• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 6.3.20 באתר: כללים ליצירת דמות - פרק ראשון בספר החוקים לשחקן

במסגרת הנסיונות שלי לקדם ולהשלים את כתיבת 'ספר החוקים' של השיטה הביתית של קלדאריה ומלסטרה, התחלתי לערוך את פרקי השיטה שכבר כתבתי, להעביר תיקונים ולהעלות לאתר.
העדכון של היום כולל את יסודות יצירת הדמות - כולל מידות תכונה, קניית כשרונות התחלתיים, מעמד והון התחלתי, בחירת גזע ומקצוע, ועוד.

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/p_handbook/character_creation/cc_index.html

תהנו :)

עדכון חשוב.

הבדל משמעותי שהבחנתי בין קלדריה למלסטרה הוא שמעמדם של ההרמטיקנים פוחת - בקלדריה הרמטיקנים נמצאים בדרגה אחת מעל קוסמי הצבע. מה מקור הכוח של ההרמטיקנים במלסטרה, בעצם?

נראה קצת מפתיע שעולם עם תמה כל כך חזקה של אבן וחילול אדמה, אין התייחסות לגיאומנסיה - קסם האדמה.

האם מערכת היסודות של קלדאריה בתוקף גם למלסטרה?

הזכרת כתיבה רונית. האם יש בכוונתך בשלב מסוים להציג את כתב הרונות של מלסטרה? האם מדובר בכתב שנהגה לפי צלילים או כתב תמונות?

אז ניתן להבין שתושבי צפון וארת'ארון חבים את הישרדותם לאורגי הערפל היות והפלדינים שלהם היחידים שיודעים להתמודד עם האיום.

האם לא כדאי להכניס התייחסויות גם לוארת'ארון בספר החוקים?

עידכון מעניין , אני מבין שהחלטת להחליף את המערכת של חמישה צבעים וקסם הרמטי ירוק- כחול - אדום- לבן - שחור במערכת חדשה של שבעה צבעים? ירוק- כחול - אדום- לבן - שחור- זהב/צהוב - אפור?
או שמדובר בשתי מערכות נפרדות ליהלומים ולקסם "טבעי" ?

פיות העפר יש כוהנים? למי / למה הם סוגדים?
מה עם גזעים האנושיים האחרים שהוזכרו ?

האם יש כוהנים / דת מעורבת? יותר מיהלום אחד? או אור ויהלומים/ אור וטבע - טבע ויהלומים אני מניח שלא נשמע שהדת של היהלומים מאוד מתאימה ל control freaks

תודה רבה על התגובות :)

אני אשתדל להוציא פרקים נוספים - כולל על הקסם - בהמשך.
פחות רוצה להתייחס לוארת'ארון כרגע, גם כי היא לא איזור למתחיל (וההרחבה הזו אמורה לכלול גם גזעים חדשים שלא מופיעים בחוברת ועוד), וגם מסיבות נוספות.

לגבי החלפת מערכת הקסם:
משהו באמצע. אני אשאר עם הצבעים או משהו דומה להם כבסיס רעיוני, ועליהם אני אבנה כוחות שונים שמתאימים למקצועות המעודכנים של מלסטרה, לרבות לכוהנות של היהלומים. כוהנות היהלומים 'ישאילו' כל מיני אלמנטים וכוחות מהמערכת הבסיסית, תחת איזון חדש שמתאים להן.

לפיות האפר יש בהחלט דת.
הם סוגדים לאלת מלחמה בוערת, שלפעמים נקראת 'ראל' או משהו דומה, ולפעמים פשוט 'מלחמה'.
יתכן מאד שיש להם כוהנים מסוג מסוים, אבל הם מעטים ועוצמתיים מכדי להיות פתוחים למשחק.

אין כוהנות יהלום 'מעורבות' שמשלבות כוחות של שני יהלומים.

כאילו, במקום חמשת.הצבעים הקלאסיים יהיו ארבע צבעים שמבוססים על ההשתקפויות? זה די קןל

נראה שהמכאניקה עברה התפתחות משמעותית מהפעם הקודמת שפורסמה. תכונת המזל לדוגמא חריגה למדי. מדוע התווספה? כיצד היא משפיעה על האוצר?

לא בדיוק צבעים, אבל כן מסלולים שונים של קסם שמבוססים בחלקם על חלקים מהצבעים הישנים או שילובים ביניהם.
קשה לדעת לאן בדיוק זה יוליך אותי, אבל נראה.

אני עדיין מהסס לגבי תכונת המזל. רציתי להכניס עוד אלמנט שאפשר יהיה לשחק איתו בתכונות.

חזרה