• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שאלה לקוראים של מלסטרה - פרק המפלצות

אלה/התייעצות לאלו שעוקבים אחרי ההתקדמות של מלסטרה
------------------------------------------------------------------------
החלק של החוברת שאני עובד עליו עכשיו, הוא הפרק שעוסק במפלצות.
מה שעמד לי מול העיניים כאשר החלטתי - אחרי התלבטות - להוסיף את הפרק הזה, הוא בערך כך:
1. הכוונה היא לא ליצור חוברת/אוגדן מפלצות עצום של מלסטרה.
2. מסיבה זו, אין מקום להכניס יצורים מוכרים או גרסאות שלהם ("זאבים הרריים").
3. לעומת זאת, יש מקום לשים יצורים נפוצים שהם יחסית מקוריים למלסטרה, בעיקר כאלו שמוזכרים בחלקים אחרים בחוברת.

מכאן, הנטיה שלי היא להכניס את היצורים שכבר יש לי באתר באסופת המפלצות (אולי חוץ מהאור-טרוגו, שמתאימות יותר לאיזורים עם השפעה עוגית חזקה יותר), ולהוסיף את אבנוני הסלע + אולי תיאור קצר ומסתורי יחסית על הדוש'מא (הקרובים הרחוקים הפרימטיביים יחסית של העוגים שישבו פעם על רכס קארנסיל, אבל הפכו מזמן לאגדה).

כלומר, המפלצות שיהיו בנספח הן:
1. אבנוני סלע
2. תיאור קצר על הדוש'מא.
3. זוחלי שאגאט לסוגיהם.
4. פור'ראתי (האנשים המעוותים מאיזור שלוש תחנות).
5. פרת בועות (דאראגום).
6. גארת'ארון

אם מישהו/מישהי זוכרות יצור ששכחתי ורצוי שיתווסף גם הוא, אשמח מאד לשמוע על זה לפני שאני אכן סוגר את הפרק :)

למרות שאני לא בטוח בכך, חרקי ענק מוזכרים הרבה בפרק הגיאוגרפיה. אני חושב שהם ראויים להתייחסות מסודרת. הם די תורמים לאווירה הפוסט-אפוקליפטית של מלסטרה במובן הזה שחרקים שורדים דברים שמוחצים בני אדם. הייתי מכניס מין של דורסי-אמים כדי לייצג את קטגוריית המפלצות המעופפות אבל, מצד שני, אין כמעט אזכור לציפורים רגילות בפרק הגיאוגרפיה - כנראה שחרקי הענק אכלו את כולן...

לא כל מה שלא מוזכר לא קיים.
מצד שני, אני לא יכול להכביד על החוברת באסופת מפלצות שלמה שתתאר יצורים מוכרים כמו זאבי חורף או ציפורי ענק.
מה שאני מנסה לוודא, זה אם אין כל מיני דברים שממש הזכרתי בחוברת והם לא יצורים טריוויאליים שנשכחו.

הקור'סלאג הם יותר ממפלצת.
מדובר על ציביליזציה דמונית ומרושעת עד היסוד שנמצאת בארץ הוולקאנית הרחק מצפון ליבשת המערבית - כך שהם אכן לא עניין לבקעת קיירן. לגבי אנשי הציפור - אבדוק אם אכן יש מקום לשים אותן.

שמח לבשר שגמרתי לכתוב את טיוטת פרק המפלצות.
בסוף הכנסתי - מעבר למה שיש באתר כרגע, ערך חלקי על הדאש'מו ועל אנשי הציפור (האושלוק)
וכן ערכים מלאים על אבנוני סלע ועל "ארוכי לשון" למיניהם.

נשאר עכשיו להשלים את פרק שמיני ואחרון, שעוסק באבני חן (הערך כבר קיים - אם כי בחוברת יופיעו כנראה רק שלוש הדרגות הנמוכות יותר של אבני חן), ובמסגרתו לכתוב ערך על מתכות במלסטרה/בקעת קיירן.

לתקן את המפה,

ואז עריכה סופית ופחות או יותר החוברת מוכנה.

חזרה