• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 15.6.20 במלסטרה: אגם ואגראק וקלאן העוגים רום ואאגראד

עדכון תוכן חדש באתר: אגם מבודד בתוך בקע סלעי תלול מדרום לביצות אורגאקה, ולא רחוק בכלל מבקעת קיירן,
וביחד איתו, סיפורו של קלאן עוגים מובס שסבל (לדעתו) מבגידה חסרת כבוד, שמצא מחסה בין חורבות מקדש קדום, גבוה מעל המים הכהים של האגם.

https://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/urgaka/wagrak_lake.html

תהנו :)

ערך מעניין מנקודת המבט של העוגים. מצאתי קצת מבלבל לקרוא על מקומות שהוצגו בערכים אחרים בשמות אחרים בפרספקטיבה אחרת. אני מניח שיער האורנים המכושף הוא המקום הארור ממנו ברחו אבותיהם של בני טולו, נכון?
אני מודה שאחד הדברים שאני אוהב כמין הוא, איך לקרוא לזה, את הקלילות בנקודת המבט שלהם על העולם. העוגים שאתה מתאר נשמעים עם פוטנציאל להיות דכאוניים ונרפים כמעט באותה המידה של אורגי ערפל אף על פי שלא נתת מספיק בשר כדי להבין, בעצם, את דרך החשיבה שלהם כדמויות. הייתי שמח אם היית מוסיף על השחקנים המרכזיים במקום. הדבר המשעשע היחיד בכל המצב הוא לדמיין חבורה של מתבגרים עוגים במרחק יריקה מגבולות בקעת קיירן - נשמע כמו מתכון לצרות אף על פי שאני מבין שיש גם מבוגרים.

אז מאיפה באים כל העוגים מכשפים הנודדים שאתה מזכיר? האם נאמנותם נתונה לנסיך המכשף והם סורקים עבורו את השטח?

קודם כל, משמח שיש איך לשחק עוגים בבקעה😇

הסיפור של השבט מעניין, ונראה שבככלי הנוכחות של העוגים באורג'אקה מגניבה מאוד.
קצת חורה לי שהתבוסות והקריסות של השבט כל כך טוטאליות, שהן קצת הופכות אותו לבועה בחלל מבחינת לשחק דמות שמגיעה משם, כי הוא נשכח וכלוא וחלש וכו, ולא נשאר הרבה מה לקוות בשבילו.

ובכן, הייתי צריך ליצור שבט עוגים שיהיה לו או לחלק ממנו אינטרס להתערב במערכה בבקעת קיירן - ולא בתור פולשים, וגם לא רציתי ללכת לשטנאץ PC שחוק ורדוד של שבט ש'נפקחו עיניו לתוקפנות והגזענות של הציביליזציה שלו'.
מכאן שהשבט היה צריך לספוג מכה מספיק קשה, ומצד שני לא סופנית, וכמובן - שלא יהיה במחנה של הנסיך המכשף.

כרגע המצב שלהם עלוב ונדכא - אבל לא חסר תקווה לגמרי. הנסיך המכשף די "סיים איתם" בשלב הזה; מציקים להם, אבל פחות או יותר מניחים אותם לנפשם. הם בדיוק בשלב שהם צריכים גיבורים צעירים שיעזרו להם להתגבר על הסכנות מסביב ולייצר להם עתיד מעט פחות מדכא ועלוב...

זה באמת הרבה יותר מעניין מסטריאוטיפ השבט הנאור. נראלי שמלבד המניעים השליליים לקשר עם הסביבה, היו מוסיפים הרבה גם גם גורמים חיוביים, כמו קשרים מסוימים עם בני האדם, מסחר מפוקפק או שותפים שנויים במחלוקת, וכרגע הם קצת מבודדים.

הרעיון שלי היה שהגורמים החיוביים האלו יווצרו או יתגלו במהלך קמפיין, אבל אני בהחלט מבין את הגישה שאתה מציג כאן.
במקור, אגב, תכננתי חלק שני לעדכון שהיה יורד יותר לעומק של כמה מהדמויות ומתאר את המצב באיזור ביתר פירוט, ושם היו אמורים להיות ניצנים לדברים כאלו.

חזרה