• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון ה-21.9.12 בקלאדריה: רובע רמילטון, חלק ב'.

ערב טוב,

מצ"ב, מעט באיחור, העדכון הרגיל של יום שישי.
הפעם, העדכון הוא השלמת הערך הבסיסי של רובע רמילטון, ולכן הוא נכנס במסמך הקודם שעלה לאתר לפני מספר שבועות בעניין הרובע - הרוב כתוספת לאחר חלק א', תחת סעיף "המערכה ברובע", ומעט בתיקון שעיבה את הכתוב בחלק א', בעיקר לעניין כוהני אוקנבריסט.

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/hydercrown/remiltone_q.html

תהנו :)

ערך מעניין.

הביקורות על הצי והצבא ההידרוסטיים נשמעות כמו הביקורות הכלליות על הארץ בימינו - שפעם הייתה אידיאולוגיה והיום הכל אינטרסים. כמובן שגם אז נאמרו אותם דברים, מן הסתם. הם עוד נחמדים לעומת הצי הבריטי - הם היו חוטפים אנשים ומכריחים אותם לשרת בספינות וזה בתקופת המלחמות הנפוליוניות כמתואר ב-'הורנבלואר' (גם יצא לי לראות בערוץ ההיסטוריה לראות פאב שהתמחה בסחר בלקוחות עבור קברניטים שחיפשו צוות. עד שהם התעוררו, הספינה הייתה כבר רחוקה מהחוף.)

מהמיקוד על הרפתקני צעצוע, אני מבין ששרלוט גרייוינד נתקלה בכאלה במהלך ההרפתקה ברובע רמילטון.

לגבי מקדש אוקנבריסט, מעבר לגישה השלילית הכללית, האם הם חושבים איך לקדם את פולחן אוקנבריסט בחברה ההידרוסטית המודרנית?

לגבי 'נחשי הרוח', בטח יש סיבה שהם עדיין בחיים, נכון? ניתן היה לפזר אותם בפלוגות נאמנות יותר לכתר או לשלוח את כולם לגמלאות. וההידרוסטים נשמעים לי ככאלה שמסוגלים להצדיק השמדה של פלוגה שלמה.

להידרוסט היה פחות זמן להתנהג באורח שתיארת, משום שעד סוף תקופת החצר המרקדת, הצי היה מוזנח מאד; והצורך בהרבה אנשים מול שיעור התנדבות נמוך היה קיים במשך פחות משנות דור, מהשחרור מהכיבוש האמת'ורי ועד קרב ראגאמות', אחריו המגמה החלה להתהפך בהדרגה. אבל כן - בתקופה ההיא, הצי היה רעב לכח אדם, מה שהביא כאמור לכך שגייסו אסירים וכל מיני טיפוסים כאלו.

בהחלט - שארלוט נתקלה בהרפתקני צעצוע, ובראש ובראשונה בתעלולים המטופשים של דיאנה בראונינג; אבל מאחר וההרצה עוד לא הסתיימה, הפרסום של מה שקרה שם יאלץ לחכות בינתיים...

לגבי אוקנבריסט - שאלה טובה. זו בדיוק הטענה של אלו שמבקרים את התנהגות הכוהנת הגדולה, שהיא מקובעת, שוללת מה שקורה כעת אבל לא מציעה חלופות ריאליות.

לגבי נחשי הרוח: ההידרוסטים הם לא הקיידרהרצים מאמיני אחוות המוות, שהיו מקריבים בלי ניד עפעף פלוגה שלהם עצמם או מוציאים את כולם להורג ליתר בטחון. למרות שיש גם יש תקדימים למעשי עוול ואכזריות, בד"כ ההידרוסטים מעדיפים לפעול לפי כללי 'מתינות ג'נטלמנית', לפחות על פני השטח. מה גם שעל פני השטח, הידרוסט היא מדינת חוק, וכמה מהקצינים בגדוד, לפחות, הם ממוצא מיוחס - אתה לא מדיח בן של ג'נטלמן מהצבא בלי הוכחות, רק כי מתחשק לך. דווקא הפתרון שנבחר הוא מאד הידרוסטי - העברת הגדוד לשירות כזה, שימריץ את הקצינים והסמלים הותיקים שלו לפרוש מהצבא, כמו גם יהווה דוגמא חיה ומתמשכת לגורלם של מי שיתנהגו כמו קציני הרג'ימנט ההוא, כך שבפעם הבא שדבר כזה יקרה, מפקד עריק פוטנציאלי כזה יוסגר או יטופל במקום בידי הפקודים שלו עצמו.
והאמן לי, שבנסיבות, הדוגמא שעשו מהגדוד ההוא היא בהחלט יעילה מאד, ועדיין בהתאם ל'כללים'.

ובכן,אני חייב לומר שציפיתי מהצבא ההידרוסטי ליותר מקצוענות מזה.אחרי הכל,מדובר בצבא מקצועי שמנוהל בידי מנגנון כלכלי יעיל.מה מונע מההידרוסטים ליישם שיטה של רוטציה בין היחידות,שתשמור את כולם בכושר קרבי?

מעבר לזה,נראה שהצבא ההידרוסטי הוא במידה רבה דומה לשב"כ בעולמנו-הוא נחשב למובחר,אבל יש לו "אח גדול"[דוגמאת המוסד] שזוכה לאור הזרקורים האמיתי.האם הצבא ההידרוסטי ממשיך להתקיים כתוצאה מכך שיש המונים שרואים בכך פרנסה פשוטה,או שהוא באמת ובתמים זוכה לאהדת העם כמו צה"ל?

אני חושב שאתה מסיק מסקנות כלליות וגורפות מדי ממקרה ספציפי וקיצוני.
הצבא ההידרוסטי באורח כללי הוא צבא מיומן מאד ויעיל למדי, שמחזיק כמות גדולה של כוחות ברמה גבוהה מאד - רק שלא כאן...
ואין ספק שכאשר הם רוצים, הם יודעים יפה מאד לעשות רוטציה בין כוחות ויחידות, רק שכאן מסיבה כזו או אחרת מישהו החליט שלא.

הייתי מייעץ לחשוב לפי המנטרה הבאה: אם אתה נתקל במצב דברים שנראה על פניו אבסורדי, לא יעיל או מטומטם, תחשוב מי מרוויח מכך שהוא נותר על כנו...
וכן, יש כמה וכמה מרוויחים מכך שיש שני גדודים ברמת אפס, מפונקים להדהים שחונים ליד עיר הבירה.

חזרה