• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 3.7.20 בספר החוקים ל'שיטה הביתית' של מלסטרה - יכולת החמיקה של גנב ומתנקש

טוב. אני חייב לציין שראנ'סיל נשמעת דמות שראוי להרחיב עליה.

לגבי יכולת החמיקה עצמה, אני משער שבכל פעם שאתה כותב "הגנב נבלע אל הצללים", הוא בעצם ביצע פעולת חמיקה. התיאור שלה בקטע של ראנ'סיל, כדרך אגב, נשמע כמו תיאור של כוח על לכל דבר ועיקר (כוח-על מבוסס מהירות) אני יכול לדמיין מקצועות קרביים עם יכולת חמיקה חלקית קרי אתה חש שהמהלכים שלך לא עובדים, אז אתה נסוג ואז מנסה מהלכים אחרים לחלוטין או שאני מייחס יותר מדי קור רוח למישהו שנמצא בעיצומו של התוהו ובוהו שנקרא קרב.

האם קיימות אומנויות לחימה בסגנון מזרחי במלסטרה? חמיקה היא מהלך די מובן מאליו למישהו עם תיאום יד-עין מצוין.

אני גם חושב שעניין השריון הוא עניין שקשור תמטית לטבע דמותו של הגנב. גנב משוריין כבר לא ייבלע אל הצללים לא משום שהוא כבד אלא משום שהוא כבר חזק דיו לבצע פעולות אלימות יותר שהוא לא יכול לבצע עם מבנה הגוף והנתונים של גנב.

מה ההבדל בין קליעי רובה קשת לחצים? למיטב הבנתי, אלה חצים, רק שבמקום להסתמך על עוצמת השרירים של הקשת, אתה נשען על מנגנון מכני...

תודה על התגובה.

החמיקה שתוארה בערך החדש היא כאשר הגנב בקרב גלוי, ולא מסתתר בצללים - כשהוא בצללים הוא מחוץ לקרב ועד שלא מבחינים בו, לא ניתן להתקיף אותו בכלל (מלבד אולי באפקט איזורי) - עד שהגנב בוחר להכנס לקרב, בדרך-כלל עם התקפה מיוחדת של דקירה מאחור.

אין בינתיים במלסטרה אומנויות לחימה בסגנון מזרח-אסיה.

לגבי קליעים - הכוונה בשני המקרים ל-Crossbow bolts, שהם חיצים שמותאמים לרובה קשת.

יכולת מגניבה, אני מבין שהיא בעצם אחד השתיקים העיקריים של הגנב על פני המתנקש- הוא הרבה פחות מוצלח בקרב, אבל קשה מאוד לפגוע בו.

מצד שני, בעבר בקלדאריה כתבת שדמות הגנב אינה מומלצת לרוב לדמויות שחקן משום שהיא די חלשה, האם במלסטרה המצב השתנה?

חזרה