• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון חדש באתר: תקציר פרק 18 בקמפיין "דמדומי המערב"

שמח להודיע שתקציר ההרצה האחרונה בקמפיין "דמדומי המערב" עלה לרשת.
-----------------------------------------------------------------------------------------
העלילה בקליפת אגוז: הברית המוזרה (ונטולת האהבה) בין הרוהירים, קלאן חצאי האורקים שאקולטורג ואורגי הערפל של הגבירה אלדראל, עומדת ערב המבחן הגדול שלה - התקפה על חורבות עיר מכרות הררית שמוחזקת בידי המון של אורקים הרריים, אליהם חברו גמדים מושחתים, גובלינים, וגם יצורים אחרים, נתעבים עוד יותר.
ערב ההתקפה הגדולה, הדמויות מתחקות אחרי מה שמתגלה כמזימה ערמומית לחבל בצבא התוקף ממש שעות ספורות לפני הקרב; מוצאות עצמן נאלצות להתמודד עם יצורים רבי-עוצמה, מהם כאלו שנראה כאילו נשלפו מהאגדות העתיקות של הספר האדום, וגם מול שרצים מסוג חדש, שמעולם לא נראה בארץ התיכונה קודם לכן.
ובין לבין, מתרחשים דברים מוזרים גם בתוך החבורה עצמה; אורגת הערפל המוזרה Veressa נראית כמתאווה מאד למידע על חפצים רבי-עוצמה, ומנסה לתמרן את איסילור הפייטן לגלות לה פרטים מסיפורים ישנים; קפטן מרדיל המודח והגולה מנסה להתאושש, בעזרתה האדיבה של קלבריאן - עניין לא קל, כשהוא עומד מול קצין רוהירי מחוספס וגס רוח עם דרישות מרחיקות לכת; הגנבת מנדי ת'וראלד תוהה היכן היא עומדת (מעבר לשאלה הרגילה, מה היא שותה לשוכרה), ועוד.

שם הפרק החדש: "הרים ועכברים".

לינק: http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/chapter5/wdusk/chap18.html

נ.ב: בכלל קוצר זמן ובעיה טכנית, לא הצלחתי עדיין לעדכן את דף השער של האתר כך שיודיע על עדכון חדש. בתקווה אטפל בזה הערב.

תהנו :)

קבצים מצורפים

• mountain siege.jpg
    mountain siege.jpg
    58.3 KB · צפיות: 836
וואו, סשן צמוד ומסוכן. אם אני מבין נכון את סדרי הכוחות, נראה שהדמויות השמידו חלק מכובד מלוחמי האויב.

מעניין לשמוע שיש עוד קלאנים של אורגי ערפל מלבד השניים המוכרים לנו, היכן הם נמצאים? ומה מקורם?

מדובר בקרב שבו לכל אחד מהצדדים יש הרבה למעלה מאלף לוחמים. בוודאי כאשר מדובר באורקים, כך שהדמויות לא השמידו חלק ניכר או משמעותי מלוחמי האויב. מצד שני, אובדן של טרול מערות, המפקד האורוק ואולי גם איש החזיר המיומן ההוא, אלו אכן מכות כואבות עבור הצד השני.
כמו כן, אילו הצד השני היה מצליח להגניב אבקה שחורה ולפוצץ את הבליסטרות, זה היה עולה לצד של הדמויות ביוקר.

לגבי קלאנים של אורגי ערפל (כמו גם, איזה משחק בדיוק Veressa משחקת) - זה חלק מהמסתורין והתפתחות עתידית של המערכה, ואני משער שמתישהו יחשפו עוד פרטים. אבל כן.
מהדברים של לינדיר אפשר לשער, שיש לפחות קלאן אחד מושחת עד היסוד של אורגי ערפל, שלרבים מהם שיער בהיר (בניגוד לאלו המוכרים, בהם לרוב אורגי הערפל שיער כהה ועור חיוור), שאלדראל ואנשיה נלחמו כנגדם מלחמה קשה הרחק במערב.

נ.ב: הרצת ההמשך קבועה ליום שישי בעוד שבעה ימים :)

מגניב, אם כך אני מחכה בקוצר רוח :)

לגבי המספרים, וואלה, לא הבנתי בכלל שקלאן שאקולטורג ואנשיה של אלדראל רבים כל כך.

לגבי הטרול, האם מדובר בדבר חדש ומטריד, שטרול מופיע, או שהם עודם קיימים, בכמויות קטנות מאוד, ונתקלים בהם פה ושם?

האנשים של אלדראל הם מיעוט קטן מאד במחנה.
רוב המאסה הם החצאי-אורקים של אורזאש, מהקלאן שלו וקלאנים אחרים שהצטרפו אליו לאורך הדרך, והכוח הרוהירי, שכולל גם את פלוגת הבליסטראות, וגם רגלים שמיועדים לאבטח את האגפים של ההסתערות המרכזית (פרשים, כפי שקל למדי לראות, לא יהיו יעילים בכלל בקרב על מדרונות).
ועדיין, די ברור שהכוח של גאשרוט גדול יותר מהכוח של היריבים שלו. מצד שני, רובו איכותי הרבה פחות.

לא ממש עבדתי על מספרים מדוייקים, אבל אני משער שאפשר לומר שכל הצבא של אלדראל ושות' מונה בסביבות 1500 לוחמים, כאשר הצבא של גאשרוט משהו כמו 3000-4000 לוחמים (רובם אורקים הרריים), אבל מפוזרים בהרבה, רבים מהם חמושים בחימוש נחות יחסית, ממושמעים הרבה פחות, ורובם לא מסוגלים להלחם ביעילות על-פני האדמה באור-יום.

טרולים קיימים באגדות כמו הספר האדום, ואני משער שתמיד אמרו שיתכן שכמה מהם שרדו במעמקי ההרים וכ"ו. אבל מזמן לא ראו אותם בקרבות על פני האדמה. למצער לא משהו שהדמויות זוכרות (להבדיל מ"מסנני הבוץ" מפאתי האראד, שיש בהם כנראה דם של טרולים, אבל הם רחוקים מלהיות גדולים וחזקים כמו הטרולים המקוריים, בוודאי טרולי מערות ענקיים מהחשיכה שמתחת להרים).

עדכון טוב.

הגבירה ורסה נשמעת כמו דמות עם פוטנציאל. כשחושבים על זה, ניתן לראות איך אורגי ערפל עם האובססיה שלהם להידמות לאלפים עשויים לקחת קיצור דרך עם כוח שיכול לשייף מחדש את צורתם של דברים גם אם הצורה החדשה אף פעם לא מצודדת לעין. אני מניח שהעניין שלה בטבעות קשור להבטחת האלמוות שטמונה בהן. האם היא עדיין מכורה לחומר ההוא שהיא ביקשה מאיסילור להביא לה?

אה יופי, הדמויות מצאו קצין שמתעל את תסביכי הנחיתות שלו כנגדם למרות שהוא מצטייר כהגון בסופו של דבר. עד כמה שזה מגניב להסתובב עם רטייה, ת'ורוולף לא בדיוק יכול להילחם בשני ממדים בשדה הקרב. ובהערה צדדית, מה הקטע של הרוהירים עם זאבים? נראה לי יותר הגיוני שיותר שמות שלהם יתחילו עם 'אאו' "סוס".

התוכנית עם האבקה השחורה גסה אבל חכמה. מאורקים דווקא הייתי מצפה לתעל את הוונדליסט הקטן שבהם ולרטש את הבליסטראות...
אבל יש סיבה לכך שהוא מלך האורקים.

תודה על התגובה.
אין ספק שורסה רודפת אחרי עוצמה, מסיבות כאלו ואחרות - הגם שלא ברור האם היא מונעת רק מאנוכיות/תאוות כוח כמו שיריביה סבורים, או שיש לה גם מניעים נאצלים יותר. בכל מקרה, השוני והזרות שלה יחסית לאורגי הערפל האחרים מאד ברורה, גם ברמה החיצונית (תווי פנים, העיניים הכחולות הזוהרות), וגם ברמות עמוקות יותר.
לגבי הרוהירים - ת'ורוולף אולי גס רוח, אבל כן, יש לו הגינות מסויימת, הוא ראה ועבר הרבה, והוא רחוק מאד מלהיות שרץ מפונק מהסוג של שני ילדיו של הריב בעונה הקודמת של הקמפיין.
לגבי שמות - אתה לא באמת מתכוון ברצינות שאומה שלמה תסתובב עם שמות כמעט זהים שכולם מתחילים ב"אאו"? גם בשמות הרוהיריים בשרה"ט עצמו זה לא היה כך.

לגבי התוכנית של האורקים - בוודאי שהם היו שמחים לרטש את הבליסטראות, אבל קצת קשה להם לעשות את זה - קרי, להחדיר מספיק אורקים ללב בסיס האויב ששמור היטב; במיוחד כאשר בבוקר לפני תחילת ההרפתקאה, כוח קטן שלהם ניסה לארוב לאחד האגפים והושמד. במקום זאת, הם משתמשים בגמד מושחת, שביחד עם כמה התאמות חיצוניות, בני-אדם ואורגי ערפל (כלומר, מי שלא גמד בעצמו) יכול להתבלבל בינו לבין גמד ארוך-זקן, באורח שמאפשר לו להסתובב במחנה בחופשיות, וגם לשכור לעצמו משת"פים בני אדם, שחלקם היו חושבים פעמיים לפני שהיו עוסקים עסקים במישרין עם האורקים.

לגבי התוכנית של האורקים - בוודאי שהם היו שמחים לרטש את הבליסטראות, אבל קצת קשה להם לעשות את זה - קרי, להחדיר מספיק אורקים ללב בסיס האויב ששמור היטב; במיוחד כאשר בבוקר לפני תחילת ההרפתקאה, כוח קטן שלהם ניסה לארוב לאחד האגפים והושמד. במקום זאת, הם משתמשים בגמד מושחת, שביחד עם כמה התאמות חיצוניות, בני-אדם ואורגי ערפל (כלומר, מי שלא גמד בעצמו) יכול להתבלבל בינו לבין גמד ארוך-זקן, באורח שמאפשר לו להסתובב במחנה בחופשיות, וגם לשכור לעצמו משת"פים בני אדם, שחלקם היו חושבים פעמיים לפני שהיו עוסקים עסקים במישרין עם האורקים.

כפי שכתבתי, תכנית ערמומית שלא כל אורק בהכרח יחשוב עליה מיד. היות והם בקושי סומכים על אורקים אחרים, הם לא ימהרו לסמוך על גמדים. לי המתקפה הזו נשמעה בדיעבד כהסחת דעת או ניסיון לעמוד על העוצמה של הכוח שלפניהם. אורקים הרריים יכולים גם לנצל את העובדה שהם יותר נמוכים מהרוהירים כדי להתגנב מתחת לאופק שלהם כמו שהם שיספו את הסוסים שלהם מהבטן באחד הקרבות בשר הטבעות.

לגבי הרוהירים - ת'ורוולף אולי גס רוח, אבל כן, יש לו הגינות מסויימת, הוא ראה ועבר הרבה, והוא רחוק מאד מלהיות שרץ מפונק מהסוג של שני ילדיו של הריב בעונה הקודמת של הקמפיין.
לגבי שמות - אתה לא באמת מתכוון ברצינות שאומה שלמה תסתובב עם שמות כמעט זהים שכולם מתחילים ב"אאו"? גם בשמות הרוהיריים בשרה"ט עצמו זה לא היה כך.

יש גסות רוח ויש גסות רוח. לא רואים במעט שרואים ממנו מאיפה היא באה. ומה שהצעתי זו רק פרשנות. בכל מקרה, גם אני הבנתי שהוא בסדר גמור למרות הלשון החריפה שלו. בהערה צדדית, הגיוני מבחינה סטטיסטית שיהיה 'אאו' אחד בתוך ים 'הוולפים', בכל מקרה.

חזרה