• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 22.7.20 בספר החוקים של 'השיטה הביתית' של מלסטרה - עייפות מצטברת והתשה של דמויות

עדכון נוסף בספק החוקים,

והפעם - מנגון מרכזי לאיזון המשחק.

כמעט כל שיטה צריכה מנגון שיאזן את המשחק במובן זה, שיגביל את את כוח העמידה של החבורה ולא יאפשר לה להשתמש ביכולות שלה קרב אחרי קרב אחרי קרב. שיטות אחרות משיגות זאת על-ידי הגבלת מספר לחשים/יכולות ביום, שינון מראש של לחשים (איכס!), מנגנוני עלות בנקודות "מאנה" של לחשים, ועוד.

בשיטה של מלסטרה, המנגון הוא התשה הדרגתית של הדמויות, ככל שעוברים קרבות רבים יותר, וככל שהקרבות קשים יותר,
העדכון האחרון באתר מסביר את המנגון הזה באורח פרטני.
בנוסף, העליתי דף עם תיאורים של שיקויים מועילים ותכונות של חפצי קסם שיכולים לעזור לדמויות להאט או לדחות באורח זמני את הפעולה של מנגנון ההתשה, וכך להחזיק זמן רב יותר במבוכים, שדות קרב ושאר אתגרים מתמשכים.

תהנו :)

לינק לדף ההסבר המפורט על התשה של דמויות שחקן:
https://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/p_handbook/combat/exhust.html

לינק לדף על שיקויים וחפצי קסם מועילים נגד התשה:
https://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/p_handbook/combat/exhust_items.html

קונספט מכאני מגניב ומעניין, מעניין אותי לראות אותו פועל במציאות.
יש לי שאלה לגבי הדרגות- האם העלאת הדרגות מקדמת את הקצב המשחקי מנסים ליצור? כלומר האם העובדה שדמות בדרגה עשר יכולה לעשות כמעט פי שניים קרבות ללא התשה לא פוגע דווקא במטרה של המערכת הזו, שהיא לשים גבול ליכולת של דמות לפעול שלא תלוי רק בכמה היא חזקה?

כמו כן, מעניין ששריון רגיל לא משפיע על התשישות(הרי להתרוצץ בשריון נשמע הרבה יותר מתיש מלהלחם קליל כמו נוכל) אבל שריון קסום מאפשר יותר זמן להלחם בלי להתעייף מאשר בלי שריון כלל, אולי כדאי להוסיף חוק גם לזה?

העלאת הדרגות אמורה לחזק את הדמות, אבל במידה. כלומר, דמות בדרגה עשר תהיה עם מקדם התשה גבוה יותר מדמות בדרגה 1 - (הגיוני, סה"כ היא מיומנת בהרבה), אבל היתרון הזה הוא מוגבל ונצבר לאט, ועדיין לא יחפה על ההבדל בין לוחם עם כושר 10 ללוחם עם כושר 18.

מה כוונתך לגבי השיריון הקסום? לשיריון עם תכונות מעכבות התשה?

לגבי שיריון רגיל - הסיבה שאני מגביל מקצועות שונים בשיריונות, היא שאני מניח שכל דמות מאומנת לשאת את השיריון שמתאים למקצוע שלה ולשרוד איתו למספר קרבות עד להגעה למקדם ההתשה שלה.

עדכון טוב.

השאלה היחידה שעלתה בדעתי היא איך אתה מתייחס בחישובים הללו למאגר כוח חיצוני? למיטב הבנתי, חלק מהדמויות אצלך יכולות להיעזר בתמיכה של פטרון (כמו פארזורג או כהן) או, אם הדבר אפשרי במלסטרה, מאגר כוח חיצוני - בדמות אבן חן או משהו דומה - שהדמויות הכינו ליום סגריר (קוסם הרמטי ודומיו)?

חזרה