• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 15.9.17 במלסטרה: בקעת מיל'דירלן (דרום אורמ'תריל)

אתר עולם המערכה מלסטרה עודכן :)
-------------------------------------------
מיל'דירלן, לשעבר גן עדן ירוק, מקום משכנן של אקדמיות עתיקות לתורת הנסתר, שם התרחשו כמה מהאפוסים הקדומים עליהם גאוותה של 'הנסיכות האפורה' של אורמ'תריל;

כיום, הבקעה הדרומית של הנסיכות והשער הכמעט יחיד שנותר לה אל העולם החיצון, היא צל עלוב של עצמה, נאבקת הן בכוחות שמשחיתים את אדמת הנסיכות והן ברוחות הטירוף שפשו בארמון הנסיך עצמו, על שלל המיסטיקנים ו'אבירי הטוהר' הקנאיים שזורמים משם, נחושים בדעתם להלחם בדמם המקולל של אנשי קוף אגדיים - ובדרך, מטרידים אזרחים, מחוללים מהומות ומאיימים להחריב את מעט המסחר שנותר לנסיכות האפורה עם העולם החיצון.

הערך מתאר את הבקעה הדרומית ואת עיר הבירה ומשכן הדוכסים שלה, שמעולם לא החלימה לגמרי מהסלע הבוער שנפל מהרקיע על אחד מפרבריה, בעת ההתנפצות הגדולה, והפך את מעוז חרשי המתכת העתיק לפיר עמוק ובוער; את שדות הקרב העתיקים בפאתי הבקעה, שפסלי מורדים עתיקים ושנויים במחלוקת עודם מתנוססים מעליה, ועוד.

קישור לעדכון החדש תמצאו כאן:
http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/greyglint/myldirlen.html

קישור לאינדקס ולמפה הכללית של נסיכות אורמ'תריל:
http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/greyglint/greyglint_intro.html

קבצים מצורפים

• withering valley.jpg
    withering valley.jpg
    72.6 KB · צפיות: 903
ערך מעניין. הוא נותן קצת יותר עומק לעולם שמחוץ לבקעת קיירן. אני מוצא את נסיכות אורמת'ריל טיפה יותר מעניינת מבקעת קיירן. היא נראית כמו תמונת המראה של גונדור של ימי אלאדון - רק שבמקום מסדר בעל עמדות אולטרה-שמאלניות, יש לך מסדר עם עמדות אולטרה-ימניות. וזה עניין של זמן עד שמישהו ייקח את השטויות הקיצוניות הללו לכיוון ההפוך ויתחילו לאמץ התנהגויות סטריאוטיפיות של גאבוטו כדרך לבטא את העצמיות הכבושה שלהם או משהו כזה.

בית הדוכסים של מיל'דירלן נשמע כמשפחה שלקוחה מאופרת סבון. אני מניח שהלורד מלנגיל מטיל צל ארוך על מילדוריל גם אם הוא עצמו לא מוכן להיכנס לשם עד שאחיו יודח. אני משער שלמרות שאין לו צאצאים רשמיים, הממזרים של ראל'מיריון משחקים תפקיד חשוב בחצר הדוכסית - אחרי הכל, תמיד יש סיכוי שכתם הממזרות יוסר מעליהם.

ולמה ויר'קאריה התחתנה מכלתחילה עם הדוכס?

בעצם, האם יש סיכוי להיתקל בגאבוטו אמיתי בהווה?

נשמע כמו מקום מעניין, אני מסכים שבאופן כללי הנסיכות נראית מעניינת יותר מאשר הבקעה, היא יותר צבעונית ואווירתית.

בכלל, אני מסוקרן ללמוד יותר על הכוחות הגדולים בבקעה, המצב הפוליטי לא באמת ברור לי עד הסוף

תודה על התגובות, מתנצל על חוסה המענה עד-כה - לחץ בעבודה ובסוגים אחרים של כתיבה.

בקעת קיירן היא במפורש 'התחלה בקטן' (אם כי עוד לא הספקתי לכתוב כמה מהדברים המחויבים להתחלה בקטן, כמו תיאורי ישובים קטנים נוסח הכפר טולו) - הרפתקנים מקומיים שמתעסקים עם בעיות מקומיות שהולכות ומסתבכות בהמשך, ואז העלילה מתרחבת לעוד איזורים כמו אורמ'תריל.
אבל אין ספק שהפוליטיקה של אורמ'תריל יותר סבוכה והמקום יותר גדול, מה שיכול להפוך אותו ליותר מעניין.

נ.ב: מי שיתקל בגאבוטו אמיתי, צפוי די להתאכזב - כי הוא יפגוש סתם אנושואיד קופי בעל תבונה מוגבלת, במקרה הקיצוני ביותר עם כמה כוחות דמויי לחש פשוטים, ובלי שום יכולת ללבוש צורה מפתה ולהפעיל כוחות מורכבים (וגם הדם שלהם לא 'טמא' יותר משל כל אנושואיד אחר).
אבל כן, זה היה משעשע עם 'יונאים' מקומיים (לא שיש כרגע כאלו באורמ'תריל) היו מתחילים לחקות את הצורה המדומיינת של הגאבוטו ולנסות לחיות כמוהם (אם כי סביר להניח שגורלם יהיה רע ומר מהר מאד - השלטון יעלים אותם, במקרה הרע, לאחד המקומות בהם תלמידי המיסטיקן עושים ניסויים שהשתיקה יפה להם).

חזרה