• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 11.6.19 במלסטרה: שתי דמויות מפתח והרחבה לערך הכללי של העיר אנמירלור

אחרי תיקון התקלה ושחזור הססמאות, אני מעלה עדכון חדש:

העדכון החדש באתר עוסק בסיפוריהן של שתי דמויות בעלות השפעה באנ'מירלור, ששוטמות זו את זו מזה כמעט שני עשורים. היא – טבחית קולנית (ויש אומרים מתחנחנת למדי) שעלתה לגדולה לאחר נישואין למלומד, וכיום חולשת על עסקים משגשגים; הוא – עלם יפיפה וחובב נשפים ומשתאות, שנראה שיד הזמן אינה מצליחה לגעת בו, והכל רוצים הזמנה לשולחן העמוס כל טוב שהוא עורך לכבוד ידידיו ומעריציו.
בנוסף, העדכון כולל הרחבה לערך הכללי על העיר, שעוסקת בקלאן הגורג הגדול שיושב באדמות הביצה שליד העיר, ובאם הביצים הגדולה והשאפתנית שלו.

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/m_index.html

תהנו :)

עדכון מעניין. זארין מזכירה לי בקווים כלליים את ראשת שבט הציידים ממפלי דרארון (למרות שהיא יותר מעודנת ומתוחכמת ממנה.) אחוזת נארת'אלוס בניהולה היא אכן תוספת מועילה לעיר. כל מה שחסר שם זה הימורים (בסדר, המשפט על המרת רכוש למטבעות כסף בלי הרבה מדי שאלות פשוט הזכיר לי את ספינת הקזינו מפרק שני של "דם ואוצרות"). מבין הדמויות החדשות, היא נשמעת לי דמות צבעונית וכיפית לקרוא עליה אבל ייתכן שלורי נשמע כמו מישהו, שלמרות היותו מישהו כיפי למראית עין, הרבה יותר קר ומרוחק ממנה.

לורי מזכיר בקווים כלליים את אחד הסיפורים של אוסקר וויילד על דוריאן גריי שלא הזדקן בעוד שתמונתו הזדקנה. בדרך כלל שדמות לא מזדקנת אצלך, זה אומר שלדמות יש כוחות מאגיים מסוג זה או אחר ששומרים על הופעתו. אני מניח שהוא מכחיש בתוקף כל כוחות מאגיים ותולה את מראהו הטוב בתורשה משובחת.

למען האמת, נדמה לי שהתיאוריה של דם הגאבוטו תתאים יותר לאורגי הערפל עם ניסיונותיהם לשלוט באבולוציה של המין שלהם - ולהאשים את נפילת ממלכתם בדם טמא שהשתחל מבחוץ בכוונה או לא בכוונה (לך תדע מה איזה רעיונות עברו לאורגי הערפל בחמשת אלפים השנה האחרונות לגבי דרכים להגיע ליעדם הנשגב.) - ופחות לגורג אבל זה מעיד על הקסם של האמונה הזו.

תודה על התגובה.

אולי יש קווי דמיון, אבל אזרין לא רק מתכננת לשמור על הקיים או להדוף אויב מקומי אכזרי, אלא היא תאוות כוח ורוצה לעלות לגדולה בכל מחיר. יש עוד קטע שלא נכלל בעדכון אבל נמצא בטיוטת החוברת, שם מדברים על המזימות הנוכחיות שלה וכמה הן מסוכנות אגב-אורחא לאיזון העדין מאד בעיר.
ואכן, לורי מכחיש כל שימוש בקסמים או משהו דומה כדי לשמר את עלומיו, ונהנה מהשמועות שמדברות על הדם המשובח במיוחד שזורם בעורקיו - אם הוא לא מפיץ אותן בעצמו.

לגבי תיאוריות הגאבוטו - לא כתבתי שהן מקובלות אצל הגורג (הן לא). מי שהחלה להאמין בהן זו 'אם ביצים גדולה' אחת, ולא המחודדת שביניהן, שבילתה בחוגים המתאימים אצל בני האדם ומנסה לחקות מה ששמעה/ספגה שם.

היה ברור מהערך שזה טריפה וזה נבלה. אני הרגשתי, בפשטות, שהליידי אזרין פשוט דמות יותר צבעונית, ארצית וניתנת להבנה מלורי (דמות ססגונית בפני עצמה אבל קר ומרוחק יותר כשמסתכלים יותר לעומק. למרות שסביר להניח שזאת לא ההשראה, חשבתי על ראס אל גול ומעיין הלאזארוס שמעניק לו את האלמוות שלו, אחד מאויביו של באטמן. אני מניח שמעיין המרפא הוא סתם מעיין מרפא ולא שום דבר מעבר לזה.) נדמה לי שמה חסר כאן הוא ערך על מפקד המשמר - מי ששולטת בגוף החמוש הגדול ביותר בכל העיר אנ'מירלור - אלא אם כן המשמר מאורגן בשיטה הערבית - לכל קצין משמר יש אנשים משלו ונאמנות רופפת בלבד למפקד העליון.

לגבי הגורג, היה מתבקש לפגוש שבט גורג שמתאים לסטריאוטיפים למרות שאם הביצים שלו, כנראה, יותר מזכירה לילדיה את העוגים - כך שהם מעדיפים לעזוב את השבט על פני לחיות שם. בכל מקרה, התיאוריה של דם הגאבוטו באמת לא מתיישבת עם מה שידוע עליהם. האם הגורג חשבו אי פעם להפוך להורים למין תבוני אחר כמו שהעוגים היו הוריהם (המתעללים) ולכאן מכוונים כמה מהמאמצים יותר מורכבים שלהם באלכימיה?

תודה על התגובות :)

1. זה טריפה וזו נבלה - כן, אפשר לנסח את זה גם ככה :)

2. לעניין מפקד המשמר: על-פניו אתה צודק, אבל מאחר ולא עלתה לי לראש שום דמות שהיא מעניינת מעבר לקונספט של 'מפקד משמר מושחת', בוודאי לא ברמה שמצדיקה השקעה של עמודי חוברת, החלטתי להשאיר את זה בלא פירוט.

3. אכן - היה צורך בשבט גורג שלשם שינוי אכן מתאים לסטריאוטיפים, אחרי שלושה שבטים ברצף שמאד שונים ממנו. עם זאת, אלו שעזבו את הקלאן וחיים בין בני האדם הם עדיין מיעוט.

4. לא נראה שלי שהגורג, או לפחות רובם, חשבו בכיוון של יצירת גזע חדש שישרת אותם - מה שגם דורש עוצמה מאגית אדירה שאין להם. אבל תמיד מישהו במקום כלשהו פתאום יכול לחשוב על זה.. לא סגרתי לגמרי את האופציה שזה יקרה היכנשהו ומתישהו במקום אחר.

פלדריק:
בחוברת המוגמרת, קיים קטע שלא מופיע באתר שמפרט יותר על המזימה הנוכחית של אזרין - היא בוחשת במתח ובמהומות שכבר ככה יש בעיר על רקע התכנסות המועצה של הנכבדים, והמתח בין פשוטי העם לאצילים ובין הגילדות ובין עצמן. אנשים 'בלי קשר אליה' מנסים להכניס לראש את ההמון הזועם שלא בוטח במועצה, שהמועצה חייבת לצרף אליה 'מישהו משלנו', שידבר בשם העם של אנ'מירלור - אחרי הכל, ראש הכפר של טולו בפנים, אז למה לא נציג של העירונים?
על-פניו, אם היו מכניסים מישהו כזה, זה היה אחד מראשי הגילדות - אבל די ברור שראשי הגילדה יעדיפו לשים שם כל אדם שהוא לפני שיסכימו לראות ראש גילדה יריבה מקבל את התפקיד. אז...

חזרה