• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 24.5.19 בעולם המערכה מלסטרה - מבוא לעיר אנ'מירלור

שלום לכולם :)

העליתי עדכון חדש באתר, שכולל את המבוא לעיר המחוז, כולל תיאור קצר של החלקים העיקריים וכמה נקודות מפתח.
העדכון מבוסס במידת מה על הערך הישן של מלסטרה לפני החוברת, אבל עם לא מעט שינויים ושכתובים, שמניחים את הבסיס ומאפשרים לי לכתוב את החלק המעניין יותר שישוחרר בהמשך - חלקי הסיפורים, הדמויות המרכזיות והמערכה בעיר.

המפה הכהה והראשונית שצירפתי היא רק להמחשה, כדי שיהיה קל להבין על מה אני מדבר בתיאור העיר.
היא תוחלף בקרוב למפה צבעונית, מוגמרת ומפורטת בהרבה.

תהנו :)

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/chap4/city_intro.html

כל מה שחסר פה הוא סמל העטלף משודר בשמיים.

הערך על אנ'מירלור באמת מזכיר ברוחו ערים כושלות בעולם השלישי עם הבדלים מזעזעים ברמת החיים בין המעמד הגבוה למעמד הנמוך. הבעיה היחידה היא עם משמר העיר המושחת - עם מצב התשתיות הרעוע באנ'מירלור ובבקעה, איזה עבריין יטרח לשחד אותם? כל המטרה של השוחד הוא, למיטב הבנתי, הגנה. נדמה לי שהיה עדיף להציג את המשמר הירוק כאחד שהשחיתות התגנבה אליו בדלת האחורית אחרי שראשת משמר נמרצת החזירה לו די והותר את כח ההרתעה כדי שהעבריינים המקומיים יטרחו להתייחס אליו בחישוביהם.

ההוללות באנ'מירלור לפני ההתנפצות מעלה את התהייה אם רוחו של באבוס שורה על העיר כרגע.

האם אתה יכול להרחיב על הגילדות יותר? בפרק 2 כתבת שלגילדות יש נוכחות בחצרות הגראניט. וכשהועלה הערך, הן בכלל לא הוזכרו. אני יכול רק להניח שהגילדות עשויות להציג את עצמן כאנטיתזה לתאגיד העולה של בני אנזאריון אם ברצונן להמציא את עצמן מחדש.

וכמו כן, מה בדיוק הם עושים עם הבוץ? הבנתי שאפשר לבנות איתו. מאידך, האנ'מיירים הם האחרונים שאני מדמיין שיבנו כך.

כהנת השחר הזו מעניינת. עם זאת, הבנתי שמי שהיו מעורבים בהשעייתה של סריליאנה היו בדרגים גבוהים יותר של מסדרה. וקצת לתהייה, האם יש כהנות שיש להן יהלומים חיים בבקעת קיירן? האם ניתן לחתוך חתיכה מיהלום מת, לקבע אותה במצח של כהנת והיהלום יחזור לחיים (אני מניח שזה אפשרי או שלינטוריאל לא הייתה מנסה להכשיר כהנות חדשות.)?

תהיתי עוד מקודם מה בדיוק הפונקציה שאנ'מירלור ממלאת בבקעת קיירן ששומרת על מעמדה כעיר מחוז. מה מונע ממועצת הבקעה להחליט שבכל פעם אחד מחברי המועצה מארח את האחרים בנחלותיו? גם כך המועצה היא גוף מייעץ. לאף אחד לא אכפת אם היא לא תתכנס באנ'מירלור. כפי שהערת מספר פעמים, אין לבקעת קיירן שלטון מרכזי חזק. אין שום דבר שעולה מן התיאור שמסביר את העובדה שהיא שמרה על מעמדה זה (אפשר לטעון לכוחה של מסורת אבל בשלב מסוים תעלה העובדה שהיא בנחלות הלורד אבריל גם אם היא כרגע במעמד של עיר חופשית. מנגד, ייתכן שאם היית בוחר זמן יותר מרוחק, נגיד שמונים שנה, היא הייתה כפר שפעם היה עיר חשובה כמו ספרטה כיום.)

וממה שזכור לי, פרט לכפר טולו ואי אלו אזכורים לממלכה של אנשי זאב שישבה לא הרחק מאנ'מירלור, בקעת קיירן היא בערך המקום היחיד שאין לו מורשת קודם לאימפריה האנ'מיירית. אז מאיפה באו הממלכות הקטנות?

חזרה