• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 20.7.20 באתר: עדכון תוכן גדול על יער וארת'ארון

העליתי עדכון תוכן גדול לאתר:

יער וארת'ארון התחדש בתוכן עניינים מפורט יותר, הקדמה משוכתבת ועדכנית יותר מזו שהיתה שם קודם, דף פירוט על כל הישובים המרכזיים ואיזורי מפתח נוספים, שני גזעים פתוחים למשחק (אחד של בני אדם ואחד של דמויי אדם), וגם גזע של אנושואידים פראיים שנמצא ביריבות עם בני האדם או רובם המכריע מזה מאות ארוכות של שנים.

תהנו :)

https://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/vartharon/v_index.html

קבצים מצורפים

• vartharon with titles - low - Copy.png
    vartharon with titles - low - Copy.png
    1 MB · צפיות: 159
עדכון מצוין. אהבתי מאד את הקוטוזוקו. הווארת'ארים נשמעים כמו אחלה של עם. עד כה, היער הצהוב גורם לבקעת קיירן להישמע כמו מקום עם שלטון מסודר פחות או יותר למרות שגם הוא נשמע כמו מקום מצוין להתחלת מסע של הרפתקן.

יש לדרואידים של השלג האדום הדהוד משונה של הרדיקלים מקלדאריה שמתבטא בין היתר בדרך שבה הם חברו לקוטוזוקו.

סוף סוף, עוד גזעי ענקים פרט לעוגים...

תודה על התגובה :)

יער וארת'ארון נועד להיות מקום גדול בהרבה ומסוכן בהרבה מבקעת קיירן. עם זאת, כמובן שיש שם איזורים (כמו ואלקורטיל, ובמידה מסויימת קמפיין עירוני בואריטרובסקה), שיכולים להתאים גם לדמויות מתחילות.

הקוטזוקי, מסיבות כאלו ואחרות, סגורים בפני דמויות שחקן - בניגוד לעוגים.
לפחות בשלב הזה.

אני בד"כ חושב לא פעם אחת, אלא עשר פעמים לפני שאני פותח משהו לשימוש כדמויות שחקן.
(אחרת עלולים לסיים עם פנדות שעושות Bouncuing כמו אצל בליזארד ושות'...).

עדכון מגניב ומעולה בעיני, אני אוהב את יער וארת'ורן יותר מאת הבקעה עד כה, הוא מגניב ואווירתי.

כמה שאלות-
א. כיום בעצם לא ידוע מה קורה בגאת'רי?
ב. האם הרוזמן מוארטרמו כפוף כיום לליגיון? מה יחסיהם?
ג. הקוטוזוקי נשמעים כמו גזע מעניין, הגם שבוואדאי אחרי כל הקרבות הקשים לא נותרו כל כך הרבה מהם...
ד. המית'ווארי נשמעים מגניבים מאוד, הגם שמכאנית נראה שהם לא שונים מאוד מאורגי הערפל.

תודה על התגובה, שמח לשמוע :)
הבקעה היא איזור למתחילים ולהיכרות ראשונה עם העולם של מלסטרה; ולאחר הבסיס הזה, הרבה יותר קל לבנות איזורים אפלוליים ואווירתיים יותר.

א. מגארת'ורי מגיעות רק חלקי שמועות, וגם הן כבר בנות כמה שנים. מזמן לא נראו אנשים מגארת'ורי במרכז וארת'ארון, והדרך ששישמשה לסחר מנותקת בגלל הצללים שירדו על עמק נארלרישין.

ב. הכפיפות של הרוזן ללגיון הוא חלקית במקרה הטוב, ובפועל הוא עצמאי לגמרי ודי בראש של "אני מטפל בבעיות שלי לבד, תעזבו אותי עם השטויות שלכם". עקרונית, הוא היה ואסאל של הנסיך משער חורף, שלא קיים יותר; והנסיך היה כפוף לאימפריה האנ'מירית.

ג. הם ספגו לא מעט אבדות, אבל הם מתרבים מהר יחסית, בעיקר כאשר הם יכולים היום לשוטט בשטחים שקודם היו מסוכנים עבורם, בגלל הכאוס אצל בני האדם וחולשת הכוחות המרכזיים. ואולי חלק מהם גם קולטים - בלי ידיעתם - כל מיני כוחות חדשים שמתחזקים.

ד. מכאנית המית'ווארי הם באמצע בין אורגי ערפל לבני-אדם. אבל ברמת סיפור, יש להם אכן סיפור משל עצמם והם משתלבים מאד במרחב של וארת'ארון, הרבה יותר מאורגי הערפל 'האמיתיים'.

עלו לי עוד כמה שאלות:

אם מקצוע המטיף המואר חסום לבני אדם רגילים, האם זה אומר שמקצוע הפלדין חסום בפניהם?

האם ההתנפצות פגעה באחוז החמצן באטמוספירה של מלסטרה? הזכרת שעצי החנית גירשו את העצים האחרים והם נראים לי, מהתרשמות שטחית, כיצרנים פחותים של חמצן לעומת עצים רגילים. בעולמנו, הריאות הירוקות של העולם נמצאות מתחת לפני הים ולכן מודאגים ממצב הים. והימים של מלסטרה עדיין לא התאוששו מההתנפצות.

ואיפה נמצאות הנחלות של הלורד הנער החולני שהזכרת בערך על נחלות אבאריל?

תשובותי:

מקצוע הפלדין לא חסום בפני בני-אדם.
החסימה של המטיף המואר לבני האדם היא פחות בגלל 'גזע' (סך הכל, המיתוו'ארי הם קרובים מאד לבני-אדם), אלא יותר בגלל סיבות תרבותיות - מדובר בכוהן של דת האור בגירסה של המית'ווארי. יתכן שבעתיד החסימה הזו תרוכך או אפילו תוסר.

* הערה חשובה: לא תמיד חסימה של מקצוע - שהיא בעיקרה חסימה בפני דמויות שחקן, פירושה שאין כאלו בכלל בעולם, אלא פשוט שאין מספיק או קשה להגיע לזה יתר על המידה כדי לפתוח את האפשרות לשחקנים *

לגבי אחוז החמצן ולא - אם לא כתבתי על מחסור באוויר באף אחד מהמקומות שתיארתי, כנראה שלא.

לגבי הלורד הנער החולני - שאלה טובה.
סיכוי טוב לדעתי שהיכנשהו בפאתי ואריטרובסקה. אבל לא סגור סופית.

חזרה