• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ה-PDF החינמי של עולם המערכה מלסטרה מתקרב - הודעת עדכון

שמח להודיע, שהפרסום של ה-PDF המלא של 'החוברת למתחיל' של עולם המערכה מלסטרה קרוב מתמיד.

1. האמנית שבידה הופקד ציור עמוד הכריכה סיימה את עבודתה (מצרף את הנוסח הסופי למטה).
2. מפה צבעונית מעודכנת של בקעת קיירן שתחליף את המפה הישנה נמצאת בשלבי עבודה מתקדמים.
3. בימים אלו אני מקבל הצעות מחיר לעריכה מכאנית / עימוד של ה-PDF, ואבחר אחת מהן בתקווה עד סוף השבוע.

כאשר העבודה הזו תושלם, ה-PDF יהיה מוכן ויועבר להורדה חינמית עבור כל שימוש פרטי/לא מסחרי.

מעבר לזה, אני עובד בימים אלו על מבוא לאיזור חדש במלסטרה - היער הצהוב המוזר שנמצא מדרום לבקעת קיירן (וארת'ארון), בתקווה לפרסם את זה באתר בימים הקרובים.

קבצים מצורפים

• kiern-v3.png
    kiern-v3.png
    1.4 MB · צפיות: 624
עדכון: התקשרתי עם מעמדת בחוזה של עריכה סופית של החוברת, אבל לפניו נדרשתי לעשות עריכה עצמית מהירה על כל החוברת, כי הסתבר שנותרו בה לא מעט שגיאות כתיב וסגנון, שטיפול בהם בידי אדם אחר היה דורש תשלום נוסף בן אלפי שקלים.
אחרי ימים ארוכים של עבודה, פחות או יותר השלמתי את העריכה,
נשארו כמה תיקונים קטנים במפת בקעת קיירן ועוד תיקונים במפת עיר המחוז, ועריכה מחדש של דף התודות - ואז הדברים אכן ימסרו למעמדת גם אם יותר משבוע אחרי המועד המקורי שרציתי :-/

סיימתי סוף-סוף את העבודה!
1. תיקנתי את מפת בקעת קיירן כך שתייצג את האיזור כפי שהוא לאחר כתיבת החוברת המלאה (וגם העברתי את השמות מאנגלית לעברית).
2. הורדתי את המפה הישנה של חצי האי טילמארן - היא גם לא מאד שייכת לחוברת שמתמקדת באיזור שהיה די מנותק מהסביבה במשך תקופה, וחשוב מזה - בהתבוננות כעת, היא מאד מעוותת ומייצגת את העולם כפי שראיתי אותו ממש בתחילת העבודה על עולם המערכה מלסטרה.
3. הורדתי את כל ה'הצעות להרפתקאות' - רובן לא היו פאר היצירה האנושית (בלשון עדינה), וחשוב מזה - הן לא מתאימות לחוברת שמיועדת גם לשחקנים. כולן נאספו במסמך נפרד, שבעתיד אולי יפורסם כ-PDF נפרד שמיועד לשליטי מבוך בלבד.

ועוד.

כך או כך - גרסה סופית של החוברת מוכנה כעת לשיגור למעמדת, אחרי שנגיע להסכמה על נוסח סופי של חוזה עבודה ונחתום עליו.
במידה רבה, שנתיים של עבודה הגיעו בזאת לסיום.

מזל טוב!!! איזו התרגשות!
האם תהיה מפה חדשה של חצי האי בחוברת?
בעיני הצעות להרפתקאה הן חומר אחלה גם במדריך להרפתקאן- שחקן שמדפדף בחוברת ורואה רעיונות מגניבים להרפתקאות מגרה את הדימיון של עצמו וירצה לשכנע את המנחה לשחק בעולם הזה, מה גם שניתן לשחק בהרפתקאה גם עם ראית את הרעיון לקרס לפני כן, זה בערך מה שעושים בכנסים.
כמובן שאם רמתם לא לטעמך, זה גם בסדר.

תודה על התגובה :)

לא תהיה מפה חדשה של חצי האי בחוברת, גם היא תקח לי הרבה יותר מדי זמן להכין, וגם כי נוח לי לעמעם קצת את המידע המדויק על חצי האי.
החלטתי סופית על הורדת ההצעות להרפתקאה, כאשר גיליתי שרבות מהן ממש מספלרות בגסות סודות על הסיום ומה באמת קרה שם. מסכים איתך שבהחלט ניתן לשחק עם קרסי עלילה ולשנות אותם - אבל לא בכל הקבוצות זה נהוג, ויש מנחים שיסרבו להריץ מה שכבר סופלר לשחקנים שלהם מראש.
רעיון לקרס מראש, וספוליירים בוטים של מה קורה/מתגלה לקראת הסוף לחוד.

בכל מקרה - ההצעות יחזרו, אולי מתוקנות וטובות יותר, במסמך עתידי.

חזרה