• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

רשומות הרפתקאה של פרק 25 בקמפיין דמדומי המערב: "חורף אצל סבא" - חלק שני

העדכון של היום מביא תקציר של ההרפתקאה שהרצתי לקבוצה שלי בשבת האחרונה, שהיא למעשה החלק השני והסיום של "חורף אצל סבא".

לאחר התקלות עם זקנה מוזרה ומטורפת למחצה, שהסתיימה באורח שונה לגמרי מכפי שהדמויות ציפו, החבורה מוצאת דרך לחדור אל תוך האחוזה ההררית מתחת לאפם של האורקים והשודדים הגונדרים שכרתו עימם ברית; בעלטה מחכים לחבורה יריבים מסוכנים, חלקם גרועים בהרבה מאורקים, כמו גם סודות:
מי הזקן החולה והמיבב שהשאמאן של האורקים מחזיק בחיים מעבר לדלת פלדה? מה הוא יודע, וכיצד הדברים קשורים אל 'הדלת של אינקנוס', שגם האורקים, גם השודדים ועשרות שנים לפניהם - גם הרוזנת 'הנשגבת' שעל הכס השחור של ארך, חושקים במה שסגור בהר מאחוריה? מי הגברת שבוכה מבין הצללים? ומי מתעקש לקלקל את הסירים של המטבח המקומי בתבלינים מפולפלפים... ועוד כאלו שהושקו ביד (או במשהו אחר) אוהבת?

אה, ושאלה אחרונה - האם יש לדמויות סיכוי לשרוד?

לינק לתקציר הפרק החדש: http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/chapter5/wdusk/chap25-2.html

לינק לאינדקס של הקמפיין: http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/chapter5/wdusk/index.html

תהנו :)

יחסית לפרק שאמור להיות מותח, התחושה שקיבלתי הייתה די "פרווה". נראה לי שהסיבה לכך שסף הריגוש של ההרפתקאות שאתה כותב הוא גבוה יותר או שכאן המתח היה מעודן יותר מהרגיל בהרפתקאות שלך. בכל מקרה, אני הרגשתי שלא הייתי מתוח כלל.
אני משער שיורדרת' היא מחווה לאיורת' המרפאה ממינס טירית'. הדמויות שלך שרדו דברים יותר גרועים...

חיילות בגונדור?

הקטע עם האיש הזקן היה דוחה, לא מפחיד. חשבתי לרגע שהאורקים השתמשו בפתוגן שמחזק את הגוף כעסקת בונוס על מנת שיוכל להתרבות ולהפיץ מארחים אחרים. זה נשמע לי מתאים לצורת החשיבה העקומה שלהם. מצד שני, נראה לי שהם פשוט חיזקו אותו עם אנרגיית החיים המזוהמת שלהם והתוצאות בהתאם.

אז אני מניח שמה שנמצא מאחורי הדלת של אינקאנוס הוא מצבורי הנשק הביולוגי של סאורון או, לכל הפחות, הקללות החזקות ביותר שלו.

פרק שנראה קשה, האם המבוך היה גדול על מידותיהן של הדמויות והיה מוטב להן לוותר עליו? האם הבחירות שלהן, מעבר לאופציה שלא לחקור את.המשרת, היו גרועות?

נראה שבסוף דברים דווקא הסתדרו על הצד הסביר- אף אחת מהדמויות לא מתה, האורקים לא השיגו את.מטקתם והמוצב העוין עבר לידיים שכנראה לא יזמו פעילות התקפית. השאלה היחידה שנותרה היא מה היא דלת אינקנו.

תודה על התגובות :)

אורקים מעולם לא התמחו או הבינו יותר מדי בריפוי, והמצב של הזקן כשהם הגיעו היה גם כך גרוע מאד, באורח שהיה גורם גם למרפאים טובים יותר מהשאמאן להרים ידיים. כמו כן, לא הבנתי בדיוק מה הקשר בין סאורון זצ"ל לבין הר בצפון-מערב גונדור, שאליו הכוחות שלו מעולם לא הגיעו גם בעידנים בהם הוא ישב במורדור.
אם כבר, הרמזים שהחבורה קיבלה הם על זר בשם אינקנוס שלפי חלק מהאנשים היה בעל כוחות כשפים (הוא קרא לעצמו אינקנוס בן פאלדו), ולפי אחרים מאחז עיניים, אבל בהחלט מלומד, שישב בתוך ההר לפני כמה דורות (כאשר סבתא של יורדרת' היתה נערה) והשאיר אחריו כוחות כשפים או אוצר - תלוי את מי שואלים.

לגבי רמת הקושי של המבוך:
זה בלא ספק מבוך שאם הולכים בו על טקטיקה של לתקוף כל דבר אפשרי, הוא על סף הקשה מדי. אחד הדברים שהדמויות יכלו לנסות לעשות, אחרי שהיו מוציאות מידע שהיה מאפשר להן לצוטט לשיחה של מנהיגי האויבים, זה לנסות לשחד או להעביר את האדון נאסלאבור לצידן, או אפילו להבין או לצרף כמה פרטים זה לזה, ולגלות משהו חשוב מאד על הדלת של אינקנוס ואיך פותחים אותה.
אף אחת מהדמויות לא מתה - בין היתר משום שבסוף די ויתרתי לשחקניות ברמה הטכנית, ולא ביקשתי מהן להריץ את הקרב הקטלני שהן נקלעו אליו - בעיקר עקב ההחלטה לחפור את הקיר בסוף; ועדיין, הדמויות נושאות עימן Debuffs של מחלה מהקארגרים שלא יעברו בשנת לילה, ויחלישו את החבורה בפרק הבא.
ונכון שהקארגרים לא מתעניינים בהרבה ואין להם תוכניות מתוחכמות, אבל הם יצורים שניזונים ממוות ומגפות, ובמידה רבה גרועים בהרבה מאורקים, והם התבססו על פני השטח, קרוב מדי לישובים אנושיים.

התחושה שאני קיבלתי הוא שאינקאנוס חקר ראשון את מה שהיה מאחורי הדלת, לא בהכרח מי שהניח את מה שנמצא מעבר לדלת. לא נראה לי שלמישהו בארץ התיכונה, לפחות בעידן השלישי, יש את היכולת לתכנן נשק ביולוגי כהלכתו מלבד סאורון שעשוי ליצור אחד כזה כתוצאה מהניסויים שלו בהעלאה באוב. מעבר לכך, סאורון הוא טיפוס מחושב - הגונדורים היו ברשימה הקטנה שלו. הוא עשוי לתכנן את מפלתם זמן רב לפני שהוא יוציא את תכניתו. מצד שני, סאורון יעדיף את הגונדורים כעבדים חיים תחת מדינת המשטרה שלו ולא כגופות.
על כל פנים, אינקאנוס צריך להיות יותר ממלומד על מנת להיות אחראי למה שיצא מהדלת ההיא לפי מה שתיארת שם - גל של חולי ומוות.

חזרה