• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 1.5.20 באתר: צמחים מיוחדים במלסטרה

"זאת אבנונית אפורת-כובע"
בירזגראן ליטפה בחיבה את הבליטה השמנונית שבקעה מתוך קיר המערה; צורתו של כובע הפטריה, על הגבשושיות המכוערות שכיסו אותו מלמעלה, והשערות הבהירות יותר, הדביקות, שצמחו מחלקו התחתון, גרמה לה להראות כמו אף מעוות במיוחד שמישהו חמד לצון והדביק על הסלע הלח.
"היא גועלית, בירז. אני ממש שמח שבחיים שלי לא ראיתי כאלו".
"כן? רק שדווקא ראית, ורק לא ידעת שראית. כשמערבבים אותה עם שמן ועוד תבלין פשוט, היא מאבדת את הריח והבשר שלה נראה קצת כמו, טוב, בשר טחון; מספיק כדי לערבב אותו. חשבת שבנקניקיות בפונדק טחנו רק תרנגולת, אה? אבל אני לא כאן בשביל אלו, כלומר, לא רק בשבילן. אני מחפשת את עשב הדמעות של נארגראן בשביל המרפאה של מעגל ההו... של הכפר, כן".

* * *

בעולם המערכה מלסטרה יש צמחים. המון צמחים מיוחדים שאי אפשר למצוא בשום מקום אחר. את חלקם אפשר לקטוף - אם יש לכם את הכשרון המתאים - בתור צמחי מרפא, רכיבים לשיקויים או תבלינים לבישול. חלקם לעומת זאת, יכולים לקטוף *אותכם* אם לא תזהרו...

העדכון החדש באתר עוסק בצמחים מיוחדים שאפשר למצוא בחלקים שונים של מלסטרה, על השימושים השונים שלהם - מרכיבים לרקיחת שיקויים, בישול ותערובות לאיפור, ועד לתמיסות שרבי-אומנים משתמשים בהם בעת יצירת חפצי קסם.

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/flora/f_index.html

תהנו :)

עדכון נחמד. אני מעדיף בעלי חיים.

שפתונית אנ'קוריאל מעט הזכירה לי את פרג השדות היות ושניהם צומחים ליד שדות קטל למרות שמדובר בצמחים שונים (יצא לי לקרוא כתבה בדיווידסון לרגל יום הזכרון שעסקה בפרחים. פרג השדות הוא המקבילה הבריטית של דם המכבים.)

כבר כשקראתי את הערך על הפאר'ליל, האסוציאציה לעברים הקדומים עלתה ו-"דמעותיה של נארגאן" בהחלט מכיל הד מהסיפור של "חנה ושבעת בניה".

לגבי שושנת הדם, לא לשפוט צמח לפי הקנקן. מהתיאור שלך בקמפיין, התמונה שעלתה לי בראש הוא של סבך קוצני ולא נורא מרשים... לדם אין ריח מתוק אלא אם כן לאותו אדם יש סכרת, למיטב הבנתי. מצד שני, לא ניסיתי אף פעם להריח דם כך שאין לי מושג מה הריח.

תודה על התגובה.
הצמחים האלו פשוט הוזכרו, כולל התכונות שלהם, בהרפתקאה של בירזגראן (חלקם ברשימות שלי, לא את כולם היא מצאה בסוף), וחשבתי שיהיה ראוי להעלות אותם במפורט, כדי שלא ילך לאיבוד.

וכן, גם אני חשבתי במידת מה על האסוציאציה לגבי הפארליל ודמעותיה של נארגראן.

הריח המתוק הוא לא של הדם. הוא של נבגים מהפנטים שהצמח הטורף משחרר.

חזרה