• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 14.6.19 במלסטרה: מאכלים ותזונה בבקעת קיירן

יום שישי הגיע, והנה גם חדשות מלסטרה :)-P)

העריכה של החוברת מתקדמת במהירות, והיום ערכתי תיקונים יסודיים, עדכונים ועריכה של פרק "החיים בבקעת קיירן", שהוא הפרק השני באתר, ויהיה הפרק השלישי בחוברת המוגמרת (פרק הגזעים עובר שם מפרק 5 לפרק 2). בין היתר, הוספתי לפרק שני ערכים חדשים, שעוסקים בתזונה ובלבוש, ערכתי תיקונים שקשורים לגודל האוכלוסיה, ועוד.

לאתר, לעומת זאת, אני מעלה את אחד החלקים החדשים - שעוסק במאכלים ותזונה, בעיקר של האנשים הפשוטים:

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/chap2/food.html

תהנו :)

אני לא ממש עוקב אחרי העדכונים כאן אבל קולינריה תמיד מעניינת אותי אז נכנסתי. ממש אהבתי.
אני מבין שמדובר כאן רק במזון יומיומי? כי אין שום אזכור לבשר מלבד בחצי משפט קצרצר על דייסת הבראק (שנשמעת מזכירה גריסים או סולת). שעורת רוח (למה רוח?) מזכירה שיפון. כמו כן, עניי העיר לא אוכלים עכברים, יונים, חתולי רחוב ודברים דומים? בהתחשב בעוני ובמטבח הדוחה ממילא שלהם, לא נשמע בלתי סביר שהם יאכלו גם שרצים כאלו בשביל בשר - אני מדבר גם על בשר צלוי וגם על דברים בסגנון ''התבשיל החום'' שנאכל בשכונות העוני של מעלה מלך בששאו''ק.
בבקעה אין תעשיית דבש כלשהי? נשמע מוזר שרק פירות מספקים סוכר.

תודה על התגובה :)

העדכון אכן התמקד במזון יומיומי. בשר קיים, גם אם מוזר מאד בקצרה - אבל במקומות כאלו ותקופות כאלו, אפילו עשירים לא אוכלים בשר כל יום, אלא רק במועדים מיוחדים.

שעורת רוח - זכתה לשמה כי היא הדגן היחיד שגדל בקלות על המדרונות מוכי הרוח של בקעת קיירן.

לגבי אכילת שרצים - אתה צודק בהחלט, ולכן הערתי שלמרק המערות זורקים *כל* מה שהצליחו ללקט או לתפוס, וזה כולל במקרים מסויימים גם עכברושים וכאלו.

בבקעה אין תעשיית דבש - או לפחות לא בהיקף גדול (מודה שלא חשבתי במיוחד על הנקודה הזו).

עדכון טוב. מזכיר לי את הפעם שקראתי את "המתכונים של הארי פוטר" ובעיקר את כל העוגות שם. יפה לראות שבכל זאת הזמנים משתנים בבקעת קיירן ואנשים מוכנים לטעום מזונות חדשים כמו הזב של ליידי אזרין. לי יצא לקרוא פעם בספר על ההיסטוריה של הבישול שאנשים בזמנו שתו בימי הביניים משקאות אלכוהוליים מוצקים למחצה שעברו התססה חלקית שהיו כל הארוחה שלהם (עם ערך תזונתי גבוה יותר). לא נראה לי שהם הגיעו למצב כזה נורא באנ'מירלור.

אם להגות, האם ההתנפצות לא אמורה להשפיע גם על השמרים ושאר יצורים קטנים שבני האדם משתמשים בהם להכנת המזון שלהם?

תשובות:

אני משה"ם מאז גיל 15, כלומר כבר כמעט 30 שנים.
ההתחלה היתה כמובן רצופה בעולמות-זבל לא מאורגנים וחיקויים כאלו ואחרים.

ב-2001 התחחלתי להעלות את עולם המערכה הישן שלי, קלדאריה, אל אתר יעודי ב"פונדק", וב-2009 עשיתי לו "מתיחת פנים" כדי להפוך אותו לפחות גנארי, יותר מלוכד ויותר מעניין.
קלדאריה עברה שלוש גרסאות, אבל אף פעם לא הייתי מרוצה לגמרי - למרות השכתובים, היא נשאה מטענים ישנים שלא תמיד הטיבו איתה.

לעומת זאת, הפרוייקט הנוכחי - עולם המערכה מלסטרה - הוא פרוייקט נפרד לגמרי שהוא רק בן שנתיים וקצת,
והוא נפרד כמעט לגמרי מעולם המערכה הקודם לו, קלדאריה.

חזרה