• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון ה-1.11.13 בקלדאריה: מבוא לעמק נורת'ווינד

הי,

--------
עדכון: עניין המחשב טופל, והעדכון החדש עלה לאתר:
לאחר שהמחשב החדש שלי הגיע, העליתי את העדכון לאתר, כאן:
http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/chapter4/hydprovinces/west_downs/northwind_vale.html
-----
העדכון הנוכחי הוא מבוא לאיזור מרכזי, עשיר וחשוב בלב הווסט דונס - עמק נורת'ווינד והמנזר העשיר והמפורסם מעליו, מחוז שלטונם של בני מיזלי האדוקים, החסודים (בעיקר בעיני עצמם), זירה ישנה ושכוחה למחצה של התקפתו הרצחנית הראשונה של הדרקון האדום העתיק, וזירה ישנה ושכוחה (מעט פחות) של מעשה עורמה ואכזריות מאוחר יותר, הפעם מעשה ידי אדם.
300 קודם לכן, כאשר בני מיזלי ואנשיהם כבשו את העמק, הם לא חסכו אכזריות בכדי לחסל את הפולחן של אדון הרעם.
אבל מתחת להשלמה ולהכנעה, ישנם עוד כאלו שלא שכחו את הדרכים הישנות,
והם מחכים...

העדכון כולל, בין היתר, גם מפה של האיזור החדש.

תהנו :)

קבצים מצורפים

• עמק נורתווינד משוכתב.docx
    105.2 KB · צפיות: 155
עדכון מעניין. נשמע מקום שמתאים מבחינת צורת המשטר יותר לז'ראל מאשר להידרוסט. מבחינת מנטליות, הם לא שונים בהרבה מרובע היסמין בהיידרקרון שם הקיצוניות מגיעה ממקור אחר.

לגבי מלכי העורב, דאליבא לורקאנד, הבנתי שהם מלכו הן על הפיות והן על בני האדם בתקופות עתיקות אך לא בתקופה המודרנית. למה שליטי עמו הפסיקו לכנות את עצמם "מלכי העורב" ועברו לכנות את עצמם "האדון והגבירה"? האם מלכי העורב היו מהפיות או אנושיים או בעלי דם מעורב בדומה לאלאריס?

לגבי המיזלים, אני מניח שזה מקרה קלאסי של תרבות שמגדירה את עצמה לפי אויביה. אם אויביה משוחררים מינית ובעלי יחס שיוויוני לנשים, הרי שהם נוקטים את הגישה ההפוכה כדי להבדיל את עצמם גם אם היא מתנגשת עם הזרם המרכזי של אמונת סנט קלאודור שנראית לי על פניו כמתיימרת להיות שיוויונית. לגבי האשמות לגבי כישוף, כיצד הדבר מתנגש עם חרדת המכשפים הכללית ששורה על הידרוסט מאז נפילת קשר המכשפים?
היית מצפה דווקא שהרשויות יתמכו בזה ואף יקשרו אותן למועצת המכשפים של בלאקסטורם למרות שאין ביניהם קשר. אני מניח שהם מבחינים בין "כישוף עממי" שלא שווה את הטירחה והזמן של בתי המשפט המקומיים (טוב, לרדוף את כל מכיני הקמעות בהידרוסט לא הכי משתלם.) לבין "כישוף גבוה" שכן שווה את הטירחה שלהם והנחו את בתי המשפט לפעול לפי ההנחיה הזאת.

לאחר שהמחשב החדש שלי הגיע, העליתי את העדכון לאתר, כאן:
http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/chapter4/hydprovinces/west_downs/northwind_vale.html

תודה על התגובה.
דווקא לא הייתי אומר ז'ראל, כי חסרה כאן כנסיה מאורגנת עם היררכיה ונורמות כתובות, כאן מדובר דווקא על קהילות דתיות, כאשר המשטר נתמך ובמידה רבה נאכף בעיקר על-ידי זקני הקהילות וראשי המשפחות עצמן. אם כבר השוואה להיסטוריה במציאות, אז השוואה לקהילות פוריטניות תתאים הרבה יותר מהשוואה לכנסיה הקתולית, למרות השימוש במונח 'מנזר'.

מלכי העורב היו בני ברית של הפיות אבל לא ממש מלכו עליהן. מפעם לפעם, הם פיקדו על צבא משותף, אבל זהו (והיו גם זמנים שהם נלחמו בהם, אבל ניחא; סביר להניח שלמרות שהיו בני אנוש בעקרון, בעורקי רובם או כולם זרם גם דם של פיות - נישואין פוליטיים וכ"ו).
האדון והגבירה הם התארים בהם בני האדם מכנים את מלך הפיות ורעייתו. מלך העורב זה המלך הדרואיד העתיק של ממלכת וולם - זה בהחלט לא זהה.

לגבי המיזלים וההגדרה העצמית שלהם - לאו דווקא, היא הושפעה ממה שקרה בעמק, אבל לא נוצרה על-ידיו.
מראש, הם היו בעלי ערכים והגדרות הפוכים מאילו של המשפחות העתיקות בעמק, ואלו התעצבו כנראה במאורעות המסתוריים והאפלים שארעו לחייל המשלוח של סנט-קלאודור לפני שנהדף מעמק מונברוק.

האנאלוגיה שקפצה לי לראש הייתה דווקא הפרסביטיראנים הסקוטים אבל זה בגלל הכח העצום של זקני הקהילה. חשבתי שדמות של בוגר מסדר יכולה לשמש כאנטגוניסט מצוין ולו במובן הבסיסי ביותר של להוות מחסום בפני השאיפות של הדמויות בעיקר אם זה מתנגש עם ההיררכיה הטבעית בתוך המשפחה.

מעניין לראות דודנים נוספים של מסדר סט קודור מפוזרים בהידרוסט,מה טיב הקשרים בינם לבין המסדר היום ועמדתם הפוליטית?האם נעשה ניסיון להקים רשת שתאגד אותם כנגד הכוחות הפוליטיים האחרים שמאיימים עליהם?

חזרה