• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 12.8.2016 בקלדאריה: תקציר פרק שביעי בקמפיין 'דמדומי המערב'

אתר עולם המערכה של קלדאריה עודכן.
והפעם, העדכון אינו בקלדאריה עצמה, אלא תקציר ההרצה של פרק שביעי בקמפיין "דמדומי המערב" (מתרחש בגרסה אפלה של הארץ התיכונה של טולקין, עידן לאחר תום מלחמת הטבעת):

שם הפרק: "תפוד באפלה".

במהלך ההרצה הזו, הדמויות - שהתגברו על יצור מעוות שהיה פעם אורג ערפל שמשהו גרם לו להדרדר באורח מזעזע, ומצאו אצלו כד מוזר, מנסות להמלט מהחלקים הגרועים ביותר של העיר קאיר אנדרוס, ולהמנע מלתת לכד המוזר ליפול בידי כנופיית הפשע של "בוס ברומיל".
החבורה, שמנסה להגיע לחלק היוקרתי יותר של קאיר אנדרוס כדי לפגוש שם גמד זקן שידוע כמלומד מהשורה הראשונה (וגם קרוב משפחה רחוק של רובמרינד, מה שמעלה ריב משפחתי ישן נושן מהיכלות מוריה), נאלצות לפלס את דרכן ולהלחם באנשים מעוותים; פושעים שרודפים אחריהם, וזקנה מפוקפקת מאד שמחזיקה סמלים אפלים בחנות המוצללת שלה.
אגב כך, החבורה נתקלת (ואולי מהווה חלק) ממזימה פוליטית ששיאה בנסיון התנקשות, מעוררת סכסוכים משפחתיים עתיקי יומין... וגם חוזה בסופו של דבר בגרסה הוביטית של 'צדק היסטורי'.

קישור ישיר לתקציר החדש:
http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/chapter5/wdusk/chap7.html

קישור לאינדקס של הקמפיין:
http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/chapter5/wdusk/index.html

תהנו :)

פרק מעניין. חבל על הביאורנינגס. העולם נעשה אפור יותר, מן הסתם, עם לכתם.

יש לך עניין לא גמור עם השם דולגו. זו הפעם השלישית שאתה משתמש בו. כל העניין עם התפוד היה מצחיק. אני מבין שהפחד מפני הסוכר - זה הרושם שקיבלתי מהמבוא לדיאטה שהעבירו לי קרובי משפחה - טרם הטיל את אימתו על תושבי גונדור השאננים (טוב, הם עדיין לא חברת שפע במלוא המובן המערבי של המילה.)

בדיוק השבוע ראיתי את "יחידת המתאבדים" כך שסלאדג' הזכיר לי כמו גרסת פנטסיה של קרוק מבחינת המראה שלו. הקטע עם החיות והאנשים המעוותים יותר מזכיר את קלדאריה מאשר ארדה במובן הזה שטולקין, נראה לי, העדיף גזעי מפלצות על פני יצורים מעוותים (למרות שהיו חריגים.)

ואם להזכיר מפלצות, טולקין הקדיש מאמר שלם למה ברואי מלקור לא יכולים פשוט להיכנע. זה מאד לא אופייני לגובלינים, ואורקים בכלל, לבטוח בברואת אילובטר ובת המערב באופן ספציפי. גם אם מתכננים להרוג אותה מאוחר יותר, זה נראה לי מוזר שהם מאמינים שהיא לא תבגוד בהם בטרם הם יספיקו לבגוד בה.

הדמות של קפטן מרדיל מעניינת. טוב, אנשים ממחנות שונים כבר חיו ביחד והם חולקים, נראה לי, חוסר אהדה לימי קדם. (אאז"נ, קלבריאן ראתה את המסורות למה היא צריכה להיות סוסה להרבעה.)

אני חושב שהדמויות קשות מדי עם הלורד גלמור הצעיר. הוא גמד, אחרי הכל, למרות גינוניו האנושיים. גמדים אמורים להיות חמדנים ועקשנים (לעומת זאת, יחסו לזולת צריך לעבור שיפור. ואני מסכים שהוא מעצבן.) . אביו ואחותו פשוט מתעלים את קווי האופי הגמדיים בכיוון אחר.

איך אתה רואה עד כה את ההבדל בין הקמפיינים שאתה מריץ בקלדאריה וארדה מבחינת העולם והדרך שהמערכה עובדת?

וואו, מצטער שלקח לי הרבה זמן להגיב, אבל נאלצתי לקרוא את ההרפתקאה והרקע מההתחלה כי עבר כל כך הרבה זמן.

בכל אופן, ללא ספק עצוב לשמוע על היכחדם של הביאורנינגס. אבל התפנית לגבי הכד מגניבה ומסקרנת, וגם הדרך בה סיפורי הדמויות משתלבים לעלילה הראשית מעניינת, אני תוהה לאן כל זה יוביל אותנו.
דרך אגב, אם כבר עוסקים בדייל, מה באמת קורה שם? היא עוד קיימת?וממלכת ההר?

וכמובן, נהדר לראות שוב הוביטים, הם חסרו מאוד בנוף. עוד יותר טוב לראות אותם סועדים על חשבון גמד :)

תודה על התגובות :)

מתנצל על המענה המאוחר ועל העדר עדכון - אני לחוץ מאד בעבודה, וגם מכין הרצאה על משחקי תפקידים לכנס מיתופיה ביום חמישי הזה.

דייל וארבור עוד בהחלט קיימות; והסיפור על הביאורנינגס והכד עוד לא נגמר... הוא יפעל ברקע גם בפרקים הבאים.

לגבי דמויות של אורקים וגובלינים - לאחר עידן שלם מהסתלקות של סאורון, לפחות חלק מהם פיתחו אופי מורכב יותר מהאורח בו הם הוצגו בעידן השלישי.

לגבי ההשערה שלך על מרדיל וקלבריאן - מעניין :)

חזרה