• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון ה-3.6.12 בקלדאריה: הקמפיין של שרלוט, פרק 8

הי,

לאחר חזרתי מהטיול בחו"ל,
מצ"ב עדכון קטן המכיל תקציר של פרק נוסף בקמפיין של שרלוט גרייווינד.
הפעם מדובר בפרק שמיני, ששמו "המוקד של דיאנה", שהוא המשך ישיר של פרק שביעי.

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/chapter4/greywind/vol2_chap8.html

תהנו :)

תודה על התגובות :)

באינטרו הצרות רדפו את שרלוט, כעת זה יותר היא רודפת אחרי הצרות...
חלק מזה די נכפה עליה בגלל שהיא מנסה להגן על דיאנה קלת הדעת והמפונקת מהפזיזות של עצמה, וחלק קשור למרדף שלה אחרי העבר שלה עצמה, ולרגישות הגדולה שיש לה כלפי עולם הצללים ומה שנקלט/קורה בתוכו - חלק משום שהיא היתה קרובה מאד אליו בעצמה, ועוד יותר מזה בגלל השימוש באבקה של פליסיה.
מה שהיא יודעת על עצמה הולך ומתרחב עם הפרקים... היא כבר גילתה על סר הנרי גרייווינד, הצטרפותו למסדר ומותו, וכעת היא מנסה להתחקות אחרי מעלליה של בתו המוזרה והאפלולית, הקוסמת אן גריווינד, אולי כדי להגיע בסופו של דבר אל עצמה - וכמובן, אל זהות האויב שמשרתיו רדפו אחריה באינטרו.

מעבר לזה, ב"ספר ראשון" היא הולכת ועולה על משהו אפל שקורה ברובע היסמין ובמקומות אחרים.

פרק מעניין.

הראהל'זארק מעניינים. דווקא היה מעניין לשמוע יותר על הקהילה שלהם ועל ההבדלים בינם לבין בני האנוש המקיפים אותם. מה המקצוע של הרקאריון במונחי קלדאריה? לוחם/קוסם אדום? אני מניח ששרלוט מצאה לעצמה לעת עתה נושא כלים עד שתשוב לטירת סנט קלאודור.

אני מניח שהקטע עם תתי-האנוש הוא בהשראת 'המורלוק'. האם אנשי רובע היסמין משחקים את תפקיד ההאלוי?
אנשי המשפחות הכבודות בחיזיון נשמעים לי כנתונים תחת לחש אבל, מצד שני, ייתכן והאסוציאציה למעגל פיות היא מקרית.

האם צפוי עדכון על רובע המעיינות?

תודה על התגובה.

אכן, סוג של לוחם-קוסם אדום, אבל בעוצמה חלשה בהרבה משל שרלוט.
אבל יותר מזה בעל כשרונות לא מבוטלים בתחום יצירה, בעיקר בכל מה שנוגע לאבנים טובות.
(לא מכיר את כל הסיפור על המורלוק, כך שלא יכול להגיב בנקודה הזו)

האנשים בחזיון לא היו נתונים במקור ללחש, כאשר חגגו - עד שכמובן הרוצח התפרץ פנימה וטבח אותם, גם זה בעיקר באמצעות כלי הנשק.
הלחשים שסייעו להשתקה או לשכחה של הפרשה, ככל שהיו, באו בשלב מאוחר יותר.

לגבי רובע המעיינות. אולי, אבל בכלל לא בטוח, משום שהאפיזודה שהורצה בו (שהיא גם ההרצה האחרונה שביצעתי לפני שנסעתי לחו"ל), היא די חד-פעמית, להבדיל מרובע קלאודור ורובע היסמין שמשמשים את עומק הקמפיין וחוזרים משום כך שוב ושוב.

תגובה מורכבת במקצת.

מצד אחד יש עדיין את הקטע שמדובר בדמות מוכרת שקראתי עליה כמה פרקים טובים. מצד שני לא קורה כלום - יש הפרעה מינימלית מכנופיית פושעים, ויש איזה אחד שחילצתם אותו מהברוך שלו, אבל זה לא מקדם את שרלוט כ"כ.

אתה אדם שאוהב להאריך בכתיבה. אני מניח שזה משום שאתה מבין את החשיבות העלילתית שיש לשינויים. פה לא היו שינויים. מבחינת הנחייה אני רואה את זה כמשחק ממוצע לעומת הקודמים שהיו טובים יותר.

אל תמחק לי את התגובה בבקשה. זה אף פעם לא נראה טוב.

אין לי כוונה למחוק.
לגופו של עניין, תמיד יכול להיות גם 'פרק ממוצע' בתוך הרצות טובות יותר...

אבל מעבר לזה, שים לב שמדובר בהתחלה של קמפיין (הרי שני הפרקים האחרונים הם שני חלקיה של הרפתקאה גדולה אחת שמתחילה את Vol1),
ומעבר לעלילה המרכזית לכאורה שעוסקת בהתנהגות הילדותית והמסוכנת של דיאנה והדרך בה הדוד שלה השתמש בה כפתיון לחבורת פושעים, ההרפתקאה כוללת כאן התחלות ורמזים לקווי סיפור כבדים בהרבה - מהתעלומה של מה שקרה בהיכל המוגף לפני 70 שנים, ולמה ברובע כמעט איש לא זוכר את זה, מדוע באמת בני קור-סורת'אם החליטו להפטר מהארקאריון ואיך זה קשור לחומרים המוזרים שנמצאו אצל הדרואיד הכושי המוזר, מי היה זה שדאג לחנוק את ביק בקסם מרושע כדי שלא ידבר (ואיך הוא מתקשר לדברים האחרים) ועוד.

עד לאן אתה לוקח את הקמפיין מבחינתך? היא תגיע לדברים רציניים כמו הקהארוינים ועורב הנשמות, או שאתה תעצור היכנשהו באמצע? יש תכנונים?

המורלוקים והאלוי הם שני גזעים שהתפתחו מהאנושות המופיעים ב-"מכונת הזמן" של ה' ג' וולס- המורלוקים היו צאצאיהם החייתים של מעמד הפועלים ולו האלוי היו צאצאיהם המנוונים של המעמדות הגבוהים.

משהו בניסוח השיר נשמע מאולץ כאילו מכריחים אותם לשיר אותו. גם "להחרים את מסדר סנט קלאודור" נשמע מוזר כשהמסדר עצמו הושמד כבר בנקודה הזו.

חזרה