• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 28.3.20 במלסטרה: ישובים ביער וארת'ארון + טבלת דירוגי פגיעה בסיסיים

עדכון שלישי באתר במסגרת תקופת הקורונה...

העדכון החדש הוא אינדקס תיאורי מבוא קצרים של הישובים ביער וארת'ארון:
מהחומות הקודרות של ריל'פארנול שמפרידות בין הארצות המיושבות לבין הערבה הערפילית ושורצת המתים המהלכים שמדרום לה, ועד הפלגים הפסרטורליים של ואל'קורטיל, שמשכשכים בין מגדלים חרבים מטים לנפול, זכר לאחת ממלחמות העבר, או שוק העגלונים המחוספס ושורץ הפושעים של ואריטרובסקה - העדכון מעלה על הכתב מגוון ישובים שחוסים תחת הצמרות המוזרות של 'היער הצהוב' וסביבתו.

כמו כן, עדכון קטן לספר החוקים: טבלת דירוגי פגיעה בסיסיים של המקצועות השונים של דמויות במלסטרה.

לינק לעדכון ביער וארת'ארון:
http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/vartharon/v_towns.html

לינק לטבלת דירוגי הפגיעה הבסיסיים:
http://members.pundak.co.il/world/k...ndbook/character_creation/cl_hit_ratings.html

תהנו :)

עדכון מעניין. אני מניח שזה מעט בעיה לעשות ערך כזה בהתחשב שרוב האוכלוסיה, כפי שהזכרת, מפוזרת בחוות על פני המחוז. ובכלל, ערך מדכא למדי שאפילו פינת האור היחידה שם נמצאת תחת איום.

לא הגיוני, שלאור טבע המחוז, 'עיירת הולדת' גם תהיה נקודת התכנסות להרפתקנים מהחוות. ואלק'טוריל לא נשמעת כמשהו כזה.

דווקא יצא לי להכיר מישהי עם אופי כמו של וארת'. נראה תמיד שהייתה לה סובלנות של פיל.

"כהנים מייבבים"? האם גם למלסטרה הגיעה 'המגיפה המייבבת' שהיכתה בגמדים בצפון ארדה?

בחלק על נחלות אבאריל הזכרת לורד נער עם מנהגים דוחים. איפה הנחלות שלו ממוקמות בווארת'ארון?

האם העובדה שהכנסת את "המלך" לווארת'ארון אומרת שהדמויות לא יפגשו את תאומו מארדה? הוא תמיד נראה לי כמו רפרנס לטראמפ. גם הקטע שלו עם האצילים מזכיר מהלך דומה של טראמפ עם סלבריטי בו הוא הסביר להם איך עושים כסף משם טוב. (אני מניח שזה בגלל אווירת "הלקס לות'ר" שאופפת את הטיפוס הזה שמתאימה גם לטראמפ.)

האם מלסטרה וקלדאריה הן עדיין מאותו רב-יקום כמו ארדה או שאין קשר בין מלסטרה וקלדאריה לארדה?

אני עוקב בגדול אחרי ההתפתחות של ספר החוקים, והכיוון הכללי מעלה אצלי הרבה נוסטלגיה - גם למרוצללים וגם בכלל. שזה טוב :)
מה שכן, רצוי לרוב גם להתחיל עם הסבר על המכאניקה הבסיסית של המשחק.

תודה על התגובות :)

האיזכור של "כוהנים מיבבים" כאן הוא פשוט כינוי גנאי שנועד ללעוג לדרשות הטרחניות שלהם ולנטיה להכות בצדקנות על חטא. זה לא באמת כמו הגמדים הרועדים בקמפיין דמדומי המערב.
"המלך" בוארת'ארון שונה מאד מהדמות בקמפיין דמדומי המערב. יש אולי הקבלות מסוימות, אבל בוארת'ארון זה בא בכלל מכיוון וממקור השראה אחר לגמרי.

מעדיף לא לקבוע עמדה או לתת תשובה ממשית לגבי שאלת הרב-יקום.

* * *

לעניין ספר החוקים:
אם התכוונת למנגנוני הקרב וכ"ו, אני מתכנן לשחרר בקרוב פרק על גלגולי הצלה ובדיקות כשרון, ולאחריו להתחיל לשחרר פרק ענקי (עם שמונה תתי פרקים) על יסודות הקרב.

חסר לי מאד לכתוב פרק על דרכי התקדמות ועליית דרגות - זה מעולם לא הועלה על הכתב בשיטה שלי, והפך ל-freeform לגמרי. בהחלט הגיע זמן לעשות שם סדר.

תודה על התגובה :)

אני שמח לראות שמישהו הבחין בדרך שבה השתעשעתי עם קונספטים מהיצירה ההיא :)

אגב, הכנתי הערב טיוטה ראשונית של פרק העליה בדרגות + התקדמות בכשרונות ויכולות.
עדיין מאד ראשונית ויתכן שיש בה בעייתיות - קשה לדעת, מעבר לכמה חישובים בסיסיים שעשיתי, נוכח העובדה שבפועל עד עכשיו נהגתי לגמרי בצורה של freeform בהרצות שהרצתי לקבוצה הביתית בכל מה שנוגע לעליות דרגה וכשרונות.

יש עדיין כמה סוגיות בשולי הדברים שלא הגעתי בהם להחלטה סופית:
- למשל האפשרות לתת בונוס קטן של נקודות כשרון/התקדמות לקבוצה שהצליחה בהרפתקאה באורח יוצא דופן וחורג מהרגיל.
- או השאלה האם דמויות שבחרו A או B בכשרונות יזכו לבונוס קטן גם לנקודות שמחלקים במהלך המשחק, בנוסף על מה שהם מקבלים בשלב בניית הדמות.

חזרה