• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון בענייני מלסטרה: סיימתי את כתיבת כל פרקי החוברת

סיימתי היום את כתיבת הפרוייקט שעסקתי בו במשך יותר משנתיים וחצי: כתיבת 'החוברת למתחיל' של עולם המערכה מלסטרה, על כל שמונת הפרקים שלו. הגרסה הסופית של החוברת מכילה שמונה פרקים:

1. היסטוריה מקוצרת של העולם, קו זמן ומבוא למערכה.

2. גזעים פתוחים למשחק.

3. חיי יום-יום באיזור למתחיל (בקעת קיירן).

4. עיקר החוברת - פרק הגיאוגרפיה והתיאור המפורט של חלקי האיזור.

5. עיר המחוז, סיפורים ודמויות חשובות בתוכה.

6. תיאולוגיה, דתות ואלים.

7. מפלצות נפוצות/חשובות.

8. מתכות ואבנים יקרות.

(במקור תכננתי נספח עם שש דמויות מפורטות שיוכלו לשמש או כהצעה לדמויות שחקן או כ-Signature heroes, אבל בסופו של דבר ירדתי לגמרי מהרעיון).

כעת מגיע השלב של העריכה - בדרך למה שאני מתכנן להפוך בין היתר ל-PDF גדול, שיופץ בחינם ברשת. בתקווה לגמור את זה ולייצר את הגרסה הסופית בתוך כמה חודשים.

(בתמונה - סקיצה שציירתי, והועברה לאומנית דיגיטלית מקצועית בכדי להשביח אותה ולהפוך אותה לעמוד הכריכה/שער של החוברת).

נ.ב: מאוחר יותר היום יתפרסם עדכון - תקציר ההרצה שהעברתי לקבוצה שלי בשבת האחרונה בקמפיין 'דמדומי המערב'.

קבצים מצורפים

• melestra_h.jpg
    melestra_h.jpg
    159.5 KB · צפיות: 512
כל הכבוד. אומנם עקבתי רק בשניים האחרונים אבל מהמעט שקראתי (הצצץי גם קצת מעבר) מדובר בעולם מקןרי, מושקע, מעניין ומגניב.

תודה על הברכות :)

לקח לי בערך שלוש שנים מאז שעלה לי בראש הרעיון הראשוני לעולם המערכה מלסטרה, קצת יותר משנתיים וחצי מאז שהכרזתי עליו באורח רשמי והתחלתי לכתוב בו ערכים, ובערך חצי שנה או קצת יותר מאז שהתחלתי לכתוב באורח מסודר בפורמט של חוברת.

כל הכבוד ובהצלחה! נשמע אחלה!
בנוגע לפרקים, כדאי להבדיל בין תוכן לשחקן (כמו גזעים ומתכות) לבין תוכן למנחה, גם מבחינת הסדר בחוברת. אלא אם כל התוכן פתוח לכולם בעינייך. שזה בעצם שאלה נפרדת ומעניינת לדיון אחר :)

תודה רבה :)

בשלב הזה, נראה לי שרוב מוחלט של התוכן בחוברת פתוח לכולם, בבחינת common knowledge, או לפחות משהו שיכול להיות כזה.
מה גם שהגישה שלי בכתיבת תוכן היא אמנם לציין תעלומות, שמועות וכ"ו, אבל לא לתת להם פתרון (מקסימום להציג גרסאות ואמונות סותרות), ולהשאיר את ההחלטה למנחה.

אבל אני עדיין לפני שלב העריכה הסופית.

חזרה