• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 14.2.19 במלסטרה - איזור טירת ת'אל א-קארן והדרך ההררית

"משהו רע קורה שם, בטירה מעל חצרות הגרניט"
הכורה הזקן עיווה את פניו, מנופף בידו בכדי לסלק פתית שלג סורר משערו האפור. מנגד, האפילו המדרגות העתיקות; שני הפסלים העצומים, קפואים בעיצומו של קרב לחיים ולמוות, נראו כעת כשני צללים שחורים משחור, רוכנים זה על זה מעל הנתיב המתפתל; והשלג לא הפסיק לרדת.
"שלושת השועלים הזקנים תפסו גובה, התכוונת?"
"לא רק הם, שיקחו אותם הדוש'מא. המקום פשוט השתנה, אני אומר; אנשים השתנו, והם מסתכלים מאחורי הכתף וחושבים יפה-יפה על כל מילה שהם אומרים, אם אתה מבין אותי; ויש את המפקד הזה, נראה כמו גיבור ארור מהאגדות, אבל העיניים שלו, הן קרות כמו קרח; האנשים שלו בכל מקום, לך תדע מתי הם מקשיבים לך, ובלילה-"
הזקן רכן אל בן-שיחו והנמיך את קולו כמעט ללחישה.
"לא רק הרוח מההרים שורקת ובוכה שמה. יש קולות עולים מתוך האשנבים, קולות מפחידים. זה מזל מחורבן למי שמקשיב להם יותר מדי, ככה אומרים".
----------------------------------------
במילים אחרות, העליתי לרשת את הערך הראשון בפרק השלישי של "החוברת למתחיל", שסוקר את האיזור הצפון-מזרחי של בקעת קיירן.
הערך כולל תיאורים כלליים קצרים של המקומות החשובים, קצת על המערכה/פוליטיקה מקומית, כמה ערכים קצרצרים של דמויות חשובות, הצעות למקומות מהן יכולה לבוא דמות שחקן מקומי, הצעות להרפתקאות, ועוד.

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/chap3/kor_omthel.html

מי שבעניין - אשמח כמובן לקבל חוות-דעת, כאן או בפרטי, על מידת ההצלחה להעביר את האיזור בצורה סבירה וברורה לשחקן/מנחה שקוראים את החוברת ורוצים להריץ/לבנות דמות :)

עדכון טוב. אהבתי את העובדה שהפאר'ליל של בקעת קיירן הם לכאורה לא הפאר'ליל מהרמות אלא נעורו לא הרחק ממנה. גם האווירה הפאראנואידית בחצרות הגרניט מעניינת למרות שהאנ'מירים תמיד נראו לי גם כך כאנשים שפיהם ולבם לא תמיד שווים - ובמובן הזה, הם הזכירו לי את ההידרוסטים - ויש מקום גדול לנימוסים מהסוג שתיארת בערך הזה גם בתרבותם.

נדמה לי שכדאי שתבהיר בהערת שוליים מה זה מלומדת אפורה. ויחסית לתיאוקרטיה כמו האימפריה האנ'מירית, נדמה שתפקיד נשות הדת במקום חסר משמעות לעומת התפקיד שהחילוניים תופסים בהוויה המקומית. אני מניח שנשות הדת פשוט עושות את מה שהלורד אומר להן לעשות ואין משהו מעניין לומר עליהן.

ציינת בפרק על הפרנסה שמספר האומנים במגמת ירידה ושבקעת קיירן, ככל הנראה, בתקופת מעבר מתקופה של טכנולוגיית עילית אנ'מירית (יחסית לעולם שלהם) לתקופה יותר פירמטיבית. נדמה לי שעבור מישהו שמרן כארת'יריון, יהיה לו חשוב להילחם במגמה זו של שקיעה שעשויה לפגוע, בסופו של יום, ברווחת תושביו, וכמובן מאליו, בבטחונם מרגע שחיות הפרא והמפלצות יקלטו שלשכנים כבר אין את היתרון שהיה להם מקודם עליהם. נראה לי שלהכניס דמות של מהנדס הגון מאנשיו (או המקבילה האנ'מירית למישהו כזה) שמנסה, במעט הכוחות שנותרו לו תוך עימותים עם אנשים קצרי ראות שעסוקים יותר בעניינים שטחיים יותר כמו דם גאבוטו או למי יש קישוטים יפים יותר, למנוע את התדרדרותה המוחלטת של הנחלה לתוך תקופה של בערות טכנולוגית.

האם ראל'היר שומע את באבוס בהזיות השיכורים שלו? אחרי הכל, הוא נשמע לי כמו הטיפוס שילחש לשיכורים בהזיותיהם (או ימנה שדים נחותים יותר שיעשו את זה ויתמקד בהשחתת אלה שכבר מאמינים בו.)

חזרה