• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 21.11.2014 "כס היגון של לורד הלקליר" - איי מונקריס

עלה עדכון חדש בעולם המערכה קלדאריה:

והפעם - מבוא לגרסה משוכתבת של מערכה באיין מונקריס:
"כס היגון של לורד הלקליר"
המערכה משתמשת ברקע המוכר של איי מונקריס כמו שמצוי באתר, אבל מבטלת את מערכת האי קורליסין ובאה במקומה.

המערכה מתמקדת בחלק הצפון מערבי של חגורת איי מונקריס - איי קור-היירין
ובסיפור הסכסוך הפנימי שקרע הנביא רורהאן בתוך המשמר הקייסרי באמצעות החטיפה של האביר הצעיר טורמונד, בנו של לורד ראלן אר-הלקליר.

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/chapter5/kor_heiryn/kh_intro.html

תהנו :)

עדכון מעניין. אני מניח שנפילת בית היירנהייל שונה בקו הזמן הזה היות ודמותה של גלריאנד שונתה (אני מניח שהביוגרפיה שלה כפי שפורסמה לא רלבנטית יותר.)

לגבי גלאמיר, הוא מזכיר לי את "השוודי" (סליחה, נורווגי), ת'ור גונדרסון, שלכד את אויבו, בוהנון, בעבותות נישואין לאישה שהפרה ונהג כלפיו באותה רוח של הבנה וסליחה לאחר שהתחזה למנהיגה הרוחני של עדה מורמונית. גם נראה לי שניתן להבהיר ש-"היגון המקודש" הזה מכביד מאד על כיסיהם של בני הלקליר משלל סיבות וחלק מהקדרות באה משום שהתושבים צריכים למממן את יגונו של אדונם.

לגבי העימות בין נורקלירד והלורד הלקליר בפתיח, נשמע כמו סצנה רעילה ובעייתית לשני הצדדים.

מה הסיבה להשמטת המערכה של קורליסין? הריחוק שלה ממוקדי המתח של המערכה הכללית? הבחנתי שהסרת דווקא את דף המערכה של סורלות'וסיה ולא את דף המערכה של קורליסין למרות שהצהרת שהאחרונה לא רלבנטית יותר.

יש אכן שינויים לא מעטים,
הדמות של גלרלינד שונה מאד מהדמות הישנה של גליירינד, למרות הדמיון בשם וההשראה הברורה שנלקחה משם,
אבל אפשר לומר אכן שסיפורי הדמויות הישנים לא ממש רלווטיים כעת.
מצד שני, סיפור המפלה של בית היירנהייל נותר פחות או יותר כפי שהיה (אולי רק אשנה את השם של גליירינד, כדי למנוע בלבול), אבל נראה שמדובר כאן בשתי שושלות אצולה שונות, גם אם קשורות אחת בשנייה.

לגבי היגון המקודש - אין ספק שיש לו השלכות כלכליות, רובן לא חיוביות, וגם השלכות איטיות, אבל קשות על הבטחון בכל האיזור, גם מעבר לאיזור השליטה הישירה של לורד הלקליר. מצד שני, כמו תמיד, יש מי שמרוויחים מהמצב הזה והיו רוצים לשמר אותו...

ואכן, סצנה רעילה מאד עבור שני הצדדים.

קורליסין, בדיעבד, נבנתה באורח לא טוב, יותר מדי 'הכל מהכול', ופחות מדי קווי עומק לפתח עליהם מערכה אמיתית.
ולא זכור לי שהסרתי את סורלת'וסיה...
פשוט הפסקתי להשקיע בה, דווקא המערכה ההיא טובה יותר מאשר זו של קורליסין.

נראה כמו מערכה מעניינת מאוד,היה מרתק לקרוא על מה שקורה בתוך מונקריליס,ובכלל,אני שמח לראות שחזרת למערכה הצפונית של מונקריליס,שהיא מאוד מגניבה בעיני.

לגבי שאלות,מה בערך חלקם של האיים בשטח והאוכלוסייה המונקריליים?ואיך משפיע הנתק בין הלורדלראש המשמר על הצערכת הפיאודלית של האים?האם חיילים מהאזור עדיין משרתים במשמר או רק בחיל האזורי?

לגבי הדמויות,גלאמיר נראה כמו נבל מעניין,עד כמה הוא מחוכם ומשפיע?כמו כן,אני בטוח שזה עוד יגיע,אבל מעניין לדעת מה חשיבות המערכה וכיצד היא משתלבת בתמונה הגדולה

מחכה להמשך!

תודה על התגובה :)

חלקם של האיים בשטח המונקרילי - לא לגמרי סגור על זה, מתוך הערכה גסה ולא סופית, הייתי אומר שמדובר ב-15% לערך,
לגבי אוכלוסיה אולי אפילו פחות, משום שאף אחת מהשלושה-ארבעה ישובים מרכזיים במונקריס לא נמצא כאן (אחד נמצא בטיר א-מונקרינג, מדרום לאיזור הזה),
אבל - בלי שאוכל לפרט - יש למקום הזה חשיבות גדולה בהרבה מכפי הערך היחסי שלו בשטח או באוכלוסיה, ולא רק מפני שהנביא רורהאן יוצר כאן נקודת תורפה בעורף של האויבים שלו.

הנתק בין הלורד הלקליר למועצה העליונה מאד מזיק - משום שהוא יוצר חוסר וודאות (בעיקרון, לורד הלקליר הוא מי שאמור לייצג את המשמר מול הקהילות המקומיות והוא לא מתפקד), ומעלה את קרנם של גורמים בעייתיים שלא ממש נאמנים לשלטון המרכזי; כבר עכשיו, המשמר המקומי בקושי מתפקד, רוב הספינות שלו הושבתו כמעט לגמרי, ועוד.

גלאמיר מאד מתוחכם, הוא אמנם לא סאורון או רוע על-אנושי מסוגו, אבל הוא ספק-פסיכופת ערמומי שמסוגל לראות רק את עצמו, ומסתתר מאחורי מתק שפתיים, כריזמה כובשת וכמעט תמיד תוכניות נסיגה או הטלת האשמה על אחרים. הלכה למעשה, הוא אחוז רצון עז לפגוע בבית קורומירל ממנו הוא הגיע ונודה, ואם אפשר להשתלט על הרכוש שלו, ולהפוך את המסורת שלו למדרס נעליים.
מעבר לזה, כמובן שצבירת עוצמה במסדרים של שומרי השלום מעניינת אותו מאד גם היא-
וכמובן שכיבושים מיניים 'מסעירים' בדרך לא יזיקו גם הם, בלי להתייחס מה התוצאה לגבי הנשים שהוא מפתה.
(כזכור, הוא נודה במקור לאחר שהקורבן הראשון שלו התאבדה).

מה שיחסית לא טיפוסי, הוא שברמה הטכנית וגם מעבר לה, הנבל הזה נראה ומתפקד כמו כוהן של האור, כולל כוחות ריפוי וכיוצא באלו.
(יש הנמקות טכניות לעניין אבל אני מעדיף לא לפרט עליהם כרגע - ספרותית, מכל מקום, זה יוצר משהו לא שגרתי ודי מעניין, בעיני).

חזרה