• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 10.3.17 בקלדאריה: מערב צלרהיים - חבל טיטאנלומס ובית ת'וראלד

הי,

העליתי עדכון חדש לאתר של קלדאריה.
והפעם, עדכון תוכן שחוזר אל דרום הידרוסט - חבל טיטאנלומס ("The looms"): חבל של גבעות סלעיות שנישא ממערב למישורים החומים האינסופיים של דוכסות צלרהיים; לשעבר, חבל משעמם למדי, שרוב המאורעות והרכילות בו נסבו על השערוריות בבית הרוזנים סאות'ווארד ובתי אצולה מקומיים אחרים.
כעת, אפלה מוזרה מזדחלת לאיטה למחוז, הלילות מתארכים וקולות מוזרים מהדהדים מהאפלה; אורות חולניים מהבהבים ממרומי הרכסים, במקום בו עמדו חורבותיו של מגדל עתיק ומזרה אימים מימי מועצת המכשפים, והגרוע מכל עוד לא נאמר...

כמו כן, מכיל העדכון ערך מפורט על עלייתו לגדולה ונפילתו של בית ת'וראלד, אחד מבתי האצולה המקומיים:

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/vol1index.html

תהנו :)

עדכון טוב. אהבתי את העובדה שהאנקן דווקא נחשב לדמות הירואית בעיני פשוטי העם במחוז. מעין היפוך תפקידים לעומת היחס אליו ברוב הידרוסט.

לגבי בית ת'וראלד, הסיפור עם איאנה עצוב אף על פי שלפחות כישורי הגילוף שלה נותרו עמה אחרי הנפילה. לגבי אמאנדה, דומה כי האלכוהוליזם לא מחק לחלוטין את האנושיות שלה והיא מסוגלת לחשוב מעבר לטיפה הבאה שלה. (יצא לי לקרוא פעם על השפעת אלכוהול על ילידים באיי האוקיינוס השקט. הוא גורם להם להתנודד כמו זומבים. זה רק מוכיח שהשפעת אלכוהול, כמו דברים רבים, היא עניין תלוי תרבות.)

מהו הערפל הקדום שהוזכר בערך? ואתה יכול להרחיב לגבי יצורי הלוטרה העתיקים?

לגבי גאלן, אני מניח שמשהו מהרומנים למשרתות שנפוצים באיזור חלחל לתוך העולם עצמו. הדמות שלו מזכירה לי ארכיטיפ שנפוץ מאד בספרות הזו (מקריאה באחורית של ספרים כאלו).

כל הקטע עם פסלי החולדות מצחיק בדרך מקאברית משהו.

תודה על התגובה.

לא ממש הבנתי את ההערה שלך לגבי גאלן.
שהרי יש כאן כמה רבדים - אלו שרואים בו סטריאוטיפ של אביר עם דם פיות בעורקיו וכ"ו, מסתמכים בעיקר על המראה החיצוני ועוד כמה סממנים שלו, אבל בפועל מדובר באדם לא לגמרי יציב שחי בשנים הכי קריטיות של ההתבגרות שלו בתנאים קשים במנזר של מיזלי הזקן בנורת'קרוס, והוא רדוף פחדים ואיומים - בנושאים ידועים ולא ידועים.

אני משער שהרחבות על הלוטרות המוזרות והערפל יבואו בהמשך :)

ואכן, יש היפוך תפקידים מסויים ביחס אל הנקן אצל רבים מפשוטי העם במחוז.

חזרה