להסתכל, אבל לאפחד לא היה תציוד, אז וויתרנו מהר מאד... אבל בגלל שזה היה יום קצר מאד (סיימנו ב 12 כי חצי מהמורים בטיול שנתי) אז חזרתי הביתה והתחלתי לשרוף זכוכית עם נרות... דווקא הצלחתי לראות עם זה די טוב... השתמשתי גם בצילום רנטגן שמצאתי...

למה לא יכול להיות בישראל ליקוי חמה מלא?

טוב טוב הגמד אמר/ה:
בולשיט
היה אחד ב-1999, והבא (המלא) שיהיה בארץ יהיה ב-2180
ליקוי חמה מלא יכול להתרחש בכל מקום בכדור הארץ שהוא לא יותר מידי לכיוון הקטבים

בצבא הסתכלנו דרך הרצועה המגנטית של דיסקים 3.5 אינטש. כל כך הרבה דיסקטים טובים איבד הצבא ביום הזה.
ואכן צל של עצים מגניב בליקוי חמה.

molejo אמר/ה:
טוב טוב הגמד אמר/ה:
בולשיט
היה אחד ב-1999, והבא (המלא) שיהיה בארץ יהיה ב-2180
ליקוי חמה מלא יכול להתרחש בכל מקום בכדור הארץ שהוא לא יותר מידי לכיוון הקטבים

זה לא ההפך? כלומר, בקטבים רואים הכי טוב, ובסביבות קו המשווה רואים הכי פחות באופן יחסי?

חזרה