• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 26.5.17 באתר - גיאוגרפיה, גזעים ואלים/דתות בעולם המערכה מלסטרה

הי,

יום שישי הגיע, ועימו עדכון חדש, הפעם בעולם המערכה החדש של מלסטרה.

העדכון כולל שלושה אינדקסים בסיסיים של מושגים חשובים, שכל אחד מהם מלווה בתיאור והסבר קצר.

האחד - בתחום הגיאוגרפיה, שכולל את השמות של היבשות החשובות, מחוזות מפתח וערים חשובות בתוכן.

השני - אינדקס שמתאר את הגזעים החשובים במלסטרה (קרי, יצורים שהקימו או היו חלק מציביליזציות, להבדיל מ"מפלצות" גרידא).

השלישי - אינדקס חלקי שכולל תיאור של שלוש דתות (ואלים רלוונטיים) שלוקחות חלק חשוב במערכה של מלסטרה.

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/m_index.html

תהנו :)

בסך הכל כתוב יפה מאד. ההרגשה של גרימדארק באמת עוברת חזק דרך תיאור העולם המרוסק. הנרציסיזם של ההשתקפויות עובר יפה בגיאוגרפיה של האימפריה. בסך הכל ההרגשה היא שמלסטרה היא עולם קר יחסית לקלדריה - ייתכן שהיעדר המדבריות תורם להרגשה.

נראה לי שהפאר'ליל הם הגזע עם הכי הרבה פוטנציאל מבין שלוש הגזעים האנושיים. הם נראים לי כגזע עם פוטנציאל להעמדת מסדר חזק של ארוטומנסרים שיתעלו את העוצמה המאגית של הנימפות דרך בנות לווייתם. (כתרבות מטריארכלית, אני משער שהאנ'מירל יסלדו מתרבות שמשתמשת בנשים כקבלי כח מאגיים ולא נותנת להן את הכבוד הראוי להן.) הם כרגע די מצטיירים כ-underdog לעומת האנ'מירל ויהלומי הקסם שלהם.

לגבי הקורל'סאג, מה מקומם של השדים במערכה? ומאיזה סוג? האם יש מקום לתרבות מזמני שדים כמו המורינדים בבלגריאד (למרות שבעולם כמו מלסטרה הם יהיו דומים יותר לפאן טאנג מהעולם של אלריק, נראה לי)?

האם האנ'מירל היו מטריארכיים לפני ההשתקפויות? האם מסדרי האבירים והליגיונות הם שרידים של תרבות צבאית פטריארכלית קודמת שההשתקפויות לא ביערו כשהן ארגנו מחדש את מלסטרה?

לגבי אמונת באבוס, הדוניזם במיטבו... הגם שיש לי רושם מוזר שמטרתו הסופית של באבוס בבואו למלסטרה הייתה להתרבות.

תודה על התגובה :)

האיזור של טילמארן הוא אכן ממוזג עד קריר, בעיקר במקומות הגבוהים יותר.
מדבריות יש ביבשת המערבית, הגם שיותר מדבריות סלעיים מאשר מדבריות חול.

הקור'סלאג נחשבים לחצאי שדים, כלומר - לישויות דמוניות שהתמזגו בגופים של אבן מכושפת ויצקו לתוכן חיים מסוג מעוות. הם לא ממש צריכים זימון או נזקקים לטקסי זימון.

הפאר'ליל היו אנדרדוג, אבל המצב משתנה במהירות אחרי ההתרסקות של האימפריה וההעלמות של ההשתקפויות, בעיקר כאשר הנביא הולך וצובר כוח בצפון.

האנ'מירל לא היו מטריארכליים לפני ההשתקפויות (אבל גם לא מאד פטריארכליים כמו הפאר'ליל), וכן, יתכן מאד שהמסדרים של האבירים וכ"ו הם חלק מתרבות קדומה יותר שספגה מכה מחסידי באבוס, ואז נוצלה לבניית האימפריה בידי ההשתקפויות - אחרי הכל, זה די נפוץ שגם כשיש מהפכה, אלמנטים מהתרבות הקודמת נשמרים ופשוט לובשים צבע חדש או ואריאציה שתתאים לאדונים החדשים (למשל, אלמנטיים פאגאניים בעולם הרומי והגרמאני, שלבשו אח"כ צורה נוצרית).

חזרה