• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 19.4.20 במלסטרה: רשומות הרפתקאה ראשונה שהרצתי בעולם המערכה מלסטרה :-)

בירזראן הגיעה לפרקה בכפר פאר'ליל קטן במרכז בקעת קיירן, בתו של רצען וסנדלר קשה יום ומרובה צאצאים. היא מוכרת בכפר כנערה צעירה ומוזרה למדי (או פשוט הגיונית ובעלת תכונה שנקראת מוח, אם תשאלו אותה), וניכרת בקול מוזר, כשרון לקריאה וכתיבה שגורם לעיניים להתגלגל (בעיקר במקום בו רבים מהצעירים 'מתחזקים' ונאספים במעגלי עופרים אדוקים), וחיבה בלתי מוסברת לחיטוט במקומות שכל איכר בר-דעת נגעל מהם.
יום עמוס בבית המלאכה של אביה, מקבל תפנית פתאומית שמשליכה את בירזראן בלא התראה להרפתקאה מסוכנת, כשהיא חמושה בשריון עור עלוב, קשת מאולתרת ושני פגיונות ישנים ובלתי מרשימים בעליל.
מדוע משכה בירזרגאן תשומת לב פתאומית באחוות הנשים המקומית? מי המשפחה המוזרה שהתיישבה בבית המידות המתבלה שעל סף היער, שהלורד המקומי לא הצליח למצוא לו שוכרים במשך שנים ארוכות? מה חבוי במערה העמוקה שסערת גשמים עזה חשפה מתחת לתילי הבוץ ביניהם נהגה בירזגראן ללקט עשבים? ומה שורץ בעלטה, מחכה לקורבן לא זהיר כדי להמיט עליו גורל גרוע ממוות?

ובכך, הצרות רק מתחילות...

תקציר (רשומות הרפתקאה) של פרק 1: "כפר קטן, וזבובים רבים בו"

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/birzgren/birz1.html

תהנו :)

מעניין לראות את מלסטרה כעולם חי ונושם. בירזגראן מזכירה לי מעט את לילה מ-'החברה הגאונה שלי' במובן הזה שאביה הוא סנדלר - ונראה שזו נקודת הדמיון היחידה ביניהן. לי היא נשמעת מאד חולמנית אם היא באמת לא נתנה את דעתה על בן זוג שייתן לה לחיות את החיים שהיא רוצה. מעניין שאלנור מורשית לנהל חיים של רודפת עכוזים בכפר של פאר'ליל. אני מניח שזה קשור לפונדקי שעבדה עבורו. הדמיון בין מעגלי עופרים לישיבות עבר בדעתי כשקראתי על זה לראשונה.

כל פולחן האם נשמע מעניין. האם אתה יכול להרחיב עליו מעט?

נאמר שהמקצוע שהשחקנית בחרה הוא פארזורג. הוא קצת מסביר כמה דברים קטנים בפרק. כשקוראים אותו, הוא בעצם נשמע כמו הקשר בין מכשף לפטרונו עם דגש על ברית הלהב. כתוב שם מה רוח החיה נותנת אבל... מה היא לוקחת בתמורה לכוחות הללו? ואיך עובד תהליך ה-"חיזור" - רוח החיה פונה לפארזורג ומשגעת אותו עד שהוא מסכים לעבוד איתה או שהפאראזורג פונה אליה ומשגע אותה עד שהיא מסכימה להיכנס אתו לחוזה? האם פירדרי הוא רוח חיה שלבשה צלם אדם שבוחנת עכשיו אפשרות לקחת
'אחות קטנה'?

כמה יישובים נמצאים תחת שלטון תל זאגליל? בטיזר של המודול הרושם שקיבלתי הוא שתל זאגליל הוא אחוזה החולשת על כפר. בהרפתקה עצמה מדובר בשני יישובים.

נראה לי שהזרים בבית השכור הם אנשים מנסיכות אורמת'ריל. הייתי מנחש שמדובר במראה אפורה והמתלמדת שלה.

"להרביץ באמבי?" האם יש לזה משמעות במלסטרה?

הקטע עם כנימות הענק הנגועות היה מעניין. בדרך כלל כשאני חושב על חיה נגועה, אני לא מדמיין אותה כיצור מחושב מבחינה טקטית. הגם שצדקתי לגבי הזבובים הגדולים. הם, בסופו של דבר, לא היו יותר גדולים מדמות השחקן.

לראות הרפתקה מזווית מקומית, התחלת הסיפור של נערת כפר, זה יחסית חדש לי. אני רגיל להרפתקנים שמגיעים למקום חדש כדי לחפש צרות/לפתור בעיות. זו אווירה מעניינת. חלק מהזמן הרגיש כמו סיפור יותר ממשחק תפקידים, גם בגלל הדיאלוגים הרבים. לדעתי זה סימן טוב. האם אתה רואה את המשחק הקלאסי במלסטרה ככזה, בו הדמויות מתחילות את הדרך ומגלות את העולם סביבן?

תודה על התגובות :)

הלדין:
תל זאגליל הוא כפר גדול יחסית, על סף עיירה.יש בפריפריה שלו גם כמה כפרים קטנים יותר.
לגבי הזרים בבית הגדול - השערה הגיונית.
לגבי ה"באמבי" - נו באמת, לא צריך לקחת כל בדיחה ולחפש בה הגיון מעבר לכך שהיא - כאמור - בדיחה.

Adran
בדרך הכלל הטרופ הוא ליצור כפר הולדת כדי שהוא ישרף וכל התושבים יטבחו בערך בהרפתקאה השניה, אם לא לפני הראשונה, אבל כאן כאמור שברנו במודע את הטרופ. וכן, זו היתה בהחלט הרפתקאה סיפורית, שהועברה לשחקנית שמאד אוהבת In depth roleplay.
העולם של מלסטרה בהחלט מעוד צורה כזו של משחק, שבו מעגנים את הדמויות חזק במקום מסוים והוא משפיע עליהן, ואז הן מגלות את העולם מסביבו; גם העובדה שהעולם עבר שינוי דרסט ולמעשה לא ממש יודעים מה יש בחלקים רחבים בו כרגע, תורמת לסוג הזה של משחק.
אבל בסופו של דבר, התשובה בכל מקרה ומקרה תלויה בהעדפות של השה"ם והשחקנים.

היא עצמה לא יודעת.
היא למדה לקלוע בקשת ולהגן על עצמה בלהבים קצרים, כחלק מהחיבה שלה לחיטוט במקומות אפלים ומסוכנים. אבל נראה שלכוחות או רוחות של טבע יש לעיתים רצונות משל עצמן :)

וכן, בהחלט קצת מחייו של הכפרי הפשוט בבקעת קיירן, מאד שונה מהעלילות הסופר אפיות של קמפיינים אחרים שהעברתי.

חזרה