• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 14.2.20 בעולם המערכה מלסטרה - דף שער חדש, מפה מעודכנת ומבוא ליער וארת'ארון

לכבוד הסיום המתקרב של העבודה ה-PDF של עולם המערכה מלסטרה, עמוד השער באתר עבר 'מתיחת פנים' עם לינקיאדה מעודכנת ונוחה:

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/m_index.html

כמו כן, עדכנתי את המפה של בקעת קיירן באינדקס הישן במפה שמתאימה לגרסה הסופית של החוברת, והפעם גם עם שמות ערכים בעברית במקום באנגלית:

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/m_index2.html

בהזדמנות זו, גם עדכון תוכן חדש באתר:
מבוא לאיזור חדש במלסטרה - היער המוזר והמסוכן וארת'ארון, שעציו נראים כמו חניתות עצומות לגובה ודלילות עלווה, ובין גזעיו נאבק לגיון אנ'מירי נוקשה מול מורדים, משני-צורה פראיים שמאמינים שיש להרוס את העולם הישן כדי לברוא עולם חדש וצודק במקומו, ואלמתים נגועים באצות רעילות שמתגנבים מעיר נמל מקוללת.
ובין לבין, קצינה לשעבר בלגיון האנ'מירי השלישי נקראת בחזרה לשירות לאחר שנים ארוכות, ומותירה מאחור אחוזה דלה בהרבה מכפי שהיתה רוצה, בעל אדוק וארבע בנות צעירות. וכפי שנאמר, מה כבר יכול להשתבש? :D

מבוא ליער וארת'ארון:
http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/vartharon/v_index.html

דף עם תיאור כללי של האיזור והמערכה:
http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/vartharon/v_intro.html

דף הסבר על התושבים המקומיים:
http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/vartharon/v_intro.html

תהנו :)

קבצים מצורפים

• kiern_map3 (2).png
    kiern_map3 (2).png
    646.4 KB · צפיות: 469
עדכון טוב. הוארת'ארי הללו נשמעים כמו עם עם פוטנציאל להיות עם מעניין. אני מניח שהמירו את העניין שלהם בספינות לעניין בעגלות משפחתיות ("ספינות יבשה"). הייתי גם מצפה מתרבות פאר'ליל טיפוסית שיהיה לה אל פריון, לא אלת פריון. ("הגברים מפרים, נשים מופרות.")

כת הדוב מעלה נשכחות מהבלגריאד והמלוריאן... (היות ומעולם לא קראת את זה, אני מניח שההשראה היא מהברסרקרים הנורדיים.) נראה גם שהושפעת מ-"לשבור את הקרח" 2 מעט.

מבחינה כרונולוגית, זה קצת מבלבל. אני מניח ש-'נפילת ממלכת אורגי הערפל' מתייחס לכניעתה בפני ליגיונות האימפריה האנ'מירית ולא לנפילתה הסופית. ולמה לפליטים שנסו מהאימפריה האנ'מיירית להשתעבד אליה בסופו של דבר?

לגבי מפת הבקעה, עבודה טובה.

לגבי ההקדמה לקמפיין, המפקדת נשמעת כמו טיפוס חמוץ למדי.

למה כוונת המפקדת ב-"מוצצי דבש וארת'ארים"? שהם שותים את הדבש ישירות מהפרחים כמו שילדים עושים לפעמים או שכוונתה גסה יותר?

האם יש אלמתים טובים במערכה? בסך הכל, בני אדם נחוצים לאלמתים לצורך המשך הקיום שלהם. לכמה מהם אמור להיות היכולת לראות למרחק שיהיה יותר טוב עבורם שבני האדם ישארו בחיים ויתרבו למרות שגם אלמתים שהחליטו לפנות כנגד מחזור ההרס והחורבן של בני מינם החדשים תוך כבוד לשרידי האנושיות שלהם יכול להתאים. אני מניח שהתשובה היא, בפשטות, שכל הדברים הללו דורשים מח מתפקד ואת זה אין להם.

תודה על התגובה :)

לעניין הוארת'ארי - אני לא כתבתי שום דבר על עגלות משפחתיות; ואלת הפריון או רוח הדבורה היא בהחלט "היא". לא חסרות גם במציאות תרבויות פטריארכליות עם אלת פריון, מה גם שהשבטים השכוחים של היער אולי היו קרובים לפארליל, אבל האמינו באמונות משל עצמם - בעיקר רוחות טבע - ולא בגרסה הסטנדרטית של דת 'האבא בעל הקרניים'.

לא ראיתי את "לשבור את הקרח 2" - אבל שמעתי על הטרללת הרדיקלית של "המסר" שבה הסרט מאכיל ילדים (העולם המערבי בנוי על חטא של ניצול, צריך להרוס אותו עד היסוד כדי להטהר) - בכל מקרה, למרות שלא חשבתי דווקא על הסרט ההוא כאשר כתבתי על כת משני הצורה, אלא על משהו אחר - אני בהחלט נהנה להעביר ביקורת קטלנית על הרעיונות האלו.

כוונתי היתה לחורבן ממלכת אורגי הערפל.

מפקדת הלגיון טיפוס חמוץ - זאת לשון עדינה מאד. חמוץ, ממורמר, אכזרי, מאובן - אבל מצד שני, יודעת לעשות את העבודה.

לעניין 'מוצצי דבש' - זה קשור למשהו שעוד לא הספקתי לכתוב עליו, שנוגע לכלכלה וגידולים חקלאיים ושאר דרכי מחיה באיזור. חלק גדול מהתזונה באיזורים מסויימים, בעיקר נידחים יותר, בנויה מדבש ומוצרים שלו, ובכלל יש לא מעט עניינים שנוגעים ליחס בין וארת'ארי לדבורים. בכל מקרה, מכאן הכינוי המעליב 'מוצצי דבש' - שנועד לתאר וארת'ארי פרובינציאלי.

יתכנו רוחות רפאים שהן לא מרושעות ועוד.
אבל כאשר מדובר באלמתים חסרי תבונה, או כמעט חסרי תבונה, שנוצרו בשטפון של נחשול רעיל, ויתכן שהם נשלטים בידי אותם אלמוגי ענק תבוניים ומפיצי מגפות וכ"ו, ספק אם ניתן לחשוב על משהו מלבד מפלצות רעבתניות ורצחניות.

אתה תיארת אותם כבעלי אובססיה לעברם כספנים. הנחתי שהם לקחו את האובססיה צעד אחד קדימה והשליכו אותה על עגלות. אפשרות אחרת קצת יותר הזויה היא ספנות מי תהום.

לא ראיתי את "לשבור את הקרח 2" - אבל שמעתי על הטרללת הרדיקלית של "המסר" שבה הסרט מאכיל ילדים (העולם המערבי בנוי על חטא של ניצול, צריך להרוס אותו עד היסוד כדי להטהר) - בכל מקרה, למרות שלא חשבתי דווקא על הסרט ההוא כאשר כתבתי על כת משני הצורה, אלא על משהו אחר - אני בהחלט נהנה להעביר ביקורת קטלנית על הרעיונות האלו.

יותר חשבתי על האדמות שהוקפו ערפל בעקבות חילול של הטבע. לא ממש יצא לי לקרוא את החלקים ברשת שדיברו על המסרים הסביבתיים בסרט. קבוצות מהפכניות, כמו זו שהוצגה במבוא, לא חסרות בעולמנו. ההבדל העיקרי ביניהן הוא מה שהן רוצות לתקן. פתרון הבעיה בסרט, להבדיל אלף הבדלות, הזכיר לי את הרעיון הבסיסי מאחורי אלאנטריס.

כוונתי היתה לחורבן ממלכת אורגי הערפל.

לפי הכרונולוגיה שנתת, חורבן ממלכתם היה בשנת 571. האם אחד השינויים שערכת בכרונולוגיה היה הקדמת החורבן של ממלכתם ב-200 שנה כך שלאנ'מיירים הייתה עבודה קלה יותר בלספוג את רסיסי הממלכה שלהם?

הקטע עם השמות הוארת'ארים הזכיר לי את מס הווירקו מהעבודה שלי בארכיון. זה מס שהיו גובים בתקופת המנדט.

הפלג של המורדות בראשות אנליריס קורוואריון? הן פלג קנאי שלא מוכן לקבל הסכם כלשהו עם תומכי ההשתקפויות, ולפי השקפתו הוא ממשיך את המלחמה כפי שורד אפור רצתה, או לפחות לא מוכן לשום שיתוף פעולה או לנוכחות של לגיונות האימפריה בשטח "שלו"

הלגיון השלישי גם הוא לא ממש מקבל את ההסכם, למען האמת.

לא ממש.
המפקדת הישישה של הלגיון יודעת שעיר הבירה נחרבה ושההשתקפויות אינן, אבל היא ממשיכה 'בשמן' את המלחמה באויבי האימפריה, עד שהיא וכוחותיה יושמדו, או עד שהאימפריה 'תחזור' - כלומר, תופיע דמות בעלת כוחות שתראה לה ראויה להחשב כמנהיגה של הכוחות האנ'מירים.

ברור שיש לה - אם תופיעה מנהיגה שתראה לה מתאימה או מעוררת תקווה.
עד כמה שמפקדת הלגיון היא יהירה, היא מודעת לזה שהיא זקנה ולקראת סוף דרכה - כך שאין לה מגלומניות מספקת לחשוב שהיא מיועדת או מתאימה לזה. כרגע, היא בגישה מאד פסימית, לפיה הסוף מתקרב ואין מפלט ממנו, אבל היא תעמוד מולו עד הרגע האחרון בקומה זקופה, כפי שמצופה ממפקדת אנ'מירית שתעשה.

חזרה