פורים בפונדק - אתגר כתיבת סקירות
לקראת פורים ולרגל רענון עמודי הסקירות בפונדק, יש לנו אתגר כתיבת סקירות עבורכם - ובין כל מי שכותב סקירה יוגרל המשחק שם-קוד!
לפרטים: [תגובות] הצטרפו לאתגר הסקירות שלנו לפורים וזכו בפרס

"נשף בתל-זאגליל": טיזר למודל ראשון להרפתקאה מוכנה במלסטרה

דיונים על עולם המערכה קלדאריה. בעבר שימש את המגדל הלבן, אתר פאנפיקים של טולקין ופנטזיה.
סמל אישי של משתמש
Envinyatar
The White Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי Envinyatar » 12 ינואר 2020, 18:20

מפה לשם, אני מגבש את היסודות לבניית מודל הרפתקאה מוכנה ראשון של מלסטרה, שמיועדת לדמויות מתחילות: "נשף בתל זאגליל"
-------------------------------------------------------------------------------------
ראמזיג בן זארמוד, אדונה של אחוזת תל-זאגליל והכפר המוזנח שמשתרע מתחתיה, מעולם לא היה אחד המיוחסים או הנחשבים מבין שלל הדודנים ושאר שארי בשרו המרובים של לורד אנזאריון, אדונן הזקן והעשיר כקורח של רוב האדמות במרכז בקעת קיירן.
ובכל זאת, כאשר אדונה של תל זאגליל מכריז על נשף אביב מפואר בו ינכח 'רקדן צבי קדוש' השולט במסורה העתיקה של אנשי העמק, הרי שאורחים לא מעטים נענים לקריאה - גם אם לא בדיוק האורחים שהאדון הצעיר רצה. הרפתקנים שאפתנים בראשית דרכם, במיוחד, עשויים למצוא עניין בחגיגה, כמו גם בשמועה שהאדון הצעיר עשוי לחפש כמה חרבות להשכיר לפתור עבורו כמה בעיות; אחרי הכל, הוא עודו קרוב-רחוק של האיש העשיר ביותר בבקעת קיירן, וקופתו מלאה במטבעות נוצצים.
אולם כאשר אל תוך המהומה נקלעות שתי אחיות שבאו להיפרד מנפח זקן השוכב על ערש דווי, וכמעט ונופלות קורבן להתקפה של מפלצות, העניינים מתחילים להסתבך. האם יש משמעות לכמה מהמילים חסרות הפשר שממלמל אדם גוסס? האם אפשר לבטוח בחברי ילדות ישנים? ומי מתכנן נקמה אכזרית מבין הצללים, או מושך בחוטים ומנסה לנצל את המתח ההולך וגואה בין אנ'מירים לבני פארליל?

* * *

"נשף בתל זאגליל" היא הרפתקאה לרמות מתחיל, שמיועד להיות הרפתקאת היכרות או פתיחת מערכה שמתחשת ברובה במרכז בקעת קיירן; היא כוללת בתוכה תעלומה וקרבות מסוכנים, לצד חשיפת טפח מהפוליטיקה המקומית, על רקע המתח המתעצם בעולם המערכה בין אנ'מירים לבני פארליל - בני האדם משתי הקבוצות שחיו בשלום יחסי במשך דורות בתוך בקעת קיירן. ההרפתקאה מתרחשת בעולם המערכה מלסטרה ונועדה במקורה לשיטה הפרטית של כותב העולם והקבוצות בהנחייתו, אבל ניתן להמירה למבוכים ודרקונים 5 או לכל שיטה אחרת.
קבצים מצורפים
smithy.jpg
smithy.jpg (134.68 KiB) נצפה 190 פעמים
אָיְן רִינְג זִי צוּ קְנֶכְטֶן,
זִי אָלֶה צוּ פִינְדֶן,
אִינְס דוּנְקֶל צוּ טְרָיְבֶּן
אוּנְד אֶבִיש צוּ בִּינְדֶן
פלדריק

שליחה על ידי פלדריק » 13 ינואר 2020, 18:11

נראה ממש מגניב(:
האם המודל יכיל גם דמויות לדוגמא? עד כמה מתחילות הן דמויות מתחילות מבחינת עוצמתן?

האם ההרפתקאה תפגיש את הדמויות עם דמויות שאנחנו מכירים מהפוליטיקה הרחבה של הבקעה?
פלדריק היה השם של הדב''ש הראשי בהרפתקה הריאשונה שלי

שנים לאחר שיצרתי את המשתמש התגלו ממצאים שהוכיחו שהשם היה בכלל פלריק...
פלדריק

שליחה על ידי פלדריק » 13 ינואר 2020, 18:19

נראה ממש מגניב(:
האם המודל יכיל גם דמויות לדוגמא? עד כמה מתחילות הן דמויות מתחילות מבחינת עוצמתן?

האם ההרפתקאה תפגיש את הדמויות עם דמויות שאנחנו מכירים מהפוליטיקה הרחבה של הבקעה?
פלדריק היה השם של הדב''ש הראשי בהרפתקה הריאשונה שלי

שנים לאחר שיצרתי את המשתמש התגלו ממצאים שהוכיחו שהשם היה בכלל פלריק...
סמל אישי של משתמש
Envinyatar
The White Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי Envinyatar » 13 ינואר 2020, 18:27

תודה :-)

הרבה דברים עוד פתוחים, כולל השאלה האם - מעבר לכמה נפ"סים מאד אקטיביים שמניעים חלק מהעלילה, יהיו גם דמויות לדוגמא או לא. הרעיון זו הרפתקאה לדמויות ברמה 3 בערך, אם כי הדברים עוד ישתנו, בעיקר אם יהיה תרגום למו"ד או פאפיינדר.
לא רוצה לתת ספויילרים, אבל זו הרפתקאה למתחיל - אני לא חושב שדמויות מתחילות צריכות מיד לפגוש דמויות מרכזיות מדי מהפוליטיקה, אבל אני כן מתכנן מפגש אחד עם מישהו שהוזכר, אם די מהסוג היותר קומי.
זִי אָלֶה צוּ פִינְדֶן,
הלדין

שליחה על ידי הלדין » 14 ינואר 2020, 00:18

טיזר כתוב טוב ומשאיר רצון לדעת על גוף ההרפתקה עצמה. האם אתה יכול להרחיב יותר על רקדני הצבי?

בהצלחה עם כתיבת ההרפתקה.
סמל אישי של משתמש
Envinyatar
The White Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי Envinyatar » 14 ינואר 2020, 12:45

תודה :-)

בינתיים, מלבד הטיזר, הספקתי לכתוב:
- מבוא להרפתקאה שיצא מאד גולמי וצריך עיבוד ותמצות.
- רקע על הדמויות בלא שחקן המרכזיות של ההרפתקאה, כולל הנבל/ית הראשית.
- פירוט טכני ראשון וקצר יחסית (בשבילי) של ארבעת החלקים של ההרפתקאה ומה פחות או יותר עשוי לקרות בכל אחד מהם.

הולך לאט, וכמובן שונה מכל ההרפתקאות הרגילות שאני כותב עבור חבורה ספציפית ודמויות ספציפיות שאני מכיר וכותב להן קמפיין שמותאם להן.
זִי אָלֶה צוּ פִינְדֶן,

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה