• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון ה-12.7.13 בקלדאריה: דוכסות צלרהיים

העדכון החדש בקלדאריה מעלה ערך מבואי על חבל הדרום השטוח והעני של הידרוסט, הדוכסות נטולת הדוכס של צלרהיים, כולל מפה.

שתי הערות:
1. צרכי עלילה והראיה של הידרוסט כפי שהיא כעת, הביאו אותי לעשות שינוי במפה הכללית של הארץ ממהדורה שניה של קלדאריה, במובן זה שהמיקום של החבל הרדיקלי קלינגהאם השתנה קצת. כך שאי ההתאמה מול המיקום במפה הישנה הוא לא טעות, אלא עניין מכוון. אני מודע לכך שהצורך במפה מעודכנת הולך ונעשה חזק יותר, אבל בינתיים לא הצלחתי להתפנות למשימה הסבוכה מאד הזו.

2. מקווה להעלות מהר מאד עדכון נוסף, שעוסק לא בקלדאריה אלא בגרסה חדשה של הרפתקת 'אגדת סוס הים השחור' (בעולם של World of Warcraft - catacalysm), עבור דרקוניקון הקרוב. בתקווה, אפילו היום.

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/chapter4/hydprovinces/cellerheim.html

תהנו :)

עדכון מעניין. מה הסיפור מאחורי השם של הדוכסות? צלרהיים נשמע כמו שם קיידרהארצי ועוד דוכס. המקום נשמע כמו ארץ "המערב הפרוע" למרות שהוא הרבה יותר רגוע. נשמע גם כמו מקום שבו צבאות נוהגים לאמן את החיילים שלהם כדי לעשות אותם קשוחים יותר. וכמובן דווקא המקומות המשעממים לכאורה מסתירים מאחוריהם הכי הרבה סודות. ובהתחשב בטבעו המפוהק של המקום, אני משער שיש להם סיפורים שהם מעבירים איתם את הזמן.

יוהנס צלרשילד נשמע כמו טיפוס שמעניין לשמוע אודותיו. אני מניח שהוא אחד מאנשי הנסיך אדוארד אם שואלים אותו לגבי מי המועמד המועדף עליו לכס המלוכה. הוא בטח בקשרים טובים עם רוקווינג (קראתי את הערך על רוזנות קלינגהאם רק כדי לרענן את הזכרון.) שחולקים איתו דעה משותפת לגבי הראדיקלים.

לגבי יחסי צלרהיים-קאלינגהאם, הזכרת במבוא להידרוסט שאנשי קאלינגהם נוהגים לחטוף בנות מצלרהיים. האם לא היה רצוי להזכיר שזו אחת הסיבות למתיחות בין המחוזות?

האם שרלוט עומדת לעבור בצלרהיים במקרה בדרכה לקאלינגהאם?

מעניין לקרוא על מחוז שמנהלים בו עדיין מאבקים פעילים בין אדונים פיאודליים.האם נראה כי יש אפשרות לעתיד בו הדוכסות תאוחד תחת בית אחד,או שהמלחמות בין הפלגים הפכו מזמן לשנאה קטנונית?והאם באמת ייתכן שהויקונט יצליח לכבוש לבדו את רוזנות קלינגהאם?היא נראית חזקה ממנו בהרבה

מערב פרוע?
אם כבר, יותר כמו חלקים מה-mid west של היום - מרחבים עצומים ולא מפותחים, עיירות רפאים עם תושבים משועממים וחסרי עתיד, וכ"ו.
ואכן, סודות וודאי יש - חלקם הגדול קשור לאדמונד האדום. ואגדות גם יש - רבות מהן קשורות לתקופת הזוהר הרחוקה, כפי שנהוג לזכור אותה כאן, בהם צלרהיים שימשה בירת הדרום בזמן מלחמות הפיאודלים, ושמה נקשר ללא מעט סיפורים ומעללים של אבירים.

יוהאנס צלרשילד אכן תומך בנסיך אדוארד.
מעדיף שלא לפרט על קאלינהאם ושוכניה, עד שהערך יעודכן למהדורה שלישית...

פלדריק: הכל אפשרי, הגם שכרגע המלחמות בין הפלגים אכן הפכו לשנאה קטנונית של אדונים פרובינציאליים שוקעים במקרה הטוב, ושל כאלו שקשורים עם עבריינים במקרה הרע.
והעניין הוא שאף צד לא יכול לכבוש שטחים כי מתחשק לו. מדובר בהידרוסט, וסכסוכים צריכים להיות נידונים בבית המשפט או בחצר המלך. כך שמלחמת כנופיות והרפתקנים ומזימות הדדיות לחוד, וכיבושים לחוד.
מה גם שהויקונט צלרשילד יותר נפוח מאשר חזק באמת...

חזרה