• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 22.6.20 במלסטרה - מפלצת חדשה: נוק-ז'אלאב ("משליכנים")

אקדמה ודעת מיעוט: אני ממש לא מאושר (בלשון עדינה) מהצונאמי של צנזורה עצמית, טיהורים פנימיים והכפפת חלקים נרחבים ממשחקי התפקידים לקודים הולכים ומקצינים של תקינות פוליטית. וכן, גם ממש לא חסיד של ה-BLM, בעיקר לו של החלקים הקיצוניים והאלימים (וגם אנטישמיים מאד בחלקם) שלו.

העדכון: בתור מעין מחאה, אני מתכבד לקחת את "השטנים זורקי הסלעים" שצונזרו לאחרונה על-ידי מכשפי החוק, ולתת להם 'בית חדש' במלסטרה.

קבלו את הנוק-ז'אלאב: אנושואידים מעוותים ואכזריים שמתמחים בשימוש באבנים בתור התקפת קליעים; שוכני איזורים מטונפים בחלקים הגרועים ביותר של ערי נמל - שמאחורי הצורה הגרוטסקית שלהם מסתתרת אגדה מצמררת על אכזריותו של אחד מסוחרי העבדים (וגם המכשפים) הגדולים ביותר בהיסטוריה של הים הדרומי.

ובהזדמנות זו - גם רקע והסבר על 'נוק בוער' משרת מכושף ומסוכן שמטילי לחשים מרושעים יכולים ליצור ולכבול לשירותם.

נ.ב: עולם המערכה מלסטרה ימשיך להיות פתוח לכל שחקן/שחקנית מכל בלא הבדלי דת, גזע ומין שירצו לשחק בה, וימשיך להכתב וליצור תכנים באורח חופשי, כולל תוך שימוש במושג "הגזע" ליצירת רקעים, ציביליזציות, ארצות ואפשרויות חדשות עבור שחקנים ומנחים.

לינק ישיר למפלצת החדשה:
https://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/monsters/nuk_jalab.html

תהנו :)

אין ספק שנחה עליך ההשראה שכתבת את המפלצות הללו. הם מאד מזכירים אורקים לפחות במובן הטולקינאי שלהם. הם גם מזכירים, בצורה פחותה יותר, את הדעה של בעלי עבדים שלפיה אם עבדים ישוחררו לחופשי, הם יהיו כילדים חסרי אונים בלי הנחיית האדון שלהם. כללית, אני הייתי מוסיף שנוק-ז'אלאב מסוגל לדרך מעודנת יותר של מרד באדונו על ידי כך שיבצע את הוראותיו בצורה בלתי מושלמת. כך עשו העבדים במציאות. וחוץ מזה, זה יוצר אצל ההרפתקנים (אם לא היו להם רעיונות קודם לגביהם) רושם שגוי שהנוק ז'אלאב לצדם אם המרד הקטן הזה באדונו משתלם לו.
גם המעט על הראמאג'ירים מעניין. הגם שמפתה מאד להציג אותם כעם מרושע עד היסוד, התחושה שקיבלתי היא שהם היו אפורים יותר.

הראמג'ירים הם תרבות ברוטאלית שחלק גדול ממנה התבסס על סחר עבדים. מצד שני, הם בני-אדם, וככאלו רק מעטים מהם מרושעים עד היסוד ובלא תקנה, כך שבהחלט יש אצלם אפור. מאלאז'אר היה מצביא מעולה ונועז, בעל חזון וכוח כשפים אדיר, נדיב מאד לידידים שלו ולמי שהשביע את רצונו... אבל גם אכזרי בצורה בלתי נתפסת, בעיקר כאשר הוא נפגע באורח אישי ועמוק (גם אם כיום לא ברור ממה).
אורקים, גם אצל טולקין, הם קצת יותר קשוחים והרבה פחות פחדנים. לא נראה לי שהרבה אורקים היו מסכימים מרצונם לרבוץ בביוב בפאתי ערים של בני אדם ולאכול את השאריות שלהם. כמו כן, התבונה של אורקים והיכולת שלהם להשתמש בשפה, לבצע מלאכות (כולל חישול נשק ועוד), טובה בהרבה מאשר הנוק-ז'אלאב, אפילו כשהם "מאולפים".

בניגוד לרוב העבדים האחרים, נוק-ז'אלאב מאולפים נהנים מאד להתעלל בעבדים אחרים, בעיקר בבני-אדם משועבדים. זה לא אומר שהם לא יחתכו לאדון שלהם את הגרון אם תהיה הזדמנות, כמובן.

חזרה