• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

לייקים

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
פונדקאי מפגשים חבר.ה בהיכל התהילה פונדקאי החודש
אני יודע שהרעיון כבר עלה בעבר, אבל לא הוצא לפועל. ובכן, אני אציע אותו שוב - להוסיף אפשרות לתת לתגובה לייק. זו דרך מצוינת להראות על כך שקראת, אהבת ונהנת, וגם ימנע תגובות קצרות כמו ''מגניב'' ו''ח''ח'', וישאיר רק את התגובות הענייניות.

על גופתי המתה.
זה לא ימנע את זה ואני ממש אבל ממש לא רוצה לראות את הפורום הופך לגרסת ממד של פיסבוק.
כל הטרנד הזה בבסיסו רדוד למדי, יש לך משהו להגיד? תגיד אותו אתה אוהב? תגיד שאתה אוהב ותזרוק פנימה משחק מילים מגניב.
מעבר לכך תגובה גם אם קצרה של "אהבתי" היא בעלת משמעות, אבל מספרים לצד אגודל זה פשוט זול.
מצטער אם פגעתי במישהו עם העמדה הזו אבל אני ממש מקווה שזה לא יכנס לפורום.

אני מסכים עם אלישע. לייקים אתה נותן פעמים רבות בלי הרבה מחשבה, גם אם לא ממש אהבת את התוכן. האם אנשים מעדיפים לראות עשרות לייקים ליד התגובות והעצים שלהם של אנשים שלא באמת מתעניינים מאשר לקבל כמה תגובות חיוביות בודדות אבל מאנשים שבאמת מתכוונים לזה? אני יודע שאני הייתי מעדיף את האופציה השנייה.

בגדול לשם האינטרנט צועד (למעשה שם הוא כבר נמצא), וסביר להניח שבין אם נרצה ובין אם לא בגרסה המרכזית הבאה של הפורום תהיה אופציה כזו.
אם היא תגיע עוד חצי שנה או שנתיים, לא יודע... אבל לא חושב שזה יגרום לאתר להתמוטט או לפרוח.
רק מזכיר שגם כשהוספנו את התגים היו נבואות איוב שזה יגרום לאתר להדרדר, בפועל זה לא קרה - ואם כבר בדיון הזה, כמה התגים תורמים לכם לחוויית המשתמש באתר?

אני נגד הרעיון. הפורום הוא לא מקום לתחרות פופולריות, ואפילו תגובת ״אהבתי״ שווה יותר ממספר לצד אגודל. זה נורא זול. אני מסכים עם מגדל, גם אני מעדיף לראות מעט אנשים שבאמת אוהבים את מה שעשיתי מאשר כאלו שלוחצים ״לייק״ מתוך שעמום ותו לא.

אגב, עובדה מעניינת, למרות מה שמוצג בסרטים, ה״לייק״ סימן בזירות הגלדיאטורים ״הרוג אותו״, לעומת ה״דיסלייק״, שפירושו ״השאר אותו בחיים״.

The oldman אמר/ה:
כמה התגים תורמים לכם לחוויית המשתמש באתר?
לא הרבה, אבל זה לא גורע מכלום, אז אני סבבה עם זה.

תגים זה נחמד, אבל לא ממש משה.
kwint stormbellow אמר/ה:
אגב, עובדה מעניינת, למרות מה שמוצג בסרטים, ה״לייק״ סימן בזירות הגלדיאטורים ״הרוג אותו״, לעומת ה״דיסלייק״, שפירושו ״השאר אותו בחיים״.
זה כי אגודל למעלה פירושו ''שלח אותו למעלה'', ואגודל למטה פירושו ''תשאיר אותו על האדמה''. או שאולי זה פשוט כי לייק זה ''אהבתי! תהרוג אותו!''.

אני לא בטוח לגבי לייקים. כבר דנו כאן בנושא כמה פעמים. על כל פנים לא נראה לי שזה יזיק, זה בהחלט יוריד קצת את מונה ההודעות של אנשים שכל מה שיש להם לכתוב זה ''מגניב ומקורי, אהבתי מאוד!" וישאיר יותר הודעות בעלות משמעות בעמוד, אבל אין לי מושג אם זה באמת הולך לרדד את השיח בפונדק.
המפקד האלמוני אמר/ה:
The oldman כתב: ↑ כמה התגים תורמים לכם לחוויית המשתמש באתר?
מתעלם מהם לגמרי.
כנ''ל.

אולדמן, אתה מתלונן על פייסבוק ואז הולך בדרכם :D קבל לייק.

בצעירותי הרחוקה, כשהאינטרנט עוד עבד על קווי טלפון, הייתי באתר שהיתה בו מערכת דירוג פופלריות..
זה היה רע. אני כבן 14 בכלל, הייתי אובססיבי לזה באופן לא בריא ואפילו התארגנו ל"מאפיות' ודירגנו אחד את השני לדעת.

במקור, הרעיון הוא כמובן לעודד כתיבת תכנים לפורום והענשה של טרולים בלי באנים
אבל זה לא באמת עובד..

זה לא בדיוק ללכת בדרכם, אלא פשוט זה מה שקיים היום ברוב האתרים המודרניים. לא מדבר על אתר שלא עבר עדכון שדרוג בעשור האחרונים, אבל כמעט כולם - כולל אתרי משחקים - מציעים פיצ׳ר דומה.

זה בדיוק ללכת בדרכם, כשבבריה"מ כולם היו קומוניסטים (או בגולאג) הם לא אמרו "זה לא בדיוק ללכת בדרכו של מרקס, כולם עושים את זה", הם הלכו בדרכו של מרקס ודי. כולם הולכים בדרכם של פייסבוק וגם אתה בדרך.
יכול להיות שאני אשתמש בלייקים אם תכניס אותם, אין לי מושג. אבל אני באמת לא יודע כמה תועלת תהיה בזה אם בכלל.

אביעד אמר/ה:
הם לא אמרו "זה לא בדיוק ללכת בדרכו של מרקס, כולם עושים את זה", הם הלכו בדרכו של מרקס ודי.
הם דווקא בהחלט אמרו שהם הולכים בדרכו של מרקס (למרות שאני לא בטוח שמרקס התכוון לבנות גולאגים למתנגדיו, איכשהו זה קרה בכל מדינה קומוניסטית).

אני חושב שמה שאולדמן אומר זה שהפורמט בו הפורום משתמש באיזשהוא שלב תכניס משהו דמוי לייק, וזה לא משהו שהוא יוכל למנוע.
אני בגדול לא בעד מערכת לייקים, אבל גם לא הייתי בעד מערכת תגים יותר מדי, ועכשיו אני חושב שזה נראה נחמד, גם אם לא מויסף בהרבה, כך שאני לא חושב שמערכת לייקים תשנה יותר מדי את הדרך בה הפורום פועל.

שמע, בשנות השישים כתבו במכונות כתיבה
בשנות השמונים היה דוס ואיינשטיין
בשנות התשעים אופיס וחלונות
היום זה גוגל דוקס ומדיה חברתית

מי שרגיל לפורומים, זה לא חסר. מי שרגיל למוסכמות של אתר מודרני זה יהיה מוזר לו. העולם צועד קדימה.
זה כמו שיש פורומים שלא הבינו שחשוב שהאתר גם יהיה מותאם לנייד. אבל זה מה שכולם רגילים אליו היום. רוב מערכות הפורומים או כבר מגיעות עם זה או שזה נמצא בתכנון לגרסה עתידית.

לא חושב שלייקים זה חשוב, אבל זה נוח למי שרגיל ובהרבה פורומים כבר יש את זה (ואפשר לקרוא לזה גם נקן פורום)
זה לא ישנה את רוח הפונדק, כי זה נקבע בידי המשתמשים.

חזרה