• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 13.6.18 באתר: תקציר פרק 19 בקמפיין 'דמדומי המערב'

תקציר ההרצה האחרונה בקמפיין עלה לרשת:

שם הפרק: "שעריו של גאשרוט"

הברית המוזרה בין אורגי הערפל של הגבירה אלדראל, הרוהירים וחצאי האורקים מקלאן שאקולטורג מסתערת סוף-סוף על האורקים ההררים שנאחזו בהרים מדרום לרוהאן, כדי לקחת מידיהם את חורבות עיר המכרות ת'אנגאלוס; וכאשר השמים נמלאים בחיצים, הקפולטות רועמות ומדרונות ההר רועדים, חבורת ההרפתקנים מוצאת את עצמה בחזית – נדרשת לכבוש משלט אסטרטגי במיוחד, ולסלק ממנו קשתים אורקים וגמדים מושחתים שעלולים להפיל אבדות נוראות מן הכוח המסתער אם יוכלו להמשיך ולצלוף בו מגבוה.

הנצחון, גם אם יושג, עלול לעלות במחיר יקר מאד. מה גם, שכפי שמתגלה בדרך הקשה – איש החזיר הנתעב שהביסו בלילה הקודם, יצור נתעב ומצחין שלא בא זכרו בספר האדום ולא באף אחד מספרי המסורה האחרים של הארץ התיכונה, לא היה לבדו; כוח גדול של יצורים ורדרדים-חומים מצחינים וגסי רוח, שאיש אינו יודע מהיכן הגיע, עושה את דרכו אל לב החזית ויכול, אם לא יעצר במהירות, להפוך לחלוטין את תוצאות הקרב.

ובין לבין, טרם הקרב וגם לאחריו, מתרחשים ארועים נוספים ומוזרים לא פחות;
הגבירה Veressa, פצועה ובודדה עד יאוש מתחת למסווה הקר ויהיר שלה, מתרככת בפני איסילור הפייטן, ומספרת לו הרבה יותר מכפי שתכננה על המקום הרחוק (עד לאין שיעור) ממנו באה, על בגידה ועל גלות מרה; קלבריאן חשה מרירה מאד, הרבה מעבר לרגיל, בגלל אמירה לא זהירה מפיו של מרדיל; ואילו מנדי מגלה שהאביר הרוהירי המחוספס ת'ורוולף, עליו פתחה פה מלוכלך במיוחד, וכינתה אותו בין היתר 'האביר חור תחת', תוך שהיא רומזת על טיב יחסיו עם כבשים צמריות, אינו בדיוק מי שחשבה שהוא... יתכן, שאותו לוחם ותיק וקולני בעל חרב נאה, הוא כלי חשוב בהרבה על לוח המשחק מפכי שהעזה לשער...

לינק ישיר לפרק החדש: http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/chapter5/wdusk/chap19.html

לינק לאינדקס של הקמפיין: http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/chapter5/wdusk/index.html

תהנו :)

קבצים מצורפים

• troll in battle.jpg
    troll in battle.jpg
    21.6 KB · צפיות: 519
פרק יפה. אז גאשרוט לא אמור להיות הנבל של הספר הזה, הא?

השיחה בין ורסה לאיסילור חושפת טפח ובעיקר מסתירה טפחיים. אני מקבל הרגשה שהיא לא מהיבשת הזו.

לאור העובדה שבחרת להציג את האורקים כאנשי חזיר יבלות עם הזרבובית והחטים, למה הדמויות כ"כ משוכנעות שזו עבודה של היונאים? זה יכול להיות תת-גזע חדש של אורקים. הם, בכל מקרה, מאורגנים ומסודרים מדי מכדי להיות משהו חדש לחלוטין. אני מבין שהכנסת גם מינוטאורים בדלת האחורית לארדה.

הכהן האורק הזה שתיווך עבור גאשרוט. אני מבין שמי שמנהל את העסק דוגל בגישה של אנשי ביניים ולא בשליטה מוחית ישירה כמו סאורון או מלקור. אני יכול לראות את סאורון מחזיק כהונה אבל לא את מלקור. בכל מקרה, עבור מי הכהן האורק הזה עבד? עד עכשיו, הזכרת שאמאנים אורקים אבל לא כהנים...

בסך הכול חלק מהסיפור ב-"שר הטבעות" הוא שההוביטים הגיעו אחרי שנגמרו כל הבחורים השריריים ושולפי החרב בעולם. נראה לי שגנדלף אפילו הציג את זה בצורה מפורשת לשומר על חומות מינס טירית. אני חושב שיש דווקא משהו שמתאים לטולקין לבחור באלה שאינם הבחירה הראשונה כשאתה מחפש גיבורים למרות שהוא היה מעדיף מישהו שוכן בית יותר ברוחו...

לגבי הסצנה האחרונה, כיצד אורזאש בדיוק תפס את ת'ורוולף? האם הוא תפס אותו כ-"עין המלך" שנשלח מאדורס להשגיח על הכוח המשולב או שהוא סיפר רק למנדי שהוא מאדורס, ובפועל, ת'ורוולף אמור להיות אביר מקומי מזדקן שמחפש קצת אקשן (נאמר בתיאורו שיש לו שיער אפור)? וכמה זמן אמור לקחת לשלוח שליח לאדוראס ולשלוח תשובה? למרות שקיבלתי את הרושם שמסיבת הנצחון נערכה פרק זמן קצר אחרי הנצחון, מהתנהגותו הנעלבת של אורזאש, נראה לי יותר הגיוני שחלפו כמה שבועות בהתחשב במרחקים שהשליח צריך לחצות...

לגבי אנגריף, זו הפעם הראשונה שפוגשים אותו אחרי כל הדיבורים עליו. אני מניח שלא רק מאנדי צריכה להתנצל על כך שהיא קראה לו אחי והחליפה אתו קללות כאילו היו שניהם מלחים שיכורים על ספינה חורקת. למען האמת, גם אם הוא היה אביר אמתי, מעמדו טיפה יותר גבוה משלה. השירות תחת באגוואלף הרגיל אותה להתייחס בבוז, כנראה, לאצולה הנמוכה של רוהן.

סתם מתוך סקרנות, מתי אתה מחליף לקו העלילה בסנובורן?

פרק מגניב, אם כי נראה שהדמויות ספגו מכות כואבות. האם היה ביכולתן למנוע את מותה של לוקרה?

לגבי ורסה, אני סקרן מאוד לגלות לגבי הקלאן שלה ומקורו.

גזע החזיר מטריד בכמויותיו, אני חושש שעוד נפגוש בהם...

ולגבי ת'ורוולף , טוב, לא ראיתי את זה בא, השחקנית של מינדי בטח הייתה מופתעת כהוגן.

תודה על התשובות :)

פלדריק:
1. הדמויות היו יכולות למנוע את מותה של לוק'רה (ושל קאלארון), אם היה נותר לחבורה די כוח כדי להבקיע את השורות של אנשי החזיר אחרי שהובסו הפרשים שלהם, ולתקוף את שני האלופים הענקיים בעצמם. אבל כאמור, קלבריאן יצאה לגמרי מכלל פעולה, וגם ורסה ומרדיל ספגו פגיעות קשות, איסילור היה מותש לגמרי, ועוד.
היתה עוד אפשרות פחות מסתברת, של הוצאת תוצאות מושלמות בהפעלה של הבליסטות (הדמויות הוציאו תוצאות גבוהות מאד, אבל לא מושלמות), מה שהיה מדלדל עוד יותר את התקפת אנשי החזיר ואולי משפר קצת את סיכויי הדמויות (קרי, עם במקום להפיל גשר הסתערות אחד ולפגוע קשה בשני, הם היו מפילות משהו כמו שלושה גשרים).

2. יש לא מעט מסתורין ואפלולית שמקיפים את ורסה. זה נכון.

3. בהחלט. לא כל החזירים התפגרו בקרב האחרון.

4. מופתעת כהוגן זה בלשון המעטה. היא לא הפסיקה לדבר על זה, בתוך ומחוץ לדמות, במשך כמה ימים :)
כבר הוסכם על כולם שזה הפך להיות אחד הרגעים המכוננים בתולדות החבורה שיזכרו להרבה שנים...

הלדין:
1. לא הצגתי את האורקים כאנשי חזיר. יש הבדל מאד גדול ומאד קל לראיה בין האורקים מכל הסוגים לאנשי החזיר, והדבר די ברור לכל הנוכחים בסצנה מכל הצדדים. כך שלא, הם לא עוד תת גזע של אורקים, אלא משהו אחר ונפרד.

2. גאשרוט לא היה מעולם הנבל של הספר הזה. גם אלאדראל וגם לינדיר אמרו במפורש, שגאשרוט והאורקים שלו הם רק מכשול בדרך לעימות הרציני יותר - היריב הגדול יושב במינאס טירית כרגע, והוא ערמומי ומסוכן בהרבה מכל מה שאורקים יכולים להיות.

3. ורסה אכן נותנת יותר מתחושה שהיא ממקום רחוק מאד, עם סיפורים וכללים אחרים.

4. אנשים שהם שור למחצה לא הופיעו, וכנראה לא קיימים בארץ התיכונה. זו רק הערה של ורסה על סיפור שהיא שמעה אי-שם, במקום אחר.

5. כוהן היתה הגדרה די צולעת מצידי. הכוונה היתה ל-Defiler, משהו שהוא מעין שאמאן מושחת עד היסוד ששולט ברעלים וכשפי דם מעוותים.

6. "דמדומי המערב" מתרחש בארץ התיכונה, אבל מעולם לא התכוונתי לספר שוב את הסיפור של שרה"ט עם שמות שונים וכמה שינויים קוסמטיים, אלא עלילה אחרת לגמרי. חיקוי חיוור של עוד חבורה של הוביטים / משהו דומה שמנסים להתחמק מקרבות ולהשמיד איזה חפץ מקולל או משהו דומה, היתה מראש עלילה בעייתית ולא מקורית.
אם כי, גם בדמדומי המערב, הכוחות שלוחמים זה בזה הם מראש מאד לא שווים בעוצמה. בקרב ישיר של all in all, בעלי הברית של אלדראל היו כנראה נמחצים.

7. לא ברור איך אורזאש תפס את ת'ורוולף - כנראה פשוט כאחד הקצינים של רוהאן. בכל מקרה אורזאש ציפה לפי ההסכם לגמול שלו בדמות הכרה רשמית באורח מיידי לאחר הקרב, ולא היה אמור להמתין שבועות. וגם הרוהירים כמסתבר תפסו את זה באותה צורה - רק יבשו אותו קצת יותר ממה שציפה.

8. מתי אני מחליף קו עלילה? מתי שהשחקניות ירצו.
מה שכן, יש לי עוד פרק אחד בקו הנוכחי שהוא די מתבקש וקשור לסצנריו הנוכחי - לאחר מכן, ממילא אצטרך לקחת הפסקה כדי לחבר את המשך הקמפיין שאמור (אם כי שום דבר עוד לא קבוע סופית, ותלוי מאד בהחלטות של הדמויות בפרק הבא) לעבור למערב ההררי של גונדור (איזור האבן השחורה של ארך ולאמאדון, בואכה דול אמרות).

חזרה