• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכוןן 17.5.19 בעולם המערכה מלסטרה - מצודת גראן א-דרום ומעבר אורגאקה

העליתי עדכון חדש שסוגר למעשה את פרק 3 של החוברת:
האיזור הגאוגרפי האחרון הוא איזור המעבר שיורד מצפון-מערב בקעת קיירן אל מישורי הביצה האינסופיים של אורגאקה, על שרידי הלגיון האנ'מירי התשיעי שנהדפו מאורגאקה וספגו תבוסה מוחצת מיצור אימים שכנראה זומן בידי המכשפים העוגים, שבע-עשרה שנים טרם פתיחת המערכה.

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/chap3/gren.html

תהנו :)

ברכותיי על סיום פרק הגיאוגרפיה של בקעת קיירן. הגורג נעשים מעניינים מעדכון לעדכון.

אני מבין שהושפעת מהפרק השלישי (המזוויע) של משחקי הכס, גודזילה (באשמו מאד מזכיר אותו.) וקמצוץ פוקימון (המנהג שלהם לחזור על השם שלהם בצורות שונות. למרות שאני בטוח שיש עוגים שחשבו שבאשמו חמוד, הוא לא נשמע כזה.)

לגבי אנשי הלטאה המוזכרים, האם אתה יכול להרחיב עליהם? האם הם חמי דם כלומר קשה לי להאמין שיצורים קרי דם, גם אם הם מתוגברים בקסם עוגים, יפעלו ביעילות כזאת בחשכה שנמשכה עשרה ימים. האם העוגים יצרו אותם?

מה קרה, למעשה, שלבקעת קיירן אין ליגיון משל עצמה? חשבתי עד כה שמדובר בליגיון מקומי. גם אורגקה לא נשמעת כמצדיקה אחד כזה - לפני ההתנפצות, לכל הפחות. לגבי הצנטוריון, למיטב זכרוני, בליגיון הרומי, הצנטוריון הוא הדרגה הגבוהה ביותר שלה יכול להגיע אדם שלא זורם בדמו דם כחול (לפי ויקיפדיה, זה היה עוד יותר מורכב. היו דרגות בקרב הקנטוריונים לפי הגדוד שהם פיקדו עליו ומקומו בקוהורטה.) . אולי כדאי שתצרף לערך הזה רשימת דרגות החוגרים בליגיונות האימפריה. אחרי הכל, דמויות השחקן עשויות לשרת בליגיון התשיעי (אלא אם כן הוא סגור לדמויות שחקן)...

גם העניין עם המשטר הצבאי מעניין. בת'כלס, הלורד אבריל הוא, לפי סטנדרטים מודרניים, דיקטטור עם פולחן האישיות שהוא מנהיג בנחלותיו. אני מניח שלמרות שלכאורה הצנטוריון הוא מהטובים, הוא מעדיף לשלוט באמצעות פחד מגורם חיצוני בדומה לת'ירנפל ופחות דרך מידותיו החיוביות כמו הלורד אבריל.

הסיפור עם קלאן לב הגבע מאז מזכיר לי מאד את מה שקרה עם הגמדים הרועדים בפלך. מצד שני, יכול להיות שזה סתם מעגל עופרים שהלך רחוק אף על פי שאם הם היו מעגל עופרים, היית מזכיר את זה, נראה לי...

תודה על התגובה :)

לא הושפעתי במיוחד מסדרת משחקי הכס (גילוי נאות - אני מתעב אותה, חושב שהיא עושה עוול לספרים, ובפוסט בפייסבוק בעניין עצומה שיצאה נגד הכותבים, הערתי שטייחים צריכים לעבוד בשיפוצים, לא בכתיבת עלילה).
בדמיון שלי, באשמו אכן דומה למעין טירנוזאור עצום עם כל מיני תוספות מפלצתיות, מוקף בעננים גורמי מגפה.
אנשי הלטאה הם אנושואידים ששרצו בפינות חשוכות של אורגאקה מזה דורות (ברשותך, לא אספלר בדיוק איך הם נראים ומי יצר אותם - האם אכן העוגים או לא) - אין ספק כי אם יעלו ערכים על אורגאקה, ארחיב מאד בעניינם.

בקעת קיירן היתה מאז ומעולם קטנה מכדי שיהיה בה לגיון שלם שמוצב בה דרך קבע. השלטון הסתמך על כוחות משמר קטנים יותר של הנציב/ה האימפריאלי ושל האצילים המקומיים שנחשבו תומכים באימפריה. אורגאקה היא איזור עצום, לעומת זאת, שהיה גם אסם תבועה, וגם גבל בצפון עם ים מסוכן שמצידו השני ארצות העוגים.

לגבי 'לב הגבע' - לך תדע. אבל הדרך בה הם החלו לסגור ולדכא את הנשים שלהם, כאשר קודם נהגו באורח כמעט הפוך, מדבר בעד עצמו...

תודה על התגובה. קל לשכוח לאור הפירוט שבקעת קיירן היא כפסיק לעומת חצי האי עצמו. אני מניח שבדומה לפלך נותרו באורגאקה מאחזים מבודדים פה ושם, מוקפים באדמת ביצות טובענית. ואותם מאחזים עשויים להיות בגודל בקעת קיירן עצמה.
האם הייתה סיבה לכך שדחית את כתיבת הערך, למעשה? חשבתי שהסיבה לכך הייתה שאורגאקה עצמה לא הייתה ברורה לך עד הסוף. האפשרויות כאן אכן עצומות מבחינת בניית עולם - מדובר במישור המזכיר את המישור הסיני שיכול להכיל מדינות שלמות, אחרי הכל...

התשובה היא, שלמדתי פחות או יותר מהנסיון הרע בקלדאריה, וניסיתי להתפזר פחות ולהתמקד באיזור מא' ועד ת' שאפשר יהיה לעשות ממנו pdf מסודר של חוברת למתחיל של עולם מערכה. בקעת קיירן, כאמור, היא גם קטנה יחסית אבל גם צומת מעניינת מאד של המערכה, ולכן היא היתה המועמדת המושלמת - בוודאי יותר מהמישור הביצתי, העצום והמסוכן של אורגאקה, שממש לא הולם חוברת למתחיל ו"עיירת הולדת".

למיטב הבנתי, תהיתי למה שמרת את הערך על מצודת גראן א-דרום לסוף והנחתי שהסיבה לכך שאורגאקה לא הייתה מגובשת עד הסוף בדעתך. זה בסופו של דבר העולם שלך. כן, הבנתי בדיעבד שבקעת קיירן נמצאת בנקודת המפגש בין המחוזות השונים של מערב חצי האי.
עד כה התחושה שעלתה לי מבקעת קיירן היא אווירה פסטורלית קודרת. בסך הכול, אזור כתוב היטב לאזור הולדת. אז מה העדכון הבא?

חזרה