• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

השביתה

סטטוס
נעול לתגובות.

arnarth the dunedian

פונדקאי ותיק
מה אתם חושבים: האם השביתה הייתה נכונה? האם השיגה את מטרותיה? האם כדי להמשיך את המאבק?

אני מניח שרובנו מבינים כי הדו"ח איננו לגיטימי ומזיק למורים, תלמידים והורים. השאלה איך להיאבק? מובן שהשביתה הקטנה הזו לא הספיקה אם כי זהו באמת יכול להיות צעד ראשון של העזה ומאבק במשרד החינוך אשר פוגע בחינוך ואיננו ניתן לעצירה על ידי דמוקרטיה פשוטה. יאנו, זאת עובדה שהרוב מתנגדים לו. הבעיה היא שצריך משהו רועש יותר, משהו שאנשים ישימו לב אליו, כמובן, כל עוד הוא בגדר הדמוקרטיה.או משהו, שלא כמו השביתה הזו, המערכת לא תצליח להשתיק.

לדעתי צריכים להינקט מספר צעדים: ראשית, אם לנסות ולשבות שוב אז לעשות שביתה מתואמת עם המורים, ולא עכשיו בתקופת הבגרויות אלא במהלך תחילת-אמצע שנת הלימודים הבאה כשמועד יישום הדו"ח יהיה קרוב יותר.
שנית, לערוך הפגנות, כי הפגנות קיצוניות יותר משביתה, ובניגוד לשביתה לא פוגעות בנו בשום דרך. ואני לא מדבר על הפגנות קטנות אלא על הפגנות המוניות שישתתפו בהם מאות תלמידים ומורים (כן כן, לראשונה מורים ותלמידים צריכים להתאחד למען השגת מטרה מסויימת).

מה דעתכם?

מה השביתה נתנה? כלום!
יום אחד יעשה משהו? חוץ מזה שרוב בתי הספר לא שמו קצוץ על השביתה הזאת.

מישהו בכלל שבת? כי אני יודע שאצלי בביצפר לא שבתו הרבה

אני בכלל לא שמעתי על השביתה, אבל אצלי כמעט כולם (אבל ממש כולם) שבתו!

לפני שיפלטו עוד שטויות, תנו לי להזכיר ש-30 אחוז מהילדים והנוער בישראל לא הלכו לבית ספר. וזה מטופש.

למי שלא שמע- 30% מהתלמידים שבתו, במספר- 180,000
זאת הייתה הפגנת כוח, להראות שאפשר, וזאת הצלחה מדהימה בהתחשב בזה שלא היו כתוב על השביתה לא ברדיו, לא בעיתונים ולא בטלוויזיה.
הידיעה הגיע ל180,000 תלמידים בעזרת מסנג'ר ואיסיקיו.
ואם רוצים לשבות שוב- במקום לשבת בבית צריך לעשות הפגנה המונית, או הרבה הפגנות קטנות מול בתי הספר.

השאלה היא אם יש טעם.. אלא אם תהיה שביתה של ממש, משרד החינוך יתעלם.

ואגב- מארגן השביתה היה מרעננה (לפי מה ששמעתי), תיכוניסט מאוסטרובסקי, כבוד!

אני לא אוהב את הרעיון של השביתה, לי יש בגרויות השנה ואני לא טוב בללמוד לבד, אני לא מתכוון לדפוק את הבגרויות שלי בגלל בעיות שכר של המורים, מצטער אבל הם לא חשובות לי כמו הבגרויות שלי...

נראה לי פספסת משהו
לא המורים שבתו, אלא התלמידים, בגלל דוח דוברת...

UriShel אמר/ה:
נראה לי פספסת משהו
לא המורים שבתו, אלא התלמידים, בגלל דוח דוברת...
טוב אז תוסיף ליד "בעיות שכר של המורים" גם "דברים שיכולים לפגוע בתלמידים אבל אני לא ממש מבין אותם/איכפת לי מהם".

הוסף

אבל ברצינות, אתה חושבים שהז עזר למישהו? סתם יום חופש ל180 אלף תלמידים...

UriShel אמר/ה:
הוסף

אבל ברצינות, אתה חושבים שהז עזר למישהו? סתם יום חופש ל180 אלף תלמידים...

אולי לתלמידים ששבתו? אני יודע שזה היה יכול לעזור לי במקום לשבת 7 שעות בכיתה.
אי חושב שזה תופס תאוצה, יעשו כזה עוד כמה זמן ויותר ישבתו, או משהו כזה.

תקשיב, אתה לא לומד בשביל המורים, לא לומד בשביל שרת החינוך, לא לומד בשביל אף אחד מלבדך. אם אתה רוצה לשבות, תשבות, אתה תדפק כך או כך בסופו של דבר...

אנחנו=העתיד של המדינה=המדינה צריכה אותנו.

פשוט צריך שחלבנת תכניס את זה טוב לתוך הראש הקשה הזה שלה, שמערכת החינוך קיימת בשבילנו ואם אנחנו לא מכירים בלגיטימיות שלה זה אומר שכמו בדמוקרטיה נורמלית יש לנו הסמכות להפיל או לשנות אותה (אתה שיטה קיימת אגב עם הפלת ממשלות). וזה עוד סיפור אחר לגמרי כי גם המורים רואים שמערכת החינוך עושה צעד לא לגיטימי.

אלה שאומרים שזה יסכן להם את הבגרויות, תחשבו לא רק על עצמכם אלא גם על אלה שיאלצו לסבול מהדו"ח בעוד 2-3 שנים. יאני, באמת, החלוצים שישבו את המדינה בתחילת המאה העשרים לא התיישבו בשביל עצמם אלא בשביל ליישב את הארץ לדורות הבאים.

arnarth the dunedian אמר/ה:
אנחנו=העתיד של המדינה=המדינה צריכה אותנו.

פשוט צריך שחלבנת תכניס את זה טוב לתוך הראש הקשה הזה שלה, שמערכת החינוך קיימת בשבילנו ואם אנחנו לא מכירים בלגיטימיות שלה זה אומר שכמו בדמוקרטיה נורמלית יש לנו הסמכות להפיל או לשנות אותה (אתה שיטה קיימת אגב עם הפלת ממשלות). וזה עוד סיפור אחר לגמרי כי גם המורים רואים שמערכת החינוך עושה צעד לא לגיטימי.

אלה שאומרים שזה יסכן להם את הבגרויות, תחשבו לא רק על עצמכם אלא גם על אלה שיאלצו לסבול מהדו"ח בעוד 2-3 שנים. יאני, באמת, החלוצים שישבו את המדינה בתחילת המאה העשרים לא התיישבו בשביל עצמם אלא בשביל ליישב את הארץ לדורות הבאים.
ואני צריך להוריד לעצמי את ציוני הבגרות כי כמה ילדים מסכניםרוצים יום חופש?!?
למה?!
אתם רוצים? תשבתו! זה יהרוס רק לכם.
אין לי בעיה, באמת. אל תגיעו ללימודים. כל עוד אני אלמד ואעשה בגרויות, לא איכפת לי מה אחרים יעשו.
אתם הורסים רק לעצמכם. מצטער אנראט', אבל אם ילדים כמוך זה העתיד של המדינה שלנו, העתיד של המדינה שלנו יהיה עגום ביותר.

אחי בכיתה ד' למדתי עד 3 וחצי אם יום שישי וזה לא היה כל כך נורא,הילדים יוכלו לחיות אם זה בעזרת קצת השקעה.

זאת בדיוק הגישה הפחדנית שבגללה לא היו יותר שובתים.
אני שם *** על העתיד, אכפת לי רק מעצמי ומהציונים שלי, לא אכפת לי מאנשים אחרים ומאלה שיבואו אחרי.
למען האמת, ילדים כמוך ששמים *** על כל אחד חות מעצמם יביאו למצב עגום, לא מי שמודע לעובדה שהוא יכול לעשות שינוי.

השביתה החד יומית הזאת הייתה דוגמא לזה שיש לתלמידים כוח, והם יכולים לנצל אותו.

לא רק המורים יכולים לשבות, אלא גם התלמידים, תמיד יש קורבן, מי ששבת קיבל חיסור לא מוצדק, ופספס חומר. אז מה? עכשיו אנחנו יודעים שאפשר לעשות משהו, ולא לפתור את זה ב"אני חמשוש/תיכוניסט, זה לא יגיע אלי."
יש חומר לבגרויות? טוב, אף אחד לא מציע עוד שביתה כרגע, אבל ייקח לדו"ח זמן להגיע לרמה מעשית, ויהיה זמן לשבות לפני הבגרויות הבאות.
אני לא יפספס מבחן, אבל אם מישהו יארגן עוד שביתה, רצינית, אני ישבות.

וזה הבעיה לא יהיה מארגן של שביטה רצינת קודם כל אין אחדות בין התלמדים ואין גוף שתומך בנו בצורה מסודרת,ברגע שיהיה גוף שתלמדים יוכלו לבחור אותו ולשלוט אליו ,אז נגיע למקומת אבל המעוצת התלמדים הארצית לדעתי הם בושה ובגלל זה לא הייתה הפגנה וכלום הלכו לישון כי אף אחד לא אירגן משהו רציני.

power to the people!
כן, שיהיה...
בכל מקרה תריבו, לי לא יכול לעניין פחות העתיד של עצמי, יהיה שביתות? יהיו. יהיו לי תוצאות גרועות במבחנים? אז יהיו.
שמעו, זה לא כזה דבר נוראי לקבל ציונים נמוכים, להכשל בבגרויות ואפילו לקבל נמוך בפסיכומטרי. אם אתם חכמים מספיק תבינו שלימודים זה לא מה שיעשה לכם חיים טובים(עשירים אולי, אבל טובים לא בטוח), גם בלי לימודים אתם יכולים לעשות הרבה בחיים, אז תפסיקו להתבכיין על ימים שהפסדתם, יום אחד ואפילו שבוע לא ישנו לכם את החיים.
live now, die later
קדימה, קטלו אותי, אני מוכן נפשית וקצת פיזית.

סטטוס
נעול לתגובות.
חזרה