• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון ה-7.3.12 בקלדאריה: קריסת האצולה הכפרית בממלכת הידרוסט

שלום,

אני מפרסם את חלקו הראשון של עדכון נוסף בהיסטוריה ההידרוסטית.
העדכון הנוכחי עוזב את הצפון הפראי והקפוא של האי ועובר למרכז הידרוסט, כשהוא מספר למעשה על השינויים הכלכליים שגרמו לקריסה מהירה הן של האצולה הכפרית והן של קהילות האיכרים, והעלמות רובם תוך שנות דור אחד (2408-2433).
התנצלותי מראש על כך שהעדכון הנוכחי מעט "יבש" - משום שהוא מדבר במידה רבה על ענייני כלכלה (ומעט משפט); אבל השלד הזה הוא הכרחי כדי לבנות עליו אח"כ את הפיקנטריה. בחלק הבא של העדכון, אנסה לתאר כמה מהפרשיות הספציפיות היותר עסיסיות שנחרטו בזכרון הציבורי של התקופה; ראוי לשים לב כי בעדכונים האלו כבר מתקרבים מאד לשנת פתיחת המערכה (2440), כך שרבים מהארועים הם בגבול בין היסטוריה לאקטואליה, ורבים מהאנשים המעורבים עודם בחיים.

תהנו :)

קבצים מצורפים

• קריסת האצולה האגררית של הידרוסט.doc
    63.4 KB · צפיות: 106
עדכון מעניין. הוא עונה על אחת השאלות שלי מהפתיל הקודם.

האם בכוונתך מתישהו לפרסם נספח על הטכנולוגיה ההידרוסטית? היות ומכונות ממלאות חלק מרכזי במערכה, מנחים ושחקנים עשויים להביע עניין איך כל העניין עובד הרי לא מדובר בטכנולוגיית המאה ה-19 אלא במקבילה מכושפת שלה אם הבנתי היטב. האם השימוש בגלגלי מים קשור להידנלור בדרך כלשהי? הרי ההידראו הוא חלק מממלכתו ואני
מניח שהתיאולוגים ההידרוסטים היו מספיק משועממים לדון בסוגיה האם האל אוהב שמשתמשים בכוחות שבאים מממלכתו כדי להניע מכונות חילוניות.

תודה על התגובה :)

הדת ההידרוסטית הרשמית היא מאד לאומית ודי מנוכרת מבחינה רגשית של פניה אל הפרט.
יתכן שישנן כמה תפילות הודיה להידנלור גם על דברים כאלו, אבל אם כבר תפילה ופולחן ממשי - זה כבר יותר עניין למלחים בלב ים וכאלו.

ובכן,עידכון מעניין מאוד.הוא גם משנה לחלוטין את הרקע של האי,ונותן בסיס להמון הרפתקאות,כך שהוא גם מספק המון על אווירת האי.

בכל אופן,יש שאלה שמעסיקה אותי-אחרי שהרסו במו ידיהם את רוב בתי האצולה,מי משתתף בחצר המלוכה של המלכים?זה מותיר אותם ללא 'אנשים מסוגם' לנשפים,טקסים חשובים,וכל דבר אחר שנובע מהמסורת.זה גם אומר שהידרוסט היא מדינה כמעט ריקה מאצולה,שזה מאוד בעייתי למדינה מלוכנית[לדוגמא,מי מאייש במקומם את רוב הפרלמנט?].אשמח לשמוע מי מחליף את מקום בתור האליטה של הידרוסט.

אחת הנקודות המעניינות בדת היא הדרך בה היא בונה את תפיסת המציאות של המאמינים בה. השאלה שלי באה מהכיוון כיצד הטכנולוגיה משתלבת לתוך תפיסת העולם שלהם
- האם חושבים שכולה פועלת בצורה ראציונאלית או שהם חושבים שיש מרכיב אלוהי בכל הנוגע לדרך פעולתה?

אז ככה:
שושלות האצולה הכפרית קרסו פיננסית ואיבדו את האדמות שלהן, הן לא נמחו מעל פני האדמה באורח פיזי.
חלק מהשושלות הללו שהבינו להיכן הרוח נושבת, ממילא עקרו לעיר הבירה והשתלבו בשירות המדינה הגבוה - כגון מזכיר המושבות ועוד; אחרים השתלבו בעסקים (למשל בית סוייפטקלאוד, אליו שייכת גם הסופרת הרומנטית המפורסמת שאוזכרה כמה פעמים) שהפך לבית מעצבי אופנת עילית, ועוד. אצילים אחרים הפכו סתם למלחכי פינכה בטלנים ששורצים בארמון המלך עם כל מיני משרות קש.
כלומר - טיפוסים כמו הרוזן הזקן ארקלרגלאו, שלא סלח למלך על אובדן הנחלות (והוא ספציפית כאב גם על הרס קהילות הנתינים שלו באותה מידה שכאב על עצמו - וזה ממש לא מייצג של האציל הממוצע) והעדיף לחיות את שארית ימיו בבידוד ועוני יחסי, הם המיעוט. אבל כמובן שיש גם כאלו - אצילים ענייים, שלפי החוק נחשבים עדיין אצולה, אבל הם כמעט חסרי פרוטה. הרוב, לעומת זאת, הסתדרו איכשהו, גם אם בשן ועיין.

והפערים שנפערו, אם כבר, פשוט התמלאו במהירות על-ידי אלו מן המתעשרים החדשים שהצליחו לזכות בתארי אצולה על שירות כזה או אחר לכתר ונכנסו לתוך הג'נטרי ההידרוסטית.

להלדין: התפיסה ההידרוסטית היא רציונלית מאד, יחסית, מעצם טיבה, ורחוקה מאד מגישה ספיריטואלית.
ישנם אלים, התפילות אליהן הם בעלות משמעות - אם כי רוב הפולחן נתפס כעניין פחות של הפרט ויותר של המדינה והאומה - אבל העולם עצמו נתפס, ומתנהל, באורח רציונלי יחסית. כלומר: קיטור הוא מיים רותחים שהופכים לאד, ולא נשימה אלוהית, וגם 97% מהפועלים והמשרתים מבינים את זה יפה.

חזרה