• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 12.8.2016 בקלדאריה: תקציר פרק ראשון בספר שני בקמפיין של שרלוט ואלאריס

הי,

אחרי שבועיים עמוסים שלא אפשרו לי לעבוד על האתר, אני מצרף תקציר של הפרק הראשון ב"ספר שני" של הקמפיין המשותף של שרלוט ואלאריס בקלדאריה.

שמו של הספר החדש בקמפיין: "המחלל בשערי הקיץ".
שמו של הפרק הראשון: "האדונית והרועה".

שרלוט ואלאריס פתחו במסע צפונה, בעקבות דמותה המסתורית של גבירת רוח החורף, ומפלסות את דרכן לעבר רמת פאלסט הגבוהה שחולשת על מחוז הולדתה של אלאריס מצפון-מזרח; הקוסמת הקאהרויאנית האפלולית אמנסטריה, שבגדה בכוחות הקאהרויאנים והצטרפה 'אל הצד הטוב' נלווית אליהם, הגם ששרלוט לא בוטחת בה עד מרחק של בעיטה.
אלא, שבעיר רינדנהאל, על גבול העליה לרמת פאלסט, משיגה את החבורה צרה צרורה, שראשיתה ביורש צעיר עם פה גדול למדי, שהגיע כל הדרך מעיר הבירה עם ירושה שנגמרה ומסמך המקנה לו בעלות על טירה עתיקה במעלה הרמות הקודרות; ונראה, כי הברנש מתקשה להבחין בין ההרפתקאות המסעירות שעבר בבהיה בגביש מכושף של "עולם הענקים", לבין צרות מוחשיות בהרבה.

אבל מעבר לזה, העיר קרועה בין מאמיניו המובסים של אדון הרעם, כולל הלורד המקומי שעומד לצאת עם משפחתו לגלות, לבין חסידיו הזועמים של מיזלי המנוח - ואלו רוצים נקמה מוחשית בהרבה מהגליה גרידא; ואילו בתו הצעירה של הלורד, שגאה בתמיכתה באדון הרעם, מתכננת דבר-מה משל עצמה, בעזרת חפץ מכושף. וגרוע מזה... צללים מרושעים הסרים למרות המאסטר שורצים מסביב; ולשרלוט לפחות אין ספק, שהמכשף האפל ובני-בריתו הקאהרויאנים זוממים משהו מרושע במיוחד.

תהנו :)

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/chapter4/greywind_and_allaryce/ca_index.html

עדכון טוב. אני מניח ששם הפרק הוא רפרנס ל-"האדונית והרוכל" מאת ש"י עגנון.

המון מאמץ מצד המאסטר בשביל ללכוד ולהרוג את אמאנסטריה ואת החבורה. אני מניח שהמטרה הייתה שרלוט בשל העבר המשפחתי המשותף וגם העובדה שהפריעה ועומדת להפריע לתוכניותיו של המאסטר לקדם את האינטרסים של הקאהארויאנים עלי אדמות.

אני מבין שמדובר באספסוף מוסת אבל כיצד בדיוק נתפסו בעיניהם אדוניהם הפיאודליים? אלה לא בדיוק אזרחים אמידים של העיר שחיו בטירתם אלא עד לא מזמן השליטים שלהם או לפחות שותפים משמעותיים בשלטון המקומי. ועם זאת, קשה לי לבכות על גורלם. מדובר עדיין בהמשך של חיי הנוחות שלהם גם אם תחת פיקוחה המטיפני של ג'ולייט.

האב ארקוס נשמע כמו צרה צרורה. תמיד יהיה פוליטיקאי מקומי שינסה לחרחר מריבות בתקופות כאלו. הוא ירגיש אידיוט אם לא ינצל את ההזדמנות.

אז אנחנו בסתו, תקופת שלטונו של קאהל-רמדור. מן הסתם, עוד נראה ממנו בקרוב ברגע שהדמויות יגיעו לרמת פאלסט.

למה השם של הנהר בעדכון הוא אברפרוסט ולו בעדכון על רמת פלאסט הוא פרוסטמון? אם מדובר בשני חלקים שונים של הנהר, אני מניח שיש מן המקום לכתוב את זה.

תודה על התגובה :)

רק כמה הערות: אף אחד לא הבטיח שהמטרה היחידה של המסטר או משרתיו באיזור הוא רק החבורה (הגם ששרלוט, ועוד יותר מזה אמנסטריה הן בהחלט קוץ בתחת שלו). יתכן שיש להם מטרות נוספות.

העיר לא היתה ממש פיאודלית, והתושבים שלה תמיד נחלקו בין אלו שהאמינו באלים העתיקים (כמו הלורד) לבין עדת המאמינים של האור תחת הנהגת הנזירים של מיזלי. וכן, ארקוס הוא מאד שאפתן - ודרך החזיונות שבהם מיזלי נגלה אליו, הוא בהחלט מכוון גבוה.

לגבי הנהר - טעות שלי.

עדכון מעניין, מוכרח לומר שהיה ברור שמשו מסריח עם הלורד הצעיר מההתחלה.
מוזר להיתקל בקנאות דתית בהידרוסט מצד הידרוסטים-מעולם לא נתקלנו בהידרוסטים דתיים מתעסקים בצניעות או בכפירה, תמיד נדמה שהדת הידרוסטית היא חילונית למדי.

הסיפור של בני רינדן מעניין וטראגי, מסוקרן לראות מה בהמשך

זו לא בדיוק קנאות דתית במובן הרגיל של המילה, הגם שהחבורה של מיזלי אף פעם לא היתה סובלנית במיוחד במונחים הידרוסטיים (שים לב, שבהידרקרון ובמרכז הידרוסט סוגדים לפנתאון שיש בו רק שני אלי אור, הכוהנים והאבירים של קלאודור גם ככה נחשבים לכוח דועך, ואין להם - בוודאי שלא לזרם הקנאי יותר שמייצג מיזלי, השפעה ממשית כמו שיש להם בעמק נורת'קרוס). אחרי הכל, הלורדים העתיקים סגדו לרעם די בגלוי במשך הרבה מאד שנים, והיה מתח וחוסר חיבה הדדי בין הצדדים.
מה שקרה עכשיו, זה שמאמיני הרעם - ביניהם שארי בשר של בית הלורדים המקומי, לא רק שמרדו בכתר, אלא ביצעו טבח של האב מיזלי ושל רוב אנשי הדת הבכירים, כך שמה שמניע את ארקוס ואנשיו זה קודם כל נקמה, ואמונה אמיתית שכוחות זדון אליליים הפכו מסוכנים מאד (הם גם לא ממש טורחים להבדיל בין מאמיני הרעם לאנשים של המסטר)

ומעבר לזה, יש יותר מרמז שזה לא רק זה, אלא שיש כאן כוח אפל בפעולה שמנצל את המצב.

חזרה