• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון ה-28.3.14 בקלדאריה: תקציר פרק 12 בקמפיין של אלאריס

הי,

עדכנתי באתר תקציר פרק חדש של אלאריס,
שמו של הפרק הוא "the shattered brace" (קשה לתרגם תרגום טוב לעברית, כי יש שם משחק מילים בין "תמיכה" לבין "צמיד")

בפרק הנוכחי, אלאריס מוצאת עצמה נחשפת שוב לצדדים המכוערים והנקמניים יותר באישיות של ליידי קתרין, הגם שהיא לומדת יותר על הטרגדיה ששינתה אותה באורח עגום כל-כך; נאלצת להשתתף במזימה של שליחי מנזר נורת'ווינד כדי להחלץ, ומבינה בהדרגה כמה הבגידה סוגרת עליה - ועל מעט הידידים/בעלי הברית האמיתיים שיש לה, מכל הכיוונים.
לאחר מבוך שורץ מפלצות במקום המסוכן והלא צפוי, אלאריס מחליטה להשתתף בתוכנית מטורפת של הרפתקנית ששרדה מחבורה ישנה שהושמדה כמעט לגמרי, לחזור למקום בו נהרגו חבריה הישנים כדי להשלים את מה שניסו לעשות - ובכך, לנסות ולטמון מלכודת לאחד ממנהיגי האויב, שנראה לעת-עתה כבלתי מנוצח.
כך, אלאריס חודרת לתוך אחוזת מלומד ישנה ומקוללת, נלחמת בשלל הדיירים הלא רצויים שהתנחלו בה, אוספת צמחים נדירים במטרה לשחזר ריטואל דרואידי עתיק, כאשר המינונים שאלאריס עצמה תבחר, ישפיעו השפעה קריטית על תוצאות הריטואל, על הסכנות שהוא טומן, ועל הצלחתה של המלכודת לשמה היא מבצעת אותו.

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/chapter4/allaryce/allaryce_index.html
תהנו :)

פרק טוב יותר מקודמו. אז מסתבר ש-"ההיתקלות הטפשית" לא הייתה מעידה על בננה (בסדר, לי עלה הרושם של היתקלות עם חבורת שודדים מהתיאור של הלהבים בעדכון על 'המחט של אופליה' או משהו 'אפור' אחר לעומת לחימה מול אנשי התאגיד.) מדובר בשאלה קטנונית אבל מה בדיוק צריך לקרות כדי שבני האלמוות יזכרו לכבד את הצד שלהם בחוזה עם בני התמותה? צללים אפלים שהופכים מאמינים למפלצות צמאות דם נשמעים כמו הפרת חוזה - בתמורה לסגידה, בני האלמוות מעניקים הגנה לבני התמותה מפני כוחות אופל אלו ואחרים. בכל מקרה, הקטע עם החיזיונות השונים היה מעניין וגם השליחים מהמנזר היו מעניינים בדרכם.

אז הגנולים וקריסלוריה בונים מחדש את גופו של אדון הרעם. זה לא בהכרח משהו שמובן מהחיזיון.

עד כמה המיקום של מגדל המחט מהותי אם ובמקרה כח עוין בוחר לנהל מערכה צבאית ממנו? נכון שהמקום לא עשיר אבל ייתכן שמנקודת ראות צבאית הוא עשוי להוות ראש גשר לפלישה לשאר המחוז.

איש הזאב בסוף היה מעניין. אני מניח שזה היה הדבר הקרוב ביותר לירוק צעיף שהדמויות יתקלו בו. דרך היצירה שלו, כפי שנרמזה, מאד מזכירה את המשעול שאותו מסדר עובר כדי להתמזג עם רוח החיה שלו.

תודה על התגובה.
לא ממש ירדתי לסוף דעתך בעניים חוזים ובני-אלמוות, נראה לי מעט מחטיא את המטרה בכל מה שנוגע לריטואל שתואר בפרק. דובר בהחלט על ריטואל דרואידי, אבל הוא לא מיועד במובהק לאל מסויים, וגם לא בוצע על-ידי כוהנים או דרואידים מתאימים, אלא על-ידי קוסם הרמטי שהיה מלומד, אבל סוג הקסם שלו וצורת החשיבה שלו ממש לא התאימו.

ולכן הריטואל נכשל.
הצללים - ישויות אפלות ששורצות בריק/צל, נמשכים לאנרגיה קסומה חזקה, והם מגיעים ותוקפים כאשר נעשות טעויות שגורמות לאנרגיה של הריטואל להשתבש, הא ותו-לא. זה לא שאחד האלים זימן את הצללים האלו או השתמש בהם כדי להעניש מישהו.

הריטואל הצליח, כאשר ביצעה אותו מישהי עם כוחות דרואידיים וכשרון מתאים...

המחט של אופליה נמצאת באיזור די שכוח מלב שנמצא "באמצע שום מקום" - מצפון-מזרח לעמק אסטפורד ומדרום-מזרח לעמק נורת'ווינד. לא ברור בשלב זה עד כמה היא אסטרטגית, אבל זה בהחלט מקום שיעבור זמן לפני שאדונים של נחלות מרכזיות יותר יבינו שהוא הפך לסיכון בטחוני...
מנגד, נראה שמיזלי הזקן פחות אידיוט ממה שאפשר היה לחשוב, ובעזרת השליחים שלו הוא כן 'בודק את הדופק', לפחות מפעם לפעם.

יש כוחות עליונים בקלדאריה, אבל לא כולם בהכרח טובים...

ולעניננו, מי אמר שאלו שהפכו לאנשי זאב, לא הפכו לאנשי זאב מרצונם החופשי, מתוך הליכת שולל אחרי הבטחות לנקמה ולכוח?
(ובין השאר, כפי שנרמז בפרק 11 של אלאריס, טבחו את קרוביהם שסירבו לאותה הצעה)

נראה לי שההידרוסטים, בדומה לבריטים, מעודנים מדי בדרך הדיבור שלהם.

איזבל יותר מאשר חושדת שמדובר בלא אחר מאשר הארלרינג האוטינגהאל, ידידה לשעבר שהפך את עצמו למפלצת ופנה נגד אבא שלו כשהוא ממיר אחריו רבים מבני האות'ינגהאל.

בקיצור, מניסוחה של איזבל עולה הרושם שמדובר בטראגדיה ולא משהו שנעשה מבחירה חופשית של המעורבים. הגם שאיש הזאב לא ממש מסוגל להציג את עמדתו. אני מניח שאתה מדבר על סמך העובדה שכתבת את הפרק הבא ושם קצת מהמסתורין מאחורי אנשי הזאב מתפזר קצת יותר...

ובכן, הריטואל והמכאניקה שאיתו נשמעים מגניבים ביותר. הקרב שבה בעקבותיו מוזר קצת-אלאריס ובת בריתה הזקנה מצליחות לנצח יריבים שחזקים מהם הפסידו להם, אבל מילא. הקרב עם איש הזאב נשמע פחות מלהיב ממה שאני מניח שהוא היה, אולי זה בגלל חוסר החיבה שלי לקרבות מועטי משתתפים.

הופעתם של העוגים ושיתוף הפעולה שלהם עם אפורי הפנים נשמעים גם הם כמבשרים על מערכה מעניינת.

בכל אופן, בחלק מסויים בסיפור מזוכר ש"השחקנים" מבינים שמדובר במרינדה. מדובר בטעות או שמא ישנם עוד שחקנים שמשחקים דמויות מתחלפות?

תודה על התגובה :)

לגבי הקרב ומה שקרה לחבורה הקודמת-
מה שהרג את החבורה הקודמת היו צללים אפלים שהופיעו במספר גדול יותר ויותר ככל שהריטואל החל להכשל. לא היה אז אף איש זאב, משום שמי שיהיה בעתיד איש הזאב הגדול היה אז אדם והיה אחד ההרפתקנים, וכמו איזבל, גם הוא שרד איכשהו את האסון - בבריחה מהירה מספיק.
בפעם הזו, הצללים לא נכנסו לקרב בכלל, כי אלאריס הצליחה לנהל את הריטואל נכון (וגם היה לה מזל בקוביות...) כך שהדמויות בכלל לא נדרשו להלחם בהם. מנגד, איש הזאב עצמו נחלש במידה ניכרת בכלל האקוניטון בקדרה - ועדיין נתן קרב קשה מאד.

היתה שחקנית אחת בסצנריו - זו שמשחקת את אלאריס.
כלומר, גם השחקנית של שרלוט נכחה, אבל לא לקחה חלק פעיל.

ולגבי העוגים ושות'... חכה לתקציר הפרק הבא (ההרצה שלו על שני חלקיה כבר היתה, הגם שבסוף השבוע הזה יפורסם דווקא פרק של שרלוט).

חזרה