מפגש הפונדקאים באייקון מתקרב, וגם גלגול גורלי!
בקרוב הוא מגיע - מפגש פונדקאים באייקון, השנה יהיה לנו אזור משלנו לשחק, לדבר, ולצחוק. יש להירשם (בחינם) באתר: http://program.iconfestival.org.il/icon ... 7%95%D7%9F אז אם אתם רוצים להגיע, הירשמו עכשיו!
בנוסף, באייקון יהיה גם פאנל של גלגול גורלי, בו פלאפי, אני ויתר חברי הקאסט נופיע ונדבר על התוכנית. נשמח לראות אתכם ולשמוע את השאלות שלכם: https://bit.ly/2MgiFZp

יום האישה שמח - טייק 2

פורום הקהילה שלנו, כאן תוכלו לדבר על כל נושא שעולה על לבכם. אז שימו את המעיל בצד ובואו להתרווח אצלנו
סמל אישי של משתמש
tkhag1

יום האישה שמח - טייק 2

שליחה על ידי tkhag1 » 12 מרץ 2018, 10:27

TheKnightWhosaidKnit כתב: אני לגמרי מפחדת לשאול מה קרה לעץ הקודם ולמה דיון על יום האישה נראה כמו דיון על "כמה נשים יש ביחידות קרביות"
הערתי אל התופעה של אפליית גברים לרעה כנגד נשים כדרך אגב ומשם זה התחיל להדרדר...
ואין לי מושג איך זה הגיע לנשים בצבא.
כדאי להכות ראשון אבל תמיד עדיף להכות אחרון.
סמל אישי של משתמש
חובב מוד
יצירת קשר:

יום האישה שמח - טייק 2

שליחה על ידי חובב מוד » 12 מרץ 2018, 16:36

The oldman כתב: הייתי מאוד שמח לראות את הבנות שלי משרתות בקרבי כמובן שהכי טוב בלי צבא בכלל, אבל כנראה לא יקרה בעשרות השנים הקרובות
ככה.
לגנוב רעיון מאדם אחד זה פשע, אבל לגנוב רעיון ממספר אנשים זה מחקר :wink:
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

יום האישה שמח - טייק 2

שליחה על ידי The oldman » 12 מרץ 2018, 17:09

טקהאג, אתה מציין דעה אישית כעובדה מבלי להביא סימוכין. מכיוון שהפורום הוא לא במה לדיוני אפלייה אז להפסיק עם הדיון על זה.

חובב, דווקא הכיתוב היה בקטנה - אני משער שהתמונה גרמה לדיון, שהוא אחלה דיון. בייחוד מה שכתב נרוביאן על הניסוי הקודם שהיה מאוד מעניין בשבילי.

ואם כבר על נשים וצבא, שמחתי גם לקרוא לפני חודש על מפקדת הטייסת הראשונה - ממריאה להיסטוריה - ידיעות אחרונות

נ.ב. בקשר למג"ב, כשאני התגייסתי זה דווקא נחשב תפקיד ירוד בהשוואה לקרבי - חי"ר או שריון. אולי זה השתנה בגלל שמאז הצבא עוסק הרבה יותר בבטחון שוטף ופחות מתאמן למלחמה סדירה...
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
tkhag1

יום האישה שמח - טייק 2

שליחה על ידי tkhag1 » 12 מרץ 2018, 17:23

The oldman כתב: טקהאג, אתה מציין דעה אישית כעובדה מבלי להביא סימוכין. מכיוון שהפורום הוא לא במה לדיוני אפלייה אז להפסיק עם הדיון על זה.
קודם כול אני לא פותח דיון אפלייה, הסברתי איך העץ הקודם הידרדר לרמה לא מכובדת.
ואני יכול להביא לך הוכחות שלא מדובר בדעה אישית אבל כמו שאמרת הפורום הוא לא הבמה המתאימה לזה ולכן אני הולך לקטוע את זה כאן, זה לא נושא שמתאים לעץ ולפורום.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

יום האישה שמח - טייק 2

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 14 מרץ 2018, 21:11

the Nerubian כתב: פועל הבעיה הרפואית האמיתית שהייתה להם הייתה לטענתו "סידורי הגיינה בטנק" - אם הן צריכות לעשות חודש בטנק במצב לחימה, מה עושים אם יש להן מחזור.
וואלה, גם גברים שסגורים חודש בטנק צריכים שירותים.

לפני כמה שנים טובות, אחת יערה שטולברג הגישה בג"צ כדי שיתנו לה לשרת על מחבט - מערכת מפוקפקת שהייתה פעם במערך הנ"מ שנראתה ככה:

תמונה

התשובה של צה"ל הייתה שלא רוצים לשבץ נשים וגברים על כלי לחימה סגור בגלל האי-נעימות וחוסר הפרטיות במקרים של עשיית צרכים. בג"ץ מסמס את העתירה עד ששטולברג השתחררה ואז ביטל אותה בטענה שהיא כבר לא רלוונטית והמחבט עצמו יצא משירות עקב חוסר רלוונטיות.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

יום האישה שמח - טייק 2

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 14 מרץ 2018, 21:12

tkhag1 כתב: הערתי אל התופעה של אפליית גברים לרעה כנגד נשים כדרך אגב ומשם זה התחיל להדרדר...
תעשה ניסוי. תשאל כמה בנות מהכיתה שלך אם הן מפחדות ללכת לבד בחושך ברחוב ותשאל את עצמך מתי אתה פחדת ללכת לבד בחושך ברחוב.
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

יום האישה שמח - טייק 2

שליחה על ידי liorgonen3 » 14 מרץ 2018, 21:24

מפקד, הסיפור על יערה היה לפני או אחרי אליס מילר? כי בג"ץ לא בדיוק זרם במקרה של אליס עם הטענה שצריך לעשות הפרדה על בסיס מגדר בשיבוץ בצה"ל.
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

יום האישה שמח - טייק 2

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 14 מרץ 2018, 21:39

אחרי אליס מילר.

באליס מילר בג"ץ פסק שלא צריכה להיות מגבלה על גיוס נשים אלא אם הצבא יכול להצדיק את זה ובמקרה של שטולברג הצבא הצדיק את זה.

אליס מילר עצמה לא עברה את המיונים לטיס. כיום היא מתגוררת בג'ונגל בהודו, נשואה לאיזה הודי מוזר ומגדלת מלא ילדים הודים קטנים שהיא ילדה בלי אפידורל.
סמל אישי של משתמש
tkhag1

יום האישה שמח - טייק 2

שליחה על ידי tkhag1 » 14 מרץ 2018, 21:43

המפקד האלמוני כתב: תעשה ניסוי. תשאל כמה בנות מהכיתה שלך אם הן מפחדות ללכת לבד בחושך ברחוב ותשאל את עצמך מתי אתה פחדת ללכת לבד בחושך ברחוב.
תעשה נסוי נגדי, תראה כמה גברים מקבלים מזונות לעומת נשים גם כאשר הם בעלי משמורת מלאה ומרוויחים פחות מהאישה, או לחלופין תראה איך המשטרה/בית המשפט שם את הגברים בעמדה נחיתות במקרי תולונות תקיפה פיזית/מינית כנגד נשים גם כאשר הם הצד הנתקף! מעבר לזה בו לא נדבר על זה שאתה צריך אישור מיוחד לתבוע אדם על תלונת שווא! עורכי דין אשקרה ממליצים לאישה לעשות את זה במהלך גירושים! ורוב הסיכויים שהן לעולם לא יועמדו לדין על זה!!!
אם כבר הזכרנו את בית המשפט אנחנו יכולים לומר מראש שדת השופטים נוטה לטובת האישה באופן אוטומטי כאשר מדובר בענייני משפחה.
אז תגיד לי, האם בנסיון להגן על מעמד האישה לא פגענו בגבר?
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

יום האישה שמח - טייק 2

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 14 מרץ 2018, 21:57

אני קצת מהסס להתערב בדיון, אבל... טוב, אני מקווה שיצא לי בסדר.
אלישע והמפקד-בנוגע לענייני מזונות, אני נאלץ להעיד (מניסיון של דודי) שאלישע צודק. גם כשגרושתו של דוד שלי התחתנה עם עורך דין עשיר מאוד, המסכן עדיין חייב לשלם לה סכומים לא קטנים ''כדי שרמת החיים של הילדים לא תרד''. יש גם את החוק הלא כתוב שקובע: ''אישה שמביאה לגבר סטירה מגינה על עצמה מהטרדה מינית, גבר שמביא לאישה סטירה הוא לא גברי בעליל / אלים ומסוכן שצריך לשבת בכלא''. בכלל, יש הרבה הקלות, כתובות ולא כתובות, בעד נשים.
מצד שני, רוב הנשים (שאני מכיר, לפחות) לא ממש מתלהבות מלטייל ברחוב לבד בחושך. חוץ מזה, עם כל הפמיניזם לא שינו את הציפיות מהאישה, אלא הוסיפו עליהן-עדיין מצפים מאישה להיות אמא טובה, לדעת לבשל ולדעת לנקות, אבל עכשיו מצפים שגם תעבוד ותלמד. מניסיונה של אישה שאני מכיר, אי אפשר להיות אמא טובה וקרייריסטית בו זמנית.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

Si vis pacem, para belum.
סמל אישי של משתמש
tkhag1

יום האישה שמח - טייק 2

שליחה על ידי tkhag1 » 14 מרץ 2018, 22:07

אני לא אומר שלא קיימת אפליה נגד האישה, אני אומר שקיימת גם אפליה נגד הגבר שבניגוד לשאר האפליות לא נעשה דבר למנועה או להכיר בה, יותר מזה ארגונים פמיניסטים קיצוניים אף מעודדים אותה.
נ.ב. אני גדלתי אצל אבא שלי ואמא שלי לא שילמה אגורה שחוקה אחת למזונות.
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage

יום האישה שמח - טייק 2

שליחה על ידי Nextorl » 14 מרץ 2018, 22:08

בנוגע לפמיניזם מול מניניזם- העניין הוא פשוט, העולם לא שוויוני. ופטריארכיה פוגעת בכולם, לא רק בנשים ולא רק בגברים. להתווכח "מי סובל יותר" לא יעזור כאן בשום צורה, ויועיל מאוד אם כל צד ינסה לעזור לצד השני במקום לתקוף אותו. בבקשה, בואו נסכם את הדיון הזה כאן- זה נושא שמתדרדר מאוד מהר.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

יום האישה שמח - טייק 2

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 14 מרץ 2018, 22:09

מזונות הם בדרך כלל לילדים. איזה מין אבא לא יפרנס את ילדיו רק כדי להעניש את אמא שלהם?
באופן כללי, גברים נוטים להיות הצד המרווח פחות בענייני מזונות, אבל בממוצע נשים גם מרוויחות פחות, בדרך כלל נשארות עם הילדים ובאופן כללי סובלות מיותר מגבלות בדיני אישות (עגינות, ממזרים וכיו"ב).
להביא אנקדוטות וסיפורים אישיים זה נחמד אבל לא תמיד מועיל - אני יכול להיזכר בשלוף בשני חברים שלי שהתגרשו בלי שהיו ילדים בתמונה ואף אחד מהם לא משלם שום מזונות.

עד כמה שאני זוכר, אלישע צעיר מכדי להתגרש או להנשא - ומומלץ לא ללמוד על הנושא מכל מיני פרסומים סנסציוניים באינטרנט.
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

יום האישה שמח - טייק 2

שליחה על ידי liorgonen3 » 14 מרץ 2018, 22:12

פמיניזם משפטי הוא נושא לא פשוט, על כל פס"ד בג"ץ עם מקרה שבא לטובת האישה, אני יכול גם להביא לך מקרה שבא לטובת הגבר, עד לרמה שאדם אשר אנס את אשתו קיבל עונש מאסר מאוד מוקטן בגלל שהוא "אדם נורמטיבי שטעה, מציל חיים [התנדב במד"א] שהיה ברגעי קושי קשה בחייו בגין משפחתו המתפרקת" או אישה שהייתה קורבן התעללות של בעלה במשך שנים, וכאשר רצתה לשים קץ לחייה, זה ניסה לתקוף אותה בשנית. מה שהביאה למצב שבוא במקום לירות בעצמה, ירתה בבעלה. לא שזה מנה מבית המשפט להאשים אותה בהריגה ושליחתה לכלא לכמה שנים טובות. וזה רק בארץ.

נכון, יש נטייה ללכת לכיוון האישה בדיני משפחה, אבל בואו נזכור שלפי הממוצע בארץ, אישה מרוויחה פחות מגבר, וזה שאישה נישאת מחדש לאו דווקא מצדיק הפסקת תשלום מזונת. גם עד לאחרונה בית המשפט תמיד פסק לטובת האישה בסוגיות אחריות על ילדים במקרה של גירושים, אבל להציג את זה כ"שלטון הנשים" ו"עריצות המשפט" זה קצת קשה.
ונכון, החוק כרגע קובע שגם אם הוגשה תלונת שווא על אונס, אי אפשר להגיש תלונה נגדית על כך, אבל זה בעייה בחוק ולא במשפט, בסופו של דבר, שופט בג"ץ לא יכול לעשות ככל העולה על רוחו, והוא כן מוגבל לחוק הכתוב. יש מקרים שבו הוא יכול לצאת מהקווים, אבל זה תלוי תפיסת עולם משפטית של כל שופט, ולרוב הוא חייב להצדיק את זה, ורק במקרי קיצון.

אגב, יש מקום לשים לב להגדרה מתאימה של פמניזים, יש הגדרה שטעונת לשיוויון מלא (פמיניזם ליברלי), יש הגדרה שטוענת לשיווין תוך שמירת הציוויון הנשי (פמינזים תרבותי), ואכן יש גישה שאומרת שנשים צרכים לקבל העדפה מתקנת על פני גברים, אבל כמו שמה. היא מאוד רדיקאלית ולא נפוצה, לרבות בעולם המשפט
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
סמל אישי של משתמש
tkhag1

יום האישה שמח - טייק 2

שליחה על ידי tkhag1 » 14 מרץ 2018, 22:16

אני לא אומר שנשים או גברים הם יותר או פחות נפגעים, אני רק רוצה לציין שיש שתי צדדים למטבע ויש להתחשב בשניהם.

המפקד האלמוני
אני בן 18 ההורים שלי גרושים ואני גדלתי עצל אבא שלי שכרגע בנשויים השלישיים שלו, אזעם כל הכבוד אני יודע על מה אני מדבר.
המפקד האלמוני כתב: באופן כללי, גברים נוטים להיות הצד המרווח פחות בענייני מזונות, אבל בממוצע נשים גם מרוויחות פחות, בדרך כלל נשארות עם הילדים ובאופן כללי סובלות מיותר מגבלות בדיני אישות (עגינות, ממזרים וכיו"ב).
מזונות הם שרדי העבר כשלנשים לא הייתה הזדמנות שווה, כיום יש לא מעט מקרים שהגבר הוא ההורה המגדל והאישה היא המפרנסת, מזונות צריכים להיות מחושבים לפי מי מגדל (או כמה מגדל במקרה של משמורת משותפת) וכמה כל צד מרוויח, אם אתה נגד זה ואומר שרק לנשים יש זכות למזונות אתה בעצם יוצר מצב של חוסר שיווין שכשחושבים על זה מנוגד לערכים הפמיניסטיים (כאשר הם לא מהסוג של שנאת גברים שנפוצה בצדדים היותר קיצוניים).
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה