• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 21.4.2017 בקלדאריה: תקציר פרק 13 (ופינאלה) בקמפיין דמדומי המערב

בעקבות ההרצה בשבוע שעבר,

עדכנתי את האתר עם תקציר פרק 13 בקמפיין 'דמדומי המערב', שהוא גם הגרנאד פינאלה של ספר שני בקמפיין:

שם הפרק: "חובות דם".

צבא יונאים צמאי דם פושט על קאיר אנדרוס; משמר היונה מעלה צי ענק במעלה האנדואין, כאשר מנהיגיו נחושים בדעתם לכתוש כל התנגדות עד אפר ולהשמיד סופית את בית 'רוזני הדרקון' של ריל-אמרות'; מנגד, פרחחי הגבול הרוהירים מתאוששים מנצחון שעלה במחיר יקר מדי, ואולי ערער את מנהיגם, ומתכוננים לשגר מהלומת מנע נואשת... אולי מטורפת.
בפרק החדש והאחרון של הקמפיין, הדמויות לוחמות ביונאים בקרב ספינות וביבשה, נאבקות לפלס דרך בעיר בוערת, כשהן מנהלות קרב נואש כנגד משמר היונה ובני-בריתו, נתקלות במספר בעלי ברית בלתי צפויים, ומנהלות מירוץ כנגד השעון כדי להציל אסיר חשוב, לפני שיוצא להורג.

ובכל אותה עת, מתנהל קרב אפל יותר ונואש לא פחות הרחק מן העיין... סוד עתיק שימיו כימי בית הרוזנים, עומד להיות מוכרע, באורח שיעמיד את כל הצדדים בפני ארועים שאיש מהם לא צפה מראש.

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/chapter5/wdusk/chap13.html

תהנו :)

פחות תופתי מקודמיו אבל עדיין טוב מאד. השלום לקלבריאן... עדיין מחזה קשה מאד, בכל מקרה. אני מבין שהקמפיין רשמית מתפצל מקו הזמן של "דמדומי המערב" וצריך להתייחס אליו כקו זמן בפני עצמו. האם זה אומר שהדמויות יפגשו בנארוון בספר הבא?

לגבי 'ילדי הקשת בענן', אני מניח שמדובר ברפרנס למשפט המנסרה של גנדלף על האיוולת שבשבירת האור למרות שאפשר לראות את זה כעוקצנות לדגל הקהילה הגאה שזוכה לשתי נציגות חזקות בדמות 'יהלומוש ואיזמרגדוש' (האסוציאציה שלי הייתה שמדובר בלסביות.) גם די הופתעתי שקיימים יונאים זקנים. הם בדרך כלל מצטיירים לי כמסדר של אנשים צעירים.

הסצנה עם בני המזרח מעניינת. כמה בני המזרח באמת מתעבים את הגונדורים? העובדה שהמהנדס מגביל את שנאתו לקבוצה מאד ספציפית - חיילים גונדורים - מעידה שמסדר היונה לא טועה לחלוטין בפרשנותו את המציאות ויש עתיד ביחסים עם ראהון. בכל מקרה, לרדוף אנשים שהניחו את נשקם ושבו לחייהם האזרחיים זה באמת טירוף.

הטוויסט עם ארנדיס היה באמת מרשים. אז גם פה מסדר היונה לא טעה לחלוטין ובני טיל' אמרות' הם אכן מדם הדרקון.

מרדיל באמת התעורר עם הפרעושים...

ואלאריאל היא באמת אלדראל? עד כמה שהדמות מעניינת, אלדראל לא נשמעה לי כמיסטיקנית או נוטה לחשיבה מעין זו.

תודה על התגובה :)

הקמפיין אכן מתפצל לגמרי מהקו של הפאנפיק, ולמעשה זה תהליך שהתחיל עוד הרבה קודם, משום שההמרה של העולם ההוא מפאנפיק לעולם מערכה ממילא דרש הרחבות והוספת עוד לא מעט אופציות וקווי משנה שלא הייתי צריך לתת עליהם את הדעת בכתיבת הפיק.

רוב היונאים אכן צעירים, בדיוק כפי ששיערת, רבים מהם גם ממוצא דרום-גונדורי וממחוזות ספר אחרים שספגו פגיעות קשות במלחמת הלוטוס, ושנשבו בינם רוחות רעות לבין האצולה של מרכז גונדור עוד לפני ההופעה של אלאדון ומשמר היונה. אבל מאידך גיסא, יש גם מעט אנשים מבוגרים - ולמעשה, ככל שמסדר היונה מתחזק, כך הוא יותר מושך שכירי חרב ואנשים שלא היו ב"קור" שלו מההתחלה.

ואכן, מרדיל גילה שמי שהולך לישון עם יונים, קם עם כיני יונים.

לגבי בני המזרח - הם בסופו של דבר בני-אדם, על השנאות שלהם והאנושיות שלהם. דבר אחד זה לשנוא את גונדור באורח עמום ולצדד במלחמה, ודבר אחר זה לראות ילדים נשחטים מול העיניים שלך. מה גם, שההשפעה של קאהדרה פעלה כאן, והיא מראש היתה בעלת יחס מורכב מאד לגונדור.
מה גם, שהמלחמות האחרונות בין גונדור לבני המזרח לא באו בהשראת הסתה של השר האפל או משהו כזה, אלא היו מלחמות די רגילות בין ממלכות יריבות. וכאמור, גם בקרב הראהונים יש גישות שונות לעניין

וכן - הקרב בין קאהדרה לזירהאנאר נלקח כמעט אחד לאחד מהפאנפיק.

לגבי אלדראל או וארלאריאל, אולי בהמשך יחשפו עוד פרטים על הדמות שלה.

ולעניין דם הדרקון, הדרך שפרופסור לוין השיג - דרך קלבריאן ואלאניס - את המידע על כך שגונדורנג הקדומה יכלה לשנות את דמותה לדמות של דרייק (דרקון קטן יחסית - או לפחות כך היה לפני יותר מאלף שנים), היתה אחת הסיבות או למצער תירוץ שבו השתמש משמר היונה בהתקפה שלו על העיר והכוונה המוצהרת שלו להשמיד את בית טיל אמרות' עד האיש האחרון.

וואו, סיום קשוח לקמפיין מרשים.
רק עכשיו סיימתי לקרוא, אבל הסוף היה אפי ומרשים.

מי בעצם שולט עכשיו בעיר? הרוהירים הצליחו להשמיד את היונאים אחרי המכה שספגו? או שהעיר בכל זאת נפחה לידיהם? מה הייתה השפעת הדמויות בקרב?
איך הן הרגישו עם גורלה של העיר?

הרוהירים, או מה שנשאר מהם, נאלצו לסגת מהעיר - כי למרות שהצי של משמר היונה הושמד, תגבורות יגיעו במוקדם או במאוחר. הדמויות תרמו מאד למכה שספג משמר היונה, והצליחו להציל את קפטן מרדיל, שאולי ישחק תפקיד בהמשך, למרות שכרגע הוא שבר כלי.
ממה שהבנתי, הדמויות בחלקן בהלם... ואפילו לא מדבר על רומברינד, ששמע בהיכלות הגמדים של מוריה את השירים הישנים על התקפת דרקון, אבל לא האמין שיראה זאת בעצמו.

וכעת, גונדור ורוהאן בדרך למלחמה כללית, והצללים מתעבים גם מסביב ומתחת למוריה עצמה.

חזרה