• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

יום הולדת שנתיים לעולם המערכה מלסטרה :-) + עדכון 12.5.19 באתר

ולם המערכה מלסטרה חוגג היום "יום הולדת שנתיים"!

לפני שנתיים בדיוק, ב-12.5.17, עלה באתר שלי הערך הראשון על עולם מערכה חדש בתוספת המפה הראשונה של חלק מהעולם. כיום, העולם נמצא במצב שבו חלק גדול מהחוברת הבסיסית שלו כבר כתוב ועלה לרשת – ובשאיפה להמשיך מכאן הלאה.
כמובן שאשמח לשמוע את דעתכם, לגבי מה רצוי להמשך, ובאיזו צורה :)

בהזדמנות זו (של מעבר ממעמד של עולם מערכה שזה עתה נולד למעמד של "פעוט" שמתחיל ללכת על שתי הרגליים, מה שמעיד אולי שהרצת מבחן ראשונה הולכת ומתקרבת :p), אני מעלה עדכון נוסף וחגיגי – פתיחת פרק הגזעים בחוברת למתחיל, ואיתו ערכים מפורטים על שני גזעי בני-האדם שמהווים כ-90% מאוכלוסיית האיזור למתחיל.
הערכים כוללים פרטי רקע, מראה טיפוסי, תרבות וערכים אופיניים מדריך לבניית שמות, ועוד.

קישור לערך על בני האדם האנ'מירים: http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/chap5/enmiri.html

קישור לערך על בני האדם מגזע הפאר'ליל
http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/chap5/farlil.html

תהנו :)

קבצים מצורפים

• New-Horizons-Anne-Stokes-dragon-birthday-card-AN51.jpg
    New-Horizons-Anne-Stokes-dragon-birthday-card-AN51.jpg
    154.6 KB · צפיות: 425
מזל טוב לרגל שנתיים ליצירת העולם!

אהבתי את דרך יצירת השמות של האנמירים עם קוד הצבעים המורכב שלהם ולקח לי קצת זמן להבין עד כמה דרך יצירת השמות של הפאר'ליל משקפת את תרבותם - שמות הנשים הן נגזרות של שמות הגברים.

לגבי המראה, אני מניח שזו שאלה טיפשית אבל לא ברור מהערך מה הם לובשים. זה לא צריך להיות "מנעד הסגנונות" אבל כערך שמתיימר לתת לנו מושג על הגזע אנחנו אמורים להבין אם לובשים גלימות או חולצות ומכנסיים.

האם בכוונתך להציג אנ'מירים שהם לא מסלנטיר? אני מניח שאחרי מפלת האימפריה, המושבות האנ'מיריות נזכרות באיטיות שפעם, לפני שסלנטיר הפכה את עצמה למלכת העולם, הם היו אויבים מושבעים ולא הסכימו בערך על כלום (ותוך כדי כך, למדו את תורת המלחמה - וכך האנ'מירים הפכו לחיילים הטובים ביותר בעולם וכו'). קרוב לוודאי שאין אנ'מירים כאלו בבקעת קיירן אבל בטח באורגקה
או בחלקים אחרים של חצי האי.

ולנקודה שהועלתה - המקור הראשוני של הגזע האנ'מירי הוא מסלנטיר וכל האיזור של מרכז היבשת שמסביבה.
ככל שהאימפריה התחזקה, הם התפשטו למקומות אחרים ונמהלו במידה כזו או אחרת עם אוכלוסיות אחרות, חלקן קרובות אליהן וחלקן פחות. לכן כיום אפשר למצוא גם אצל אנ'מירים שטוענים שהם טהורי-דם, גוונים ששונים מאד מהאבטיפוס של השיער השחור עם העור החיוור מאד.

חזרה