• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 28.9.15 בקלדאריה: תקציר הרצה של פרק 5 בקמפיין של שרלוט ואלאריס

האתר עודכן (לאחר חודשים של חוסר פעילות), ועלה תקציר פרק נוסף בקמפיין בקלדאריה.

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/chapter4/greywind_and_allaryce/vol1_chap5.html

בפרק הנוכחי "האס האחרון" - נצחון צבאו של אדון הרעם בגליטרהיל שבר את עמוד השדרה של התאגיד; הכוחות הדרואידיים האפלים שוטפים את הארץ, ועד מהרה עשויה העיר ווסטמור עצמה לעמוד בסכנה - הפעם הראשונה בה עיר הידרוסטית בסדר גודל כזה מאויימת, מזה מאות שנים.
בעוד החבורה עצמה נקרעת במחלוקת פנימית, הדמויות מנסות לסגת לעבר ווסטמור, תוך שהם נתקלים בפליטים מבוהלים ופושטים גנולים שמהלכים עליהם אימים; באחוזה עיקשת ולורד זקן עיקש עוד יותר, שמסרב להבין את הסכנה, ובפסלים מוזרים שהשתמרו מעידן צונן ואפל יותר...

בסופו של דבר, החבורה מגלה את מעשה היאוש המטורף האחרון של נורמן בלק, שהחליט להתמודד עם אדון הרעם על-ידי הימור על כל הקופה; ושם, במעמקי מקדש עתיק שהותיר גזע שכוח, נקרית לדמויות - ובעיקר לאלאריס - הזדמנות חד-פעמית לפשיטה שאם תצליח, תפטור את העולם מעונשו של רב-הסוהרים הסדיסט והרצחני, שהרס את חייה של אלאריס והותיר נתיב מדמם בכל מקום בו עבר.

אבל לשם כך, נדרש מסע לתוך מפלסים עתיקים ומסוכנים, בהם שרידי הקנאים של התאגיד היא הסכנה הפחותה ביותר; חיות עתיקות שלא ראו אור מזה עידנים; מלכודות קטלניות שהותיר גזע מתוחכם להפליא, רוחות של דם ומפלצת עתיקה שניזונה מסיוטיהם של בוני המקדש המקוריים, ועוד....

תהנו :)

עדכון טוב.

אהבתי את הרעיון של כהן קדמה שיכול לגרש קוסמים בעלי כוחות טבע כמו שכהן של אור מגרש אלמתים...

שרלוט נשמעה יותר מבוגרת הפרק עם היללות שלה על אלאריס. ההערה של לורקאנד לגבי ברזל מעניינת - אני משער שהמטרה היא יותר להבהיר שלפיות הללו אין שום בעיה עם ברזל להבדיל מהפיות בדרך כלל. לי היה הרושם שהכתר ההידרוסטי עשוי מזהב או משהו שהולם את הצבעים הלאומיים של הידרוסט. וכפי שאמרתי בפרק הקודם, לכל המעורבים יש עצבים מברזל עם כל מה שהם עוברים בפרק.

לגבי הצל של שרלוט, פליסטי. מה עם לראות את עצמה גוססת? למרות שאני בטוח ששרלוט הדחיקה מאז את הימים שקדמו למותה, לו אני הייתי בוחר בזיכרון טראומטי, זה היה הזיכרון שהייתי בוחר (העובדה ששרלוט היא אל-מת תבוני טוב היא בערך הדבר הכי מעניין בה. היא אל-מתה, נכון?). מצד שני, כנראה שגאהר עצלן וזה הזיכרון הכי טוב שהוא הצליח לחפור.

לגבי הלורד פיליפ, טוויסט יפה. איזה סוג של קוסם הוא?

לגבי עלילת המשנה עם בני הג'ורסאוויק, טוב לדעת מה עלה בגורלה של אסטליס. לגבי בני השבט עצמו, אני חושב שהאינטואציה של בלק ופיליפ נכונה חלקית - יהיה מאד קשה לשכנע את בני הג'ורסאוויק להניח את נשקם אחרי שנים של תיעוב הדדי בינם לבין יושבי הקבע. גם פה ניתן לטעון שהם עושים את מה שהגנולים עושים- שולחים פליטים מוכי אימה לווסטמור כדי לפגוע במורל.

נראה לי שמותו של נורמן בלק, עד כמה שהוא מספק, הוא עדיין תבוסה לצד ההידרוסטי.

תודה על התגובה :)

ככל הנראה, היצור לא היה מסוגל/לא פעל בדרך של יצירה של העתקים של הדמויות עצמם, אלא העלה מהסיוטים שלהן דמויות מעוותות של אנשים יקרים להם, בורסיה מרושעת והרסנית.

לורד פיליפ הוא קוסם הרמטי.

עצם ההפיכה של הג'ורסווראק למשרתים על אדון הרעם והאורח בו הרימו נשק על יושבי הקבע (להבדיל מחיכוכים כאלו ואחרים במינון נמוך בהרבה שהיו קודם), הוא פועל יוצא של הפעילות של בלק. אבל כן, אפשר להשוות את התעלול המכוער שהם ניסו לעשות למה שהגנולים ניסו לעשות קודם.

התבוסה של בלק היא חלק נוסף באקורד המוות של התאגיד. אין ספק שגם הידרוסט עצמה נפגעה, משום שהכתר האציל לתאגיד סמכויות. מצד שני, האופציה האחרת - של בלק מטורף לגמרי משתולל עם כוחות של לורד יסודן עתיק ורב עוצמה, היה גרוע בהרבה...

פרק מגניב, ומוות מספק מאוד. בני הגאהו נשמעים כמו גזע מעניין מאוד, פספסתי משו או שמעולם לא שמענו עליהם קודם?אהבתי את רעיון כוהני הקידמה, האם מדובר בדבר מה שקיים בתאגיד בתפוצה גבוהה או שהם למדו מגזע הגאהו?

נותרה רק התהיה הגדולה,איך לעזאזל עוצרים את אדון הרעם מלכבוש את ווסטמור, עכשיו כשהתאגיד נטול עוקץ.

התאגיד גמור, אנחנו עכשיו באמצע הרצת הפרק הבא שבו ווסטמור כבר מותקפת - רוב בכירי התאגיד והמשפחות שלהם פשוט ברחו בספינות למחוזות בטוחים יותר והשאירו את שרידי האנשים החמושים שם, לא מאורגנים, לעמוד מול מתקפת המחץ של אדון הרעם.
למעשה - נוכח התבוסה, והעובדה הוודאית שכך או כך, התאגיד עומד לאבד את כל הזכיונות שלו, סביר להניח שבהידרקרון כבר נערכות או עומדות להערך בקרוב אספות זועמות של ג'נטלמנים בעלי חוב ובעלי מניות, ויתחיל הליך פומבי של פשיטת רגל של 'מולי נכסים'.

הגאהו הוזכרו כמה פעמים בתחילת הקמפיין של אלאריס; היא עצמה עמדה במעין דו-קרב מול אחד מהם בבית הקברות העתיק (הוא הפסיד בדו-קרב אבל לא נהרג, והשאיר לה מעין 'פרס' באורח שיותר ממרמז שיש להם כללים מורכבים של כבוד משל עצמם) - כך שכמה מהם עוד חיים, אולי אי-שם עמוק באדמה.
כמו כן, לאוקונדרה ניסתה בזמנו להפעיל משהו של הגאהו שהגיע לידיים שלה - ושילמה על זה ביוקר.

באורח כללי, מדובר בגזע עתיק מאד, שהיה בשיאו לפני 'גשם הכוכבים הבוערים', לפני שהיבשת נקרעה לשניים באורח שיצר את ים הצעיפים המרקדים ואת הידרוסט כאי במרכזו - כאשר כל מה שהוא היום ים, היה עמק עצום, חמים ולח.
אבל יש להם גם איזכורים מאוחרים יותר - כנראה שהם נלחמו בזמנו בענקי הסאר'ראו והפסידו... בביצות סאות'וואש יש עדיין כמה שרידים מהציבליזציה שלהם, וגם גזע פרימיטיבי בהרבה של אנושואידים אמפיביים שמזכיר אותם איכשהו - אולי גאהו שאיבדו את התבונה, ואולי גזע משרתים שהם יצרו בזמנו ומשהו ממנו שרד.

לגבי כוהני הקידמה - הם יחסית נדירים, ולא ברור אם יש להם קשר לגאהו.

חזרה