• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 10.8.20 שיטת המשחק של מלסטרה: לחשי קוסם לדרגות 3-5 משתי אסכולות התקפה ובריאה

בעולם המערכה מלסטרה, קוסמים יכולים להתמקצע בשש אסכולות שונות.
המערכת של לימוד הלחשים מיועדת לכך שיהיו לקוסמים המון אפשרויות לבניית הדמות, וכשכמעט שום דמות קוסם לא תהיה דומה לדמות אחרת של קוסם.

לאחר אסכולת הרעם שעלתה בשבוע שעבר וממוקדת בקללות וקרבות שרביט מהירים בין קוסמים העדכון החדש באתר מכיל רשימה מלאה ומפורטת של הלחשים לדרגות 3-5 בשתי אסכולות שונות:

אסכולת "המגדל' שמתמקדת בקסמי בריאה של עצמים, מקורות אבן ועד מי-מרפא מכושפים, ואסכולת "השביט" שמתמקדת בקסמי התקפה

לדף האינדקס של האסכולות:
https://members.pundak.co.il/world/..._creation/class/mage/magic_schools_index.html

תהנו :)

עדכון טוב.

נראה לי שלחשי השביט יכולים להיות בסיס טוב לאומן-מכשף. ככלות הכל, חימום וקירור הם כלים חשובים בארסנל הכלים של האומן. אני הייתי הולך על כך שהלחשים מבוססי החשמל מסוגלים גם להעצים אנרגיות מנטליות אבל השאלה היא אם מדובר באותן אנרגיות או שאלו אנרגיות נפרדות במלסטרה.

פרט לזה, מה מקור האסוציאציה של העוגים בין אש לרעל או שזו המצאה של תרבות אנושית נכחדת כלשהי?

לחשי הבריאה חמודים.

בנוגע לעוגים ועבדים, עד כה הם מוצגים ככאלה שמעדיפים לעבוד עם יצורים מכושפים, עדיף יצורים שהם כישפו. לי זה נתן מעט ייחודיות לתרבות העוגים במובן הזה שבעלות רגילה על עבדים מעט מעמעמת את הרושם.

תודה על התגובה :)

המעבר בין אש לרעל רותח הוא מניפולציה של אנרגיית היסוד שהאסכולה שולטת בה. לא ברור מי יצר אותה לראשונה, אבל היא נחשבת כיום די בסיסית.

לא אמרתי מי היו העבדים של העוגים.
אבל כן, הם בהחלט העדיפו יצורים מכושפים משועבדים - אם כי כאשר אין או אין מספיק (כולל מכשפים שישלטו בהם), גם שבויי מלחמה מכל מיני גזעים עתיקים, בעיקר כאלו שכבולים גם בכשפים, הולכים טוב.

עידכון מעניין.
אני מבין שמי מעיין קסומים במקור?
מעניין ללמוד עוד על התרבות שלהם נראה שזה קשור בקשר הדוק ליכולות של קוסמים. תרבויות אחרות אני מבין לא פיתחו מערכת סבוכה משלהם לקסם? או שהעוגים "גילו את האמת היחידה" ? מעניין להבין מה הקשר בין אלי הכישוף לבין העוגים והקסם ולמה אין להם כוהנים.. מהמעט עליהם שכתוב זה נשמע קצת כאילו מדובר ב"האנשה" של תופעות קסומות או כוחות לא ברורים ותפירה של מיתוס לגביהם ולא דת מסודרת עם אלים מוגדרים ש"התגלו" למאמנים שלהם כמו היהלומים / אבא בעל הקרניים ..
מה המקור של הקסם במלסטרה? האם יש לתושבים ידע על זה / מסורת? נניח בממלכות נשכחות מיסטרה היא אלת הכישוף וכולם גם ה high mage האמינו שהweave הוא קסם - ובפועל זה רק איך שהיא הציגה להם את זה ומדובר ב buffer שמאפשר לה לפקח על האנרגיה האמיתית..
איך זה עובד במלסטרה? כוהנות של היהלומים הן קוסמות הרמטיות עם יתרונות/ מגבלות ספציפיים? אני זוכר שראיתי דמות בפורטל של קוסמת הרמטית עם נטייה לקסם של היהלום האדום ..

תודה על התגובה :)

לפי האגדות, המים במפלים מסויימים במאגאארון הקדומה (ואולי עד היום) רוויים באנרגיית כשפים גולמית.
העוגים לא היו היחידים, אבל כנראה הראשונים (לפחות מהגזעים/ציביליזציות שמוכרים עד היום) לפתח מערכת קסם מסודרת, וגזעים אחרים פשוט למדו מהם.
אגב - גם לגזע הדאמוני של הקור'סלאג יש קסמים מפותחים מאד, שמי כמוהם יודע לנצל לרעה.

בענייני תאולוגיה ואלים במלסטרה אין אמת מוחלטת אחת. העוגים מתארים בהחלט יצורים קדומים עם תבונה על-אנושית (או על-עוגית) ויכולות מאגיות אדירות, שיכלו לדבר, להעניק כוחות ולחתום עסקאות עם הקיסרים המכשפים ומי שהיה לו מספיק פוטנציאל מאגי כדי להיות ראוי לתשומת הלב שלהם.
מנגד, כל התפיסה של העוגים ליחסי אלים-בני תמותה ודת, היא פשוט שונה לגמרי מזו של בני האדם.

הכישוף עצמו, לדעת העוגים ורוב המכשפים, הוא אנרגיה פראית או כמה אנרגיות פראיות שארוגות לתוך העולם בצורות שונות או מרחפות בתוכו או מעבר לו; בין אם אלי הכישוף נולדו מתוכן באורח ישיר, בראו אותן או היו הראשונים ללמוד לנצל אותם.

כוהנות היהלומים הן לא קוסמות הרמטיות. הן מקצוע בפני עצמו, שמתעל כוחות קסם בצורה אחרת מהעוצמה של היהלום הספציפי שהכוהנת סוגדת לו.

חזרה