• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 10.5.20 בשיטה הביתית של מלסטרה: נזקים מיוחדים (או נמאס שלשחקנים קל מדי בקרבות?)

מנחים/כותבים הרפתקאה? מרגישים במצב רוח סדיסטי או סתם רוצים להעלות את רמת הקושי? נמאס לכם שכל ההתקפות עושות את אותו נזק רגיל ורוצים לדאוג שנשיכה של שד מקולל תרגיש שונה לגמרי מ"עוד מכת חרב של שודד שעושה יותר נזק?"

העדכון החדש באתר יכול להציע כמה רעיונות :)

העליתי לאתר את הפרק 'נזקים מיוחדות והשפעות מזיקות', ותיאור מפורט עם דוגמאות של כמה סוגים נפוצים: דימום, חולשה, הלם, רקבון ופגיעות.
(ערכים עם הסבר על סוגים נוספים של התקפות נבזיות יעלו בעדכונים הבאים...)

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/p_handbook/combat/debuffs.html

תהנו :)

עדכון מעניין. אני מניח שגם כותבים רגילים יכולים למצוא כמה רעיונות לדרכים להעמיד את הדמויות במבחן. אהבתי בעיקר את הריקבון. אני מניח שההשראה באה בעקבות הפרק הבא של דמדומי המערב בו השחקניות הולכות לטעום כמה מהנזקים המיוחדים הללו. הדוגמא עם המכשף והחניך הייתה משעשעת. אני מניח שבשלב זה מדובר בקרב רצונות בין המכשף ללוחם שבו הלוחם הפסיד בקרב.
האם קיים דבר כזה בשיטה ריפוי יתר עד שזה הופך לנזק מיוחד בפני עצמו? גם חשבתי על בצקת, הצטברות נוזלים, אבל קשה לי באמת להעלות על הדעת סיבה למה שמפלצת תבחר לעשות זאת.

לגבי 'הלם', היות ולא מדובר באיבוד הכרה, במה מדובר, בדיוק? כאבים חזקים? תודעה חלשה יותר?

האם מתוכנן פרק על דרכי ריפוי במלסטרה? ממה שידוע לי, 'חולשה' היא בדרך כלל חלק ממנגנון ריפוי במציאות. אחרי הכול, אי אפשר לתקן כלום כשהכול זז ואין צורך בקללה מיוחדת במקרה כזה כדי לפתוח דימום. מאידך, נראה לי שבמלסטרה ניתן לתקן תוך כדי תנועה.

תודה רבה על התגובות :)
כבר שנים לא הרצתי משחק תפקידים אונליין, אבל אולי אעשה משהו בדרקוניקון.

לגבי הפרק בדמדומי המערב - הקארגרים אכן ניגעו בין היתר את הקורבנות שלהם ברקבון, אבל אני משתמש בזה כבר מזה שנתיים-שלוש לפחות בצורות שונות; היום פשוט השלמתי את ההעלאה של האפקט והחוקים שלו על הכתב באורח מסודר.

לאיזו מכאניקה התכוונת בעניין השימוש לגרימת נזק נוסף?
לגבי הבחירה - עקרונית, הגלגול הנכון הוא ה-3ק12 (או גלגול אחר שנקבע לפי רמת הקושי של היצור), אבל אם ממהרים ורוצים משהו פשוט יותר, אפשר להחליף בגלגול מקורב של 1ק20.

כן, בוודאי שהן יכולות.
חלק מהנזקים המיוחדים או ההשפעות המיוחדות יכולות להגרם בידי תמרוני נשק מסויימים, יש גם כמה ומכה תכונות של חפצי קסם שיכולות לגרום נזקים מיוחדים מסוגים שונים (דימום, הלם וחולשה למשל הם די נפוצים); אחרים כמו בלבול או הבערה יכולים להיות תוצאות של לחשים, ועוד.

חזרה