• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 23.6.17 באתר - תיאור עיר ומפלצת חדשה בעולם המערכה מלסטרה

השבוע אני מעלה עדכון כפול באתר - שני ערכים חדשים בעולם המערכה מלסטרה

תיאור כללי של העיר אנ'מירלור - העיר הראשית של בקעת קיירן (איזור פתיחת המערכה), המצויה על סף משבר פוליטי קשה.
התיאור כולל הסבר כללי, ותיאורים של רבעי העיר ומקומות חשובים בתוכה.

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/kiern_vale/enmirlor.html

ערך ראשון באסופת המפלצות של מלסטרה - דארא'גום - בהמה מעוותת שנוצרה ככל הנראה אחרי ההתנפצות הגדולה.

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/monsters/deregom.html

תהנו :)

עדכון מעניין. תחושת השקיעה מורגשת היטב באנ'מירלור (הגם שחשבתי לפי השם שהאנ'מירלים הקימו אותה ונתנו לה את שמם.)
השקיעה ההדרגתית של האמפתיה כלפי בני ארצם - שאני מניח כשהגיע גל הפליטים המאוחר, הפליטים כבר נחשבו לזרים גמורים - די עצוב כשחושבים על זה.
מאיפה מקבלים המעמדות הגבוהים שלה את אספקת המזון שלהם? ברור שהמעמדות הנמוכים מקבלים מזון סוג ב' וג' כמו בהרבה חברות מרובדות...

אמראנד אנזארט נשמע באמת טיפוס מקסים...

לגבי חרקי הענק, זה כבר נותן את התחושה של עולם פוסט-אפוקליפטי בהנחה וחרקי הענק הללו לא היו שם לפני ההתנפצות.

אני מאמין שכדאי, ולו למען שחקנים עתידיים שישחקו במלסטרה, שתנסח מורה נבוכים לחברות שמוצגות במערכה היות והן לא רפליקות של שום דבר מוכר מהעולם הזה. גם עד כה לא ממש אמרת מילה על הדרך בה עובד הקסם במלסטרה ומאיפה אמורים לבוא הרפתקנים עם כוחות מרפא. וכמובן איפה שוכנים אחר כבוד המלומדים הנזכרים בערך של פרת הבועות.

לגבי הדאראגום, יצור דוחה באמת ובתמים. "אהבתי" בעיקר את הדרך שהוא מתבל את האוכל שלו. עם זאת, זכור לי מפעם שקראתי במדריך לגידול סוסים שבעלי סוסים נותנים לסוסים שלהם לאכול מסלעי מינרלים אם וכאשר הם לא מסוגלים להוציא אותם לרעות בכרי המרעה שלהם. השיניים הטוחנות של הפרסתנים מאד חזקות, לא צריך לזלזל בהן...

בכל מקרה, אני מניח שבהתחשב בדימיון הכללי שיש למפלצת לאלים של הפאר'ליל (קרי יש לה פרסות וקרניים), היא בטח עושה להם כאב ראש...

תודה על התגובה.

תשובות לנקודות שהעלית:

1. כמו ערים עתיקות לא מעטות, גם במציאות, יתכן מאד שאנ'מירלור החליפה כמה שמות. אם העוגים הם אלו שהקימו את הצריח הגדול למעלה, אפשר להיות בטוחים שהם קראו לו בשם אחר לגמרי.

2. אנ'מירלור חולשת על כל בקעת קיירן, שיש בה לא מעט איזורים חקלאיים פורים למדי. מה גם, שלכל אחד מבתי האצולה יש גם אחוזה גדולה מחוץ לעיר, שחולשת על לא מעט שדות/מטעים וכ"ו. ומלבד זאת, יש גם מסחר... מצומצם ומסוכן בהרבה מכפי שהיה בתקופת האימפריה, אבל בכ"ז.

3. אמראנד אנזארט הוא דמות מורכבת, ותלוי את מי שואלים. לשיטתו, הוא עשה כל שביכולתו כדי לעזור - בעיקר לבני עמו. מצד שני, הוא די חשוד נוכח הנישואין שלו לכוהנת אנ'מירית. מה שבטוח, הוא רחוק מלהיות מלאך.

4. יש לא מעט פרטים על החברות השונות במבוא שפרסמתי באחד העדכונים הקודמים. אם כי כמובן שזה לא מתקרב לרמת הניסוח/פירוט שהיו נדרשות בחוברת מערכה מודפסת. מצד שני, בבקעת קיירן דברים לא ממש ברורים אחרי שני דורות, ויש הרבה ערפל לגבי איך התנהלו דברים לפני ההתנפצות הגדולה. יש שם לא מעט מקומיים שיודעים עוד הרבה פחות ממה שכתוב בעדכון.

5. אני לא חסיד גדול של ניתוח טכני של העולם ו"ממה מורכבת הקסם" ו"איזה אל אכל את אחיו של הטיטאן שבנה את הדודה שלו" - לדעתי, זה מסלק חלק גדול מהמסתורין ומרדד את המערכה. אבל כאמור זו שאלה של השקפה.

6. השיניים של הפרסתנים חזקות, אבל בקרב יעילות יותר שיניים שנועדו לקרוע את הבשר של הטרף בעודו חי, כמו של הטורפים או השיניים שפיתח הדארא'גום.

7. לא בטוח שהיצור עושה כאב ראש לפאר'ליל - הם יראו אותו כמו שהוא, בקר או חיה דמוית בקר שהתעוותה בקסמים הנוראיים שהשתחררו אחרי ההתנפצות הגדולה, התנפצות בה הם מאשימים ממילא את האנ'מירים והכוהנות שלהם.

אני לא חסיד גדול של ניתוח טכני של העולם ו"ממה מורכבת הקסם" ו"איזה אל אכל את אחיו של הטיטאן שבנה את הדודה שלו" - לדעתי, זה מסלק חלק גדול מהמסתורין ומרדד את המערכה. אבל כאמור זו שאלה של השקפה.

לדעתי, שיטת קסם טובה תומכת בנראטיב של עולם הפנטסיה ונותנת לו ממדים נוספים. אתן דוגמא שעלתה אצלי בכתיבה רק לאחרונה: בעולם בשם בראהה קיים מסדר בשם הבואת'יאנים שמפקחים על הקסם. לכאורה אפשר לומר שמדובר במסדר תאב כוח (הם באמת די יהירים ומלאים מעצמם.) אבל שיטת הקסם של העולם מבוססת על חילופין - אומן קוסם משקיע אנרגית חיים בחפץ מת. החפץ נעשה חי יותר והאומן נעשה מת יותר. מה שקרה בעבר הוא שהאנושות לא הכירה את הקצה של החילופין והתרבויות המפותחות שלה הושמדו -
רק כיסים של כתות אנטי-טכנולוגיות שרדו והם אלה שיצקו את יסודותיו של המסדר הבואת'יאני. מכל מקום, עם שיטת קסם אחרת, כל הקרקע הייתה נשמטת מתחת ללגיטימיות שלהם.

השיניים של הפרסתנים חזקות, אבל בקרב יעילות יותר שיניים שנועדו לקרוע את הבשר של הטרף בעודו חי, כמו של הטורפים או השיניים שפיתח הדארא'גום.

אני מודה שלי עלתה דווקא האסוציאציה של שומרי חומה המביטים באימה בעדר בקר המלחך את החומה היקרה שלהם אבל נו טוב...

עדכון מעניין. העיר אנמיר'ל מציגה מתחים מעניינים, אבל הייתי לגלות מה ההתרחשויות המותחות שם.

הדאראגום הוא יצור מגניב ומבחיל ממש! אני גם שמח לראות שלאבני החן יש משמעות במערכה, הייתי שמח שחלקן יובהר יותר.

האמת שגם אני תהיתי איזה מין דמויות מרפאות יש בחבורה ואילו מין קוסמי אופל יש. עד כה אין לנו מידע אמיתי על איזה מין מקצועות או תרבויות קיימים בעולם, ואנחנו פשוט מניחים שהוא עולם מודי קלאס שהקסם בו נעשה בעזרת אבני חן. האם בנוסף לקסם אבני החן ישנו קסם בדומה לזה שהקלדאריה? האם יש מקצועות כמו כוהן או פאלאדין? מה הקשר שלהם להשתקפויות ולאבני החן? אני מאוד מבולבל

העדכון הבא אמור לגעת במישרין בפוליטיקה של אנ'מירל ובתי האצולה שלה, על רקע המשבר הגדול שקורה ממש עם תחילת המערכה - רק שבינתיים הוא בבחינת "צפוי להגיע", והעדכון הבא באתר יהיה בכלל בנושא אחר - תקצירים של המשך הקמפיין בקלדאריה.

לא כל הקסמים במלסטרה פועלים דרך אבני חן. אחרי הכל, כל הקשר עם המימד של האנ'מיירי התחיל לפני כמה מאות שנים, ולעוגים למשל היו רבי-מגים אדירים כבר לפני אלפי שנים. מה שכן, המגים והאבירים של האימפריה יכולים לתעל כוחות דרך אבני-חן ולהשפיע/להעצים אותם; וכמובן שכל מי שיודע לעשות את זה, היה בעבר תחת פיקוח מאד הדוק של האימפריה.

חזרה