• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 30.8.2018: תקציר פרק 20 בקמפיין 'דמדומי המערב'

עלה לרשת תקציר פרק נוסף בקמפיין "דמדומי המערב" - "עסקה שהתקדרה"
-----------------------------------------------------------------------

שמחת הנצחון בת'אנגאלוס היתה קצרה...
כמעט טרם נדמו אחרוני ההדים של משתה הנצחון, ובטרם יבשה הדיו עלהשלום השברירי בין הרוהירים לבין חצאי האורקים של הנסיך אורזאש, וצללים אפלים כבר זוחלים בעלטה, מאיימים לאיין את כל מה שהושג עד כה. ובעוד השמועות הולכות ומתרבות על כך כי העריץ הצעיר במגדל הלבן, משמר היונה ובני-בריתם מהאראד מכינים צבא עצום העומד לעלות צפונה מוקדם בהרבה מאשר אי-מי שיער, הרי שאפלה התגנבה גם פנימה, אל תוך המחנה של הגבירה אלאדראל ואורגי הערפל שלה; ויש חוששים כי הצללים נגעו גם בגבירה עצמה; וכעת היא הוגה תוכנית חסרת מעצורים שעשויה אמנם לעצור את משמר היונה... אולם במחיר נורא, שלא הכל מוכנים לשלמו.
ובעוד מועצה הרת-גורל מתכנסת, והזמן הולך ומתקצר, הרי שאיסילור הפייטן, הקשתית אורגת-הערפל קלבריאן והגנבת המפוקפקת מנדי ת'וראלד מוצאים את עצמם מסתבכים שוב בצרות-צרורות, ולא רק בגלל בת-בריתם המוזרה, הגבירה וראסה, שמתעקשת לרקום תוכנית פזיזה נוספת לקדם את ענייניה שלה, או ענייני הארצות הרחוקות מהן הגיעה; חזיונות אפלים מתערבלים במים; אורקים ואנשי חזיר מתגנבים באפלה, מתכננים אולי מתקפת נגד כואבת... וישנם גמדים שכדאי מאד שלא לבטוח בהם.

קישור ישיר לתקציר: http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/chapter5/wdusk/chap20.html

קישור ישיר לאינדקס של הקמפיין:
http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/chapter5/wdusk/index.html

פרק טוב. אהבתי בעיקר את הראיון עם אלדראל. לדעתי, התוכנית של אלדראל לוקה בחוסר דמיון מסוים, שכנראה, נובע מרצון לנקמה שגרם לה לפסול אפשרויות פחות עקובות מדם כמו הצבת צבא דמה שיגרום לאויביה לפצל את צבאם. אני מניח שאם מישהו ישאל אותה, היונאים ודומיהם הם לא חלק מהמנגינה כי אם חלק מהתצריר של מלקור שיש לנקות אותו.

הקטע עם מלך אל מת המאיים לשבת על כס הברזל מאד נשמע לקוח מ-"משחקי הכס". נראה לי שגם הוא בא מאותו מקום ממנו באה ורסה למרות שהוא מפגין יותר היכרות עם ארדה ממנה.

לגבי הצעתו של אנגריף, קשה לי לא לתהות אם מטרתו כאן היא גם לשים מישהו שלא קשור למלכה ויהיה נאמן לו אישית (קיבלתי רושם שעם כל ההומור, אנגריף עשה כמה טעויות שנתנו לאשתו יותר מדי כוח). בכל מקרה אחר, מינויו של מרדיל ידרוך על הבהונות של הרבה אנשים שבטח היו שמחים לקידום וחושבים שהוא מגיע להם בזכות שירותם.

אז ורסה באה מהחצר האחורית של הבריאה. אני מניח כי הארצות הללו היו חסרות ואלאר שיעצבו אותן לקראת בוא העמים בני התמותה. בכל מקרה, היא נשמעת כמו דמות טראגית מהמעט שנודע על עברה בפרק. עם זאת, היא צריכה באמת ללמוד יותר על מי אפשר לסמוך בארדה ועל מי אי אפשר לסמוך. בדרך כלל הדבר המעניין בעולמות מקבילים הוא ההצלבות בין דמויות והגורלות השונים שפקדו אותם באותם עולמות. היות ומדובר בהדהוד, אני מרגיש שמנדי הולכת לגלות שורסה היא הדהוד שלה קרי החלק שלה במנגינה אחרי כמה השמעות חוזרות. יש כבר דמיון בסיפור הרקע שלהם וכמו מנדי, לוורסה יש התמכרות.

לגבי הריק ויצוריו החשוכים, אני מניח שזו יותר הבעת דעה של אלדראל מאשר עובדה. אחרי הכול, גם האיינור ואדונם הם יצורים של הריק. אני חושב שכאן מספיקה קפיצה לוגית אחת והיא תגיע למסקנה דומה לזו של דנת'ור לגבי הערך בוואלאר.

הקטע על מקורותיהם של אורגי הערפל מעניין ומסביר כמה דברים שקרו במהלך הקמפיין. אז הם יותר קרובים לאורוק הי ממה שהם מעדיפים לחשוב. עד כמה לקלבריאן נוח עם הרמיזה לדמיון אפשרי בינה לבין בוס אורזאש או שההשוואה הזו עברה מעל לראשה?
עם זאת, הבחירה בסארומן כמקור, אף על פי שהיא הגיונית, קצת תמוהה. סארומן הוא מדען בחשיבתו. זו בערך הביקורת שגאנדלף מותח עליו שהוא מפרק ומרכיב דברים, ותוך כדי כך, שוכח את יופיים. לי נראה שהוא יבחר בדרכים שיותר מתאימות לדיסצפלינה המדעית שלו מאשר הסתמכות על קסם כאוטי הפכפך שקשה לכמת את היציבות שלו לטווח ארוך.

תודה על התגובה.

אני חושש שאני מתקשה להסכים עם חלק מההערות, כי הן מבוססות בחלקן על נקודות הנחה שהן די זרות לקמפיין - הגם שכמובן הן לגיטימיות לגמרי וכמובן שיכולת להשתמש בהן באורח יפה מאד בקמפיין שלך.

הבעיה עם אלאדראל, היא שהיא דווקא צודקת, וזה מה שיוצר את הדילמה.
מערב גונדור, מעבר אולי לדול אמרות, זה לא שטח שנמצא בעדיפות גבוהה אצל היונאים. הנוכחות של צבא אויב שם לא תזיז להם יותר מדי, ובוודאי לא תגרום ללאנראד, שהוא בהחלט לא טיפש, לשגות שגיאה גסה ולהוציא את הצבא שלו לשם, לפני שכל הכוח של האראד יעמוד לרשותו.
הדבר היחיד שיכול לאלץ את לאנראד להכות לפני הזמן, זו מכה כל-כך כואבת, שתגרום למשמר היונה לצרוח מכאב, באורח כזה שאם הוא לא יפעל מיד, הוא יאבד את הכבוד מצד כל או רוב הכפופים לו. מכאן התוכנית, שמלובה כמובן גם על-ידי הרצון לנקמה.

לא חושב שמינויו של מרדיל קשור למלכה דווקא, אבל כן, זה ידרוך על כמה אצבעות בחבל המזרח.
אם כבר, נראה שזה יותר קשור למחשבה של אנגריף לשים יד, בהמשך, על איזור קאיר אנדרוס דרך מי שהוא כרגע היורש האחרון למשפחת הרוזנים המקומית ז"ל.

לגבי המוצא של ורסה ומהיכן בדיוק הגיע - יש את האמירה של אלדראל, שהיא אולי נכונה ואולי לא.
כל שאר התאוריה על "הדהוד" - לא הולמת את הקמפיין ולא נכונה עבורו. צא מנקודת הנחה שאין עולמות מקבילים במובן כזה שיש בהן את אותה דמות ממש או 'הדהוד' שלה. אם יש עולמות מקבילים, הם עולמות שונים לגמרי עם דמויות אחרות.

האיינור ואדונם הם יצורים של הריק? מאיפה לקחת את זה?! בכל מקרה, זו לא נקודת ההנחה בקמפיין אצלי.

מנגד, הקאנון הטולקינאי מכיר בריק ובכך שכל מיני רוחות מורעבות יכולות לצאת ממנו - נאמר במפורש בסיל' שאונגוליאנט היא יצור כזה.

אין ספק שהשוואה לאורוק-האי לא ממש תחמיא או תמצא חן בעיני אורגי הערפל. סביר להניח שרבים מהם יכנו 'כופר' או 'מומר לאופל' מי שינסה להפיץ שמועות כאלו, לפחות בארגיון.

לגבי ההנחות שלך על סארומאן - אסתפק בכך שאני לא שותף להנחות האלו, ולכן לא מבסס עליהם את הקמפיין.
מה גם שהרבה מהכאוטיות והבעיות בקסם נוצרו הרבה אחרי זמנו של סארומאן - כאשר שילבו את המחקרים שלו שנמצאו באורתאנק עם דוקטרינות ישנות מנומינור, ועוד.
בכל מקרה, אורגי הערפל היו די יציבים במשך עידן שלם...

תודה על התגובה :)

נראה לי שמשמר היונה בתוך אויב ראשי בקמפיין היתה שם די מההתחלה, אבל אין ספק כי הדברים לובשים עכשיו צורה מגובשת יותר.

לשאלה שהעלית בעניין ורסה - אם להאמין לתאוריה שהעלתה אלדראל (וכרגיל, אף פעם אי אפשר לדעת עד כמה זה נכון או לא), אז בעוד הארדה היא השיקוף המדויק והמלא של המנגינה הגדולה, כל מיני הדים של מנגינת הבריאה עברו דרך הריק, התעוותו, ויצרו עולמות אחרים, אפלים/פחותים/מעוותים/לקויים לעומת המסטרפיס של ארדה.
אבל עדיין, אילו עולמות אחרים ולא ה-Great Void שנמצא בחלל האפל שבין העולמות. מהריק הגדול, מה שיוצא זה מפלצות מעוותות עם כוחות טיפוסיים וכל מיני אנרגיות אפלות, להבדיל מורסה שכמה שהיא זרה, ושונה, היא מזכירה מאד סוגי גזעים מוכרים מאד בארדה.

חזרה