• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 25.3.20 באתר: הרחבה על כשרונות של דמויות שחקן, הפעלה ורכישה שלהם

עדכון חדש באתר של עולם המערכה מלסטרה: כשרונות של דמויות שחקן ו"קניית כשרונות" בשלב יצירת הדמות.
------------------------------------------------------------
סגר הקורונה נמשך ומחריף, ואני מנסה לנצל אותו להשלמות כתיבה, הרחבה והעשרה של עולם המערכה מלסטרה - כל עוד אני יכול.
העדכון הנוכחי שייך לספר החוקים של "השיטה הביתית" של עולם המערכה מלסטרה, ומרחיב מאד את ההסברים על כשרונות שפתוחים בפני דמויות שחקן, מפרט על סוגי כשרונות שונים ואיך מפעילים אותם; וגם מסביר כיצד 'קונים' כשרונות בשלב היצירה של דמות מתחילה.

תהנו :)

לינק לפרק המורחב על הכשרונות:
http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/p_handbook/character_creation/cc_skills.html

קבצים מצורפים

• smithy.jpg
    smithy.jpg
    134.7 KB · צפיות: 415
עדכון מעניין.

אהבתי את כשרון הבישול.

האם כשרון טקטיקה לא אמור להיות מוכל בתוך כשרון מנהיגות? אפילו מנהיגים נטולי חזון אמורים להתוות מדיניות מקומית ברורה יחסית.

רק בעולם פנטסיה כשרון הנדסה וכשרון בניית קונסטרוקטים הם כשרונות נפרדים.

'כשרון בניית מלכודות' הזכיר לי את הפרק האחרון של לינקולן רים: המצוד אחרי אספן העצמות בו הגיבור טען, ברגע של צניעות, שבעוד הוא לא יודע לפרק פצצות, הוא יודע לבנות אותן. אני מניח שהכותבים חושבים שיותר קל לפרק פצצות מלבנות אותן.

לגבי אלכימיה, אני מניח שבהמשך תפרט איזה סוגי חומרים נגישים לאלכימאים - פשוט יש כאן פרצה לפיתוח חומרי נפץ למיניהם כולל אבק שריפה. האם אלכימיה כוללת פיתוח חומרים כמו הפלדה המיוחדת שפיתחו ב-'שלוש טחנות' לפני חורבנה?

לגבי הלטת הכרה, מה לגבי קסמים תת הכרתיים שפועלים מעבר לרמת המודעות (אני מניח שהם מכוסים בקסמים שמגנים על הגוף)?

פרט למישור הצללים, האם ניתן לראות לתוך מישורי היסודות (קיימים כאלה?) או שזה כשרון מיוחד של הכהונה של הראלג'קירל בלבד?

תודה על התגובה :)

לא מסכים איתך לגבי כשרון טקטיקה.
ישנו מפקד צבאי שהוא אוויל גמור בטקטיקה, אבל בעל כשרון מנהיגות מספיק כדי לגרום לחייליו ללכת בעקבותיו בתשואות לאבדון.
מנגד, ישנו הקצין שמבין בדיוק מה האויב יעשה ומה צריך לעשות נגדו, אבל הוא חסר כשרון מנהיגות ואף אחד לא יקשיב לו או יתלהב ממה שהוא אומר...

ישנם שיקויים או תרכובות דליקות שאפשר להכין באמצעות אלכימיה, לצד שיקויים מועילים מסוגים שונים.

לגבי מישורי היסודות - נראה בהמשך, חזון למועד.

עדכון מעניין. אם כי לא לגמרי הבנתי איך בדיוק תראה נניח חשלות שריונות, מבחינת זמן וכמות האתגרים ורמת השריונות המופקים וכו.

שאלה נוספת, האם כשרונות נדירים דוגnאת הופעה מהדהדת, הם כישורים שניתן להשתפר בהם דרך הוספת נקודות, או 'בינאריים'?

לכשרונות Crafting, מרגע שלוקחים אותם בשלב יצירת הדמות, אמור להיות סולם נסיון נפרד משלהם, שנצבר בדרך אחרת מהנסיון הכללי של הדמות, ורק בעזרתו אפשר לעלות דרגות בכשרון. אנסה לכסות את זה בפרק ה"ההתקדמות" כאשר אגיע אליו.

כשרונות נדירים הם לכאורה סטטיים. אין להם דירוג של 1+ או +3 וכ"ו. אבל בדרך-כלל הם משתפרים באורח אוטומטי ביחד עם דרגות הנסיון של הדמות.

חזרה