• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 15.5.20 באתר: עכברי צל ונזקים מיוחדים: השלכה, מעיכת שיריון וזמזום

הם שורצים בצללים של מנהרות קבורה וחורבות עתיקות.
הפרווה השחורה והסמיכה שלהם שווה שק שמן של מטבעות...
רק שיש סיכוי לא רע שבסוף הם יהיו אלו שיפשטו את העור *שלכם*.
אה, ובירזגראן כבר הספיקה להסתבך איתם...

אוגדן המפלצות של מלסטרה התחדש בערך מפורט על עכברי הצל הידועים לשמצה, שבשנים האחרונות הפכו נפוצים יותר ויותר.
הערך כולל פירוט על מה אפשר לעשות בפרוות שלהם, וגם (שיהיה הוגן, לא?) מה השיניים נגועות הצינה שלהם יכולים לעשות להרפתקנים חסרי מזל.
אם כבר נזק מיוחד והשפעות נבזיות של יצורים, עלו לרשת גם תיאורים על שלושה אפקטים מזיקים נוספים שאפשר להתקל בהם בקרבות כנגד מפלצות וסתם יריבים במלסטרה: השלכה, זמזום ומעיכת שיריון.

לינק ישיר לערך על עכברי צל: http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/monsters/shadow_mice.html

לינק לאינדקס נזקים מיוחדים והשפעות שליליות בשיטת הקרב של מסטרה:
http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/p_handbook/combat/debuffs.html

תהנו :)

סוף סוף, קצת עדכוני תוכן. ממה שהבנתי, "עכברוש" זו מילה נרדפת לחולדה. הביצוע המוצלח ביותר לעכברושי ענק שראיתי היה ב-"אחרי האדם" (ספר עיוני) שם הם מתפתחים ליצורים דמויי-זאב. במקרה שלך, מדובר עדיין ביצורים בעלי רגליים קצרות מאד שנושאות גוף גדול ביחס לרגליהם (מאידך, אותה יכולת להזדחל דרך חללים צרים בטח תורמת ליכולות האתלטיות שלהם שמפצה על העובדה שיש להן מבנה גוף לא מותאם לגודלם). אני חושב שהייתי מוסיף קצת יותר לגבי האינטראקציות של הצל עם גוף המארח שלו. התחושה שעולה מהעדכון הוא של חיות עם זיקה לעולם הצללים ולא בהכרח רדופות דיבוק. לאנ'גליר דיבר על כך שהרוח הרעה מחליף את הנשמה בגופם. הייתי רוצה קצת הרחבה בנוגע לזה שהרי שאל עשרה אנשים שונים לגבי טבעה של נשמה ומה התפקיד שלה ותשמע עשר תשובות שונות בנושא.

עם זאת, בסך הכול, אהבתי את הערך. בהחלט נשמע כמו יצורים מפחידים. האם יש לעכברי צל אויבים מלבד בני האדם? אני מניח שאף חתול לא יחשוב לרגע לאכול אותם. מצד שני, במקום שיש חולדות ענקיות, חתולי הבית החביבים עלינו הם בטח בגודל של נמר ממוצע...

טוב, האמת שהייתה לי היכרות קודמת המפלצת, אבל מפלצת מאוד מגניבה, יריבים לא מעוררי אימה אבל גם מאיימים לדרגות הנמוכות. האם נושאת קללה מסוגלת ללדת עוד נושאת.קללה, או שהן נוצרות בנסיבות ייחודיות? ומה מקור השם נושאת קללה?

תודה על התגובות :)

לאנ'גליר, עם כל הכבוד לו - הוא אומן עור, משכיל אמנם יותר מהכפריים סביבו אבל עדיין לא מלומד שיודע המון על טיבן של נשמות או עכברי צל. כך שאי אפשר לדעת כמה הוא דייק.

פלדריק - שאלה טובה שהתשובה לה לא ברורה; אבל כנראה שהן אמורות להיווצר בנסיבות ייחודיות ולא לעיתים קרובות מדי, אחרת המספרים של היצורים היו יוצאים מהר מאד משליטה.
השם נושאת קללה קשור לשמועה עליה - שלפעמים היא משאירה את אחד הקורבנות שלה בחיים ונותנת לו להמלט, כדי שיפיץ נגע או קללה שהוא נוגע בהם בקרב עם הוולדות שלה או אית.

נ.ב: אתמול היתה הרצה של פרק 3 של בירזגראן - התקציר יפורסם בעדכון הקרוב של האתר.

חזרה