• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

תהייה לגבי דרקונים

• מחבר/ת הנושא Anonymous
  • תאריך התחלה
A

Anonymous

Guest
א. דרקונים יכולים להחליף צורה. אמרת שחלק מדרקוני הכאוס יכולים ללבוש צורת אדם. אני מניח שהם מסוגלים ללבוש גם את מראהו של דרקון גבוה כמו הדרקונים הכחולים שאבירי סנט-קודור משתמשים בהם. טכנית, מדובר במשהו פשוט יותר מלהפוך לבן אדם; ההבדלים האנאטומיים בין דרקון כאוס לדרקון גבוה אינם רבים ומרביתם, לבטח, פנימיים(אני לא חושב שבני אדם ראו אי פעם דרקון חי מבפנים אלא בתור ארוחה). דרקון כאוס יכול לנסות להתגנב לאורוות המסדר כדי לזכות בארוחת חינם(וכמובן להתכבד בשישליק דרקונים כחולים, כקינוח) תחת מסווה של דרקון טופז(כחול) או פז(זהב). היות ואין לו כוונות זדוניות(לפחות לא לגבי האבירים), יכולת זיהוי הרוע של הפלדין לא תאתר אותו(זו השערה שלי לגבי טיבה של מיומנות זו. כדי לקבוע אם ישות מסוימת היא טובה
או רעה עליך לקרוא את מחשבותיך. היות וכל ישות היא טובה בחלקה ורעה בחלקה
וכל אדם חושב מחשבות רעות מפעם לפעם, הפלדין יגלה שזה מבלבל מאד לחשוד בחברו הטוב ביותר רק מכיוון שעלתה בלבו מחשבת זימה לגבי המוזגת. מדובר, כאמור, בתחושה מעורפלת מכיוון שכדי להשיג תמונה ברורה, הפלדין צריך כבר להיות ברמה גבוהה יותר ואלה נדירים. היות וכך, הפלדינים צמצמו את התחושה למחשבות זדוניות הקשורות אליהם עצמם ומכילות את האפשרות לפגוע בהם. יש להניח שגם זה אינו יעיל; יש להניח שמרבית החניכים במסדר סנט-קודור נחשדו בשלב זה או אחר ב-"התמכרות לאופל" מכיוון שהמורה שלהם חש רוח זדונית נושבת מפניהם[זה טבעי לגמרי שחניך יחשוב על אלף דרכים להרוג את המורה שלו- בעיקר אם מלמדים אותו את אותן אלף דרכים. כמובן שזו סתם פנטזיה והתלמיד מעולם לא התכוון לממש את זה.]). אותו דרקון כאוס אומנם טרף את הרכוב שלו ביחד עם שותפיו לפשע אבל מנקודת מבטו של האביר(וזה די תלוי במערכת היחסים בינו לבין הדרקון. אם השניים ידידים טובים[כלומר האביר מכיר כל סנטימטר וסנטימטר בגופו של ידידו. אפילו דרקון כאוס לא יכול ליצור זיוף מושלם],הוא יבחין שזה מתחזה ויודיע למסדר כאשר יגיעו למאחז המסדר הקרוב ביותר[הוא לא רוצה להפוך לארוחה בעצמו וגם לא ללכת את אותו המרחק ברגל]) זה אותו הדרקון שהשאיר קודם לכן. כמובן שניתן להשתמש בגירסה פחותה של התעלול כדי להציל את ראשו של הדרקון מכריתה או לחילופין ללכוד בני אדם תמימים ברשתו(ששוכחים שאם דרקונים יכולים להפוך לבני אדם, אין סיבה שהם לא יוכלו להפוך גם לדרקונים אחרים).
2. איך בדיוק אבירי סנט-קודור מאכילים את הדרקונים שלהם? בפעם האחרונה שבדקתי, אבירי סולומוניה ודרקוני הטוב חיו לפי הסדר מסוים- הדרקונים יופיעו במקום ובזמן מסוים וייתנו להם לרכוב עליהם אבל הם יטפלו בעצמם בכמה דברים קטנים כמו התזונה שלהם והניקיון שלהם שהם די חשובים. אני מניח שאבירי סנט-קודור מנקים את חבריהם הגדולים. מה בדיוק דרקונים אוכלים ואיך בדיוק אבירי סנט-קודור השיגו כמות מספקת מזה מבלי להרעיב חצי מהעיר(בהנחה שבני אדם ודרקונים ניזונים מאותו דבר)?

לפי אוגדן המפלצות של AD&D, דרקונים יכולים לעכל הכל(לרבות חומרים אנאורגניים), למרות שה מעדיפים בשר...

כמובן, סביר באותה מידה שאורבך שינה את הפרט הזה, כך שאי אפשר להסתמך על כך...

אתה מתכוון מתישהוא לטפל בפורום הישן ולנתק את הקישור בינו לבין הדף של "שלהבת הגבירה" ולמנוע מאנשים לפנות אליו במקום לפורום הזה?

1. מהי בדיוק האטימולוגיה של המילה "פלדין" בקלדריה? בעולם האמיתי, פשר השם הוא 'איש הארמון'('פלטין' "ארמון" 'מאן' "איש"). אנשי שארלומאן הגדול נקראו פלדינים ולכן מו"ד החליטו להשתמש בשם הזה כדי לייצג קבוצת לוחמים ייחודית בעולם הפנטזיה הג'נרית(הם גם מביאים אותם כדוגמא לפלדינים). אני כבר העלתי אטימולוגיה אפשרית- ה-"פל" הוא קיצור של "פלן" 'לצפות" וה-"דין" הוא קיצור של "אדין"(שמם הקיבוצי של שלושת בתי העלפים בסינדרין). ביסודו, הביטוי לא תיאר אדם אלא קבוצת לוחמים שפעלה למען האינטרסים של אלת האור
אבל עם הזמן הביטוי ייצג אדם אחד("נלחם כפלדין") שהיה אמור לייצג בגופו את רוחם וכוחם של עשרה בני אדם(או מספרם המקורי של חברי ה-"פלדין"). ההשתנות הזו התרחשה כה מהר עד שלא הותירה זכר בקורות השנים שמדובר בכינוי קיבוצי.
2. מי שמעוניין לנהל קמפיין ריאליסטי בתקופות מסוימות, רצוי שיקרא את "תולדות הלבוש" של עדנה רייך ויצטייד במילון. בנוגע לאופנה בקלדאריה, הקונספט די נשמע מוזר; אופנה, עד לעת האחרונה, נקבעה בשטח ולא ע"י קבלני דעת-קהל(כמו שבית סופטמקלאוד מתיימר להיות). זה עדיין עובד כך במידה רבה. קוני וייליס הציגה תיאוריה מעניינת בנושא זה בספרה הספרותי 'המשכוכית'(מד"ב)
שנקראת תיאורית 'המשכוכית'(אני מניח שאנשים פחות מצליחים ינסו לחקות את צורת לבושם של אנשים יותר מצליחים כדי שחלק מההצלחה של אותם אנשים יגיע אליהם. זו דרך אחת בה יכולה להתפשט אופנה).

לא ידעתי לבי משמעות המילה

כל יום לומדים משהו חדש, תודה לך,הלדין 8)

כשחושבים על זה, הלדין נשמע כמו פלדין, או שאולי זה רק אני... :rolleyes:

פשר השם הוא "אנשי הלת". מדובר בסיפור ארוך שקשור למערכת הרישומים בפורומים של 'תפוז'(אתה רשום שם?) וזה הכינוי החמישי שלי באותו פורטל(שמתומצת בכך שלא חשבתי על שם טוב יותר בפעם החמישית. כמו כן, ישנן נשים שחושבות ש-'קלנדריל'(הכינוי הרביעי שלי שם) הוא שם של אישה[זהו שמו של הגיבור ב-'מלחמות האלים'])

אהה, אוקי...
תודה.
רצ"ב סמלו של בית הלת.
haleth.gif

למיטב זכרוני, זוחלים, מכיוון שהם אינם ניחנים במערכת שיניים כה מפותחת כמו של יונקים, נוהגים לבלוע אבנים שעושות בתוך הקיבה שלהם את מה שהשיניים שלנו עושות בפה שלנו. והם פולטים אותם מפעם לפעם. השאלה אם יש לדרקונים שיניים או אין להם היא בעייתית; בכל הציורים שראיתי עד כה, הפה שלהם היה סגור. ניתן להניח שדמות שראתה דרקון בולע סלע תחשוב שהוא אכל אותו ומפה השגיאה הנפוצה שדרקונים מעכלים חומרים אנאורגניים(אותה דמות לא ראתה אותו פולט אותו ,אחרי שסיים לעכל את הארוחה שלו, על רצפת המערה שלו). אם דרקונים יכולים לעכל חומרים אנאורגניים זה אומר שהם יכולים להפוך חומרים אנארוגניים לחומרים אורגניים או ליסודות קורט החיוניים להם. אם זה נכון, האם הם לא יכולים להשתמש בזה באופן מושכל יותר?(זה אינו בלתי טבעי שחיה תקיא
את מה שאכלה; הכלבה, לדוגמא, מעכלת ואז מקיאה את האוכל שעיכלה בשביל הגורים שלה שעדיין לא יכולים לעכל מזון מוצק]נראו מנהגים דומים בשבטים אנושיים פירמטיביים]).

הכוונה ל-'אופן מושכל' היא שהדרקון יבלע כמות לא קטנה של סלעים ויקיא זהב או כסף או אבנים טובות.

כמובן שאתה צודק, ולמעשה שינוי חומרים לחומרים אחרים יצרוך כמות עתק של נארגיה.

לא זה כוונתי- אומנם החומר ממנו עשוי הדרקון הינו אורגני ברובו, ומגיע ממזון אורגני, אך אולי הוא יכול להפיק אנרגיה מחומרים אחרים?

לדוגמא, לאכול גפריט ולחמצן אותה בגוף ם מולקולרים יציבים יותר (דבר שישחרר אנרגיה), וכו'.

וכמובן יצתכן שמדובר בתופעה קסומה... ;)

למיטב זכרוני, פירוק חומרים מפיק יותר אנרגיה מאשר סינתזה(העובדה שמרבית תהליכי הפקת האנרגיה שלנו הם פירוק). אם זה תהליך קסום, חזרנו לנקודת ההתחלה ובלי הסבר... מכיוון שקסם הוא פעולה וכמו כל פעולה הוא דורש אנרגיה(כמות האנרגיה שאנחנו משקיעים בעיכול קטנה מזו שאנחנו מפיקים ממנו; כמויות
האנרגיה שיהיו מעורבות בעיכול "קסום" יהיו גדולות מכדי שהדרקון יוכל לשבוע מסוג כזה של עיכול).

לעניין אחר, מדוע הם צריכים להחזיק אמבות שלמות ברובע הארובות אם מה שהם צריכים הוא את הליזוזים שלה(המקום בו היא מפרקת את הפסולת שלה)? במצב כזה, הם צריכים להיפטר מהפסולת של האמבות עצמן(ואז במה הן מועילות?).מה שהם צריכים זו בריכה עם PH גבוה; זה יפרק את רוב החומרים למרכיביהם הבסיסיים ביותר.

אתה מתכוון לPH, נמוך כמובן...

איך אתה מציע שהם יוציאו מהם את הליזוזים?
ייצרו חדשים על פי צורך?
יבפרו את התמיסה לחומציות מספקת?

וכל זאת כשהם לא מבינים מילה ממה שכתבתי? ;)

באשר לדרקונים, עיכול וקסם-

אני לא חושב שאתה יכול להבטיח לי שכוחותיהם הקסומים של דרקונים נובעים מביקוע של ATP...

ואגב, אכן מרוויחים אנרגיה ע"י יצירת קשרים, ומפסידים אנרגיה על שבירתם...

אבל בכל זאת, חיזוק חיובי על הידע!

לא ציפתי למצוא ביולוגים רבים פה (תמיד נראה לי שמהמדעים בייקר הפיזקאים המתמטיקאים ואנשי המחשבים הנם שחקני תפקידים, אבל מה אני יודע...?)

לא. שמעת על דמעות? חומר חומצי רב-עוצמה. הוא מספיק חזק כדי לנקות את העיניים שלנו; הוא יהיה מספיק חזק כדי לטפל בצורכי הביוב של היידרקרון. הפרה משתמשת באותו אנזים באחת מהקיבות שלה.

אני מסכים איתך בנוגע לדרקונים. האנרגיה לביצוע הקסם עצמו אינה נוצרת מפירוק ATP; מדובר בתהליך אנרגטי מאד בסך הכל. עם זאת, לא ברור מנין האנרגיה באה(עם זאת, מדובר בתהליך כה פשוט עד שאפילו יצור תבוני-למחצה כמו עלמת דומן יכול להשתמש בו למרות שהיא משתמשת רק בצורה נחותה שלו.)

אני לומד ביולוגיה, לא ביוכימיה("ביפור" זה מושג מתחום הביוכימיה).

בביה"ס שלי יש מגמה לביוטכנולוגיה. אני למדתי במגמה לביוטכנולוגיה בכיתה י'
אך פרשתי ממנה בגלל שלא הצלחתי להתמודד עם נוסחאות כימיות. ידוע לך כמובן
שצריך ללמוד כימיה לפני שלומדים ביוכימיה.

שאלה: האם לשים למישהו סמים משלשלים ביין שלו יכול להרוג אותו? עיין בפרק י' של שלהבת הגבירה הלא משוכתבת בו אמריל מסבירה שהיא שמה סמים משלשלים בגביעים של כמה עלמות(שלשול הוא סמפטום חיצוני בדרך-כלל. היא לא אמרה באיזה חומר היא השתמשה ומנין היא השיגה אותו[לפי האיומים שלה, החומר הזה נמצא באמתחתה]). בעת שלשול, מים שאמורים לחזור לגוף אינם חוזרים לגוף והם מופרשים יחד עם הצואה וזה יכול לגרום להתייבשות רצינית.(אם אמריל הגזימה במינון, העלמות היקרות הללו כבר עברו להיכלות המנדוס).

אני לא שחקן משחקי תפקידים אלא יותר משחקי תפקידים על המחשב כמו אלה שנמצאים ב-"יער שבין העולמות" באתר העמותה.

בנוגע לאמריל: הבדיחות האלה מגעילות גם על המסך. מעולם לא שמעתי על מקרה
שבו מישהו ניסה לעשות משהו בהשראת סרטי הקיא הללו. יכול להיות שאמרילדה סיפרה לסיריל גוזמה מכיוון שאנגראסט העיד שאמריל אפילו לא טרחה להגיע אל הנשף הזה(או שגנדלף מחק את המאורעות האלה מזכרונם של כל אלה שנכחו שם.)
מאידך, האירועים האלה כנראה אכן התרחשו אבל מדוע, אם כן, אמריל טופלה בכפפות משי? יש הבדל מעשי בין להסתובב ביערות(מנהג שאין הונייר רואים בעין רעה) לבין לנסות 'להרוג'(ההורים של העלמות האלו לא יסכימו שהיה פה תעלול אלא כוונה זדונית להרוג את בנותיהם) מישהו.

למעשה, אני לא לומד ביו-כימיה בנפרד ולכן אני אמור לדעת מעט ביו-כימיה אבל
הנושאים המורחבים השנה הם תורשה ומיקרוביולוגיה ולכן לא התעמקנו בזה הרבה.

בנוגע לאמריל, יש הבדל בין השחתת רכוש(כמו שתלמידים מקשקשים לעיתים על השולחנות בביה"ס) לבין פגיעה בעלפים(זה כמו שבן טוק יגיש לאורחים שלו בשר מקולקל. מה תהיה התוצאה? אתה כבר יכול לנחש...)

חזרה