הושלם שדרוג תחזוקה לפורום
שדרגנו את הפורום לגרסה עדכנית של PHPBB. אם אתם נתקלים בבעיות, זה המקום לדווח: שדרוג תחזוקה לפורום - ספטמבר 2019
בנוסף אנו שוקלים בטווח הארוך יותר לשדרג את מערכת הפורומים למערכת מודרנית יותר ונשמח לשמוע את דעתכם. זה הנושא בו אנחנו מציגים אפשרויות שונות: אז EnWorld עדכנו את האתר שלהם

עדכון 27.7.18 בעולם המערכה מלסטרה - גארת'ארון

דיונים על עולם המערכה קלדאריה. בעבר שימש את המגדל הלבן, אתר פאנפיקים של טולקין ופנטזיה.
סמל אישי של משתמש
Envinyatar
The White Archmage
הודעות: 5113
הצטרף: 05 פברואר 2003, 07:53
מיקום: The Sepphire Tower of Tylanor
יצירת קשר:

עדכון 27.7.18 בעולם המערכה מלסטרה - גארת'ארון

שליחה על ידי Envinyatar » 27 יולי 2018, 12:54

גארת'ארון: אחד היצורים הגרועים ביותר, שיכול רב-מג או כוהנת מעוותת לזמן אל תוך הקרב -מפלצת מעוותת, שטפריה משובצות אבני-החן יכולות לקרוע גדוד שלם לגזרים; ראש ופנים של אישה מעוותת, בעלת שלוש עיניים, שכשפיו מסוגלים לנגע יריבים בשכרון מטמטם, לגרום להם לתקוף את בעלי-בריתם, ולקרוע גוף ונשמות כאחד בכוחות פסיוניים שנראים כחיקוי לעגני לכוחותיהן של הכוהנות האנ'מיריות והיהלומים הנשגבים שהן מייצגות.
העדכון החדש בעולם המערכה מלסטרה מתאר את אותו קונסטרוקט דמוני, ואת טקס התכת הנשמות שיצר אותו - מימי אל העונג וחסידיו הטמאים ועד לימינו; אגדות שקשורות אליו, תיאור מפורט של יכולות קרביות שלו, ועוד.

http://members.pundak.co.il/world/kelda ... haron.html

תהנו :-)
אָיְן רִינְג זִי צוּ קְנֶכְטֶן,
זִי אָלֶה צוּ פִינְדֶן,
אִינְס דוּנְקֶל צוּ טְרָיְבֶּן
אוּנְד אֶבִיש צוּ בִּינְדֶן
הלדין
הודעות: 3299
הצטרף: 23 מאי 2003, 23:53

עדכון 27.7.18 בעולם המערכה מלסטרה - גארת'ארון

שליחה על ידי הלדין » 27 יולי 2018, 18:30

ערך טוב.

לדעתי, מפלצת מטילת אימים טובה נוגעת לפחד בסיסי שטבוע בקורא. בלי זה, היא סתם דוחה. הפחד, במקרה של הגאר'תארון, הוא הפחד מאובדן האינדיבידואליות שמתבטא גם בכמה מיכולותיו. ההדוניסטים של באבוס באמת מגלמים אמירה בעונה השניה של דם אמיתי: "הם יותר מדי נהנים" (לא זוכר בדיוק את הציטוט שנאמר בהקשר לאחת האורגיות של המניאדה).

מאד מתאים לאנ'מיירים ליצור גארת'ארון נשי. אני מניח שאם מטיל הקסם היה מגזע פאר'ליל, היה מדובר בזכר.

מה ההגדרה שלך לכאוס? ב-"הכובשים הברברים של כנעהו", תוהו מתואר, אאז"נ, כפולחן הכח ואני תופס אותו כיותר מדי אפשרויות בחירה עד שאתה מאבד את הרגליים ואת הידיים בתוכו. כיצד אתה רואה אותו?

האם קיימת גרסה טובה של פוז'ו שנותנת להרפתקנים לפעול כאדם אחד והכוחות שלהם תלויים בשיתוף הפעולה שלהם? בקומיקס די.סי. קיים לפחות גיבור על שנוצר משניים שמשתלבים - "סופת אש".

מה בדיוק היה הסטאטוס של הגבירה טיל-איר'ליין באימפריה האנ'מיירית? עד עכשיו, הבנתי שהיא לגאטית של האימפריה אבל עתה נראה שהיא יותר שכירת חרב מהוללת שפשוט חתמה על חוזה עם האימפריה למסע שסיים את חייה בשממה הקפואה ההיא. ואפילו אם הכהנות סוממו, האימפריה יוצאת רע מהסיפור אם אלאונור טיל-איר'ליין הגיעה לשם במקרה. הדרך היחידה שהאימפריה יוצאת טוב
מהסיפור הוא ייחוס נצחונה של אלאנור טיל-אירליין להכשרתה אצל הכהונה שבלעדיה סיכוייה להביס את המפלצת היו מאד קלושים. עם זאת, זה לא נשמע לי כמו הרושם שעולה מהאפוס...

אני מבין שרשימת היכולות המזוהות עם כל אחת מתתי-המסדרים של כהונת היהלומים הנוצצים שהמלצתי עליה יותר בעייתית ממה שחשבתי. ובקשר אליה, האם כוהנות ההשתקפות האדומה יכולות לשקף מסורות מאגיות זרות למסורת האנ'מיירית קרי לשכפל כוחות של מטילי לחשים שבאים ממסורת תרבותית שונה משלהן? זה יכול להסביר במקצת כיצד האנ'מיירים אכלו בלי מלח את יריביהם.
פלדריק
הודעות: 6674
הצטרף: 14 ינואר 2008, 17:13

עדכון 27.7.18 בעולם המערכה מלסטרה - גארת'ארון

שליחה על ידי פלדריק » 30 יולי 2018, 20:27

וואו, ללא ספק מפלצת מטילת אימה ומעניינת.

האם נרשמו היתקלויות עימה לפני ניסיון ההתנקשות?
נראה שרסיס הקרח גם חיה המון שנים אם היא הספיקה להיות בניסיון ההתנקשות הזה, לפני כל כך הרבה שנים, ואז עוד למות בנכר שנים מעטות לפני נפילת האימפריה. האם מדובר בדבר טבעי לכוהנות אנמ'ייריות?

האם הגאת'ארון הוא המפלצת מטילת האימה ביותר שמוכרת כיום במלסטרה?

האם חבורת הרפתקנים שתכריע גאת'רון צריכה להיות אגדית כמו רסיס הקרח? האם היא תזכה בכבוד מלכים כמוהה?
האם הגאת'רון שהביסה רסיס הקרח נחשבת בכלל מהחזקות?
סמל אישי של משתמש
Envinyatar
The White Archmage
הודעות: 5113
הצטרף: 05 פברואר 2003, 07:53
מיקום: The Sepphire Tower of Tylanor
יצירת קשר:

עדכון 27.7.18 בעולם המערכה מלסטרה - גארת'ארון

שליחה על ידי Envinyatar » 31 יולי 2018, 07:06

תודה על התגובות :-)

לשאלות:
1. אין גרסה טובה של פוז'ו. זה היה מראשיתו קסם אפל ומעוות שמכופף ומעוות נשמות, ובא כחלק מתהליכים של ריקון הנשמה שהיו פופולריים בימי באבוס.

2. "רסיס הקרח" היתה מצביאה בכירה, ולכאורה שייכת למעגל הפנימי של המקורבים להשתקפות הכחולה - הגם שחלק מהעמדות שלה גרמו ללא מעט תככים כנגדה ודי הרחיקו בינה לבין ההשתקפות בשלבים מאוחרים יותר. לא היה לה לגיון קבוע משל עצמה, אבל היא כן יכלה להשתמש בצווים של המועצה כדי לקבל את הפיקוד על לגאטים כאלו ואחרים שהוקצו לה.
לשאלה של פלדריק - לאנ'מירים בכלל יש תוחלת חיים ארוכה יחסית, לוחמים שלהם שעברו אימונים מסויימים ויש להם נגיעה בקסם של ההשתקפויות, גם אם מינורית, יכולים להגיע לגיל 80 כשהם עדיין מסוגלים לשאת שיריון מתכת ולהלחם באורח מרשים. "רסיס הקרח" היתה חזקה בהרבה מאביר רגיל - כך שאם היתה צעירה יחסית 150 שנים לפני תחילת המערכה (נגיד, בשנות ה-30 המוקדמות שלה), זה לא מפליא בכלל שהיתה בשיא כוחה 75 שנים אחר-כך, וכנראה שיכלה להגיע בקלות לגיל של 150-200 שנים.

3. אפוסים הם כמו סוסי פרא, הם לא תמיד מצייתים למה שהאימפריה רוצה שיגידו, לפחות לא לגמרי. אין ספק שהאימפריה נתפסה עם התחתונים למטה באותו מקרה, והאפוסים לא שכחו להזכיר את זה, גם אם בעקיפין ובנימוס.

4. אני משער שהיו שמועות וסיפורים לא מבוססים על התקלות עם מפלצות דומות או "אמהות-טיפוס" של הגארת'ארון עוד לפני הפעם המפורסמת ההיא.

5. לא ברור אם רסיס הקרח מתה לגמרי, אגב. היא קפאה מתחת למפולת שלמה של קרח שהיא עצמה זימנה, והמיתה בדרך הזו שבעה מהאלופים של הקור'סלאג. לפי האגדה, היא קפואה במעין תרדמה מכושפת מתחת לקרח כשחרבה עדיין בידה והרונות עליה עדיין מבהיקות, שקועה במעין חלום מאגי ומחכה להתעורר מחדש ולבקוע מתוך הקרח בבוא היום.
עד כמה זה נכון ובאיזו צורה היא תבקע משם - שאלה טובה.

6. קשה לדעת מי היצור מטיל האימה ביותר במלסטרה. הגארת'ארון הוא קטלני, אבל הוא עדיין קונסטרוקט לא לגמרי יציב. משער שאפשר לחשוב על שדים, דרקונים עתיקים ויצורים אחרים מסוכנים יותר ובלא ספק חכמים יותר.

7. לגבי הרפתקנים - לך תדע. אין ספק שנדרשת רמה גבוהה (לפחות 12 הייתי אומר באורח גס), וציוד קסום מעולה בשביל משימה כזו, או להשתמש בחפץ כח נגדי שיחליש את היצור, שגם הוא לא ממש נפוץ או נופל במהירות לידי הרפתקנים.
לגבי כבוד מלכים - אין ספק שהיה מגיע, אם העולם היה הוגן, אבל הוא לא בהכרח הוגן. הכל תלוי בנסיבות.

8. לא ברור, משערים שהגארת'ארון הזה היה חזק מספיק, אם היה בכוחו לפזר לכל הרוחות משמר של השתקפות נעלה ולסכן אותה עצמה, גם אם היתה חלשה מטקס - מה גם שהוא זומן בידי כוהנת בוגדת רבת עוצמה, אולי הבוגדת הכי מושמצת בתולדות האימפריה (מלבד כמובן ורד אפור...). מצד שני, לאימפריה היה אינטרס לסווג את המפלצת כחזקה מאד, כדי להקטין את המבוכה שבכל מקרה התפשטה בעקבות הפשלה ההיא.
אָיְן רִינְג זִי צוּ קְנֶכְטֶן,
זִי אָלֶה צוּ פִינְדֶן,
אִינְס דוּנְקֶל צוּ טְרָיְבֶּן
אוּנְד אֶבִיש צוּ בִּינְדֶן

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה