• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שמות פוגעניים

סטטוס
נעול לתגובות.
לאחרונה אני שם לב לשמות פוגעניים בפורום הזה אולי זה נראה רק לי פוגעני...

לדוגמה יש את צייד מכשפות[שמשום מה אני לא מוצא אותו] שהשם שלו כולל צחוק על הרג נשים בצורה אכזרית ללא סיבה+הרג פגאנים ללא סיבה.

גם את כותש האלים אבל עוד פעם זה קצת יותר אישי.

הייתי רוצה לדעת אם אפשר למנוע המשך של שמות כאלה עכשיו ובעתיד...

אתה די מגזים, יש הבדל בין לא להיות פוגעני לבין ללכת על קצות האצבעות.
תרבות הפולטקלי קורט יצאה מכלל שליטה, אנשים לא יכולים לקחת בדיחה בימינו.
מעבר לכך אני אדם דתי לחלוטין ואין לי שום בעיה עם "כושת האלים" או אפילו "כותש האל", אם השם שלו היה "היהדות היא דעת פוגענית דפוקה לגמרי" זה היה משהו פוגעני אבל אתה מגזים לחלוטין.

השם האילו בסדר גמור, אין צורך להפוך את הפורום הזה למקדש פוליטקלי קורקט

אני מאמין שיש רמה מסוימת של התחשבות שניתן לבקש, כמו לנסות להימנע ממילים גסות או לגלוג בוטה על אמונה של אדם אחר.
אבל רק עד רמה מסוימת. העובדה שמשהוא נחשב עבורך פוגעני לא אומר שמישהו אחר חייב לשנות את התנהגותו.
בהתחשב בזה שיש עדיין אנשים שמאמינים שמשחקי תפקידים זה עבודת אלילים וכל מה שאנחנו עושים בפורום הזה זה עבודת השטן והשחתה , הייתי מצפה מהמשתמשים כאן להיות קצת יותר סבלניים כלפי מעשים "פוגעניים" של אנשים אחרים, בייחוד אם מדובר פשוט בשם משתמש שנשמע מגניב וברור לכולם שהוא מתכוון לשום דבר מעבר לזה. (אלא אם אתה חושב שת'ור באמת מאמין שהוא אל הרעם)

כול דבר שיש לו נתונים במשחק ניתן להריגה.

לאלים יש, וגם למכשפות.

ולכן, בתור פורום של משחק שכולל הרג אלים ומכשפות, אין שום פוגענות בלקרוא לעצמך מחסל או צייד של יצורים מעין אלו.

עריכה: ואף אחד לא הולך להגיב לזה ששמות המשתמש פוגעים בו אבל בחתימה שלו הוא מייחל לחזור לחורבן תשעה באב?

אני לא יודע למה אני מגיב כאן או למה אנחנו נותנים לגיטימציה לעץ הזה, אבל בסדר.
למה לעצור בשמות האלה, אריאל? מה עם ''the oldman'', כי הביטוי ''איש זקן'' מעליב קשישים; ''העוג הברברי'', התנשאות תרבותית ודיכוי של האירופים העתיקים; ''גרגויל'', מעליב חובבי אדריכלות גותית; ''the traveler'', מעליבה פליטים שנאלצים ללכת קילומטרים ארוכים כדי להימלט מביתם ההרוס; ''lonewolf'', מעליב גברים בודדים ועריריים בשנות השלושים לחייהם; ''hell lord'', מעליב את אנשי כת השטן; השם שלך, שמעליב נאו פאגאנים כי הוא מתייחס לאל אחד...
הבנת? כל אחד יכול לחרטט סיבה שבגללה הוא נעלב ממשהו. אתה מנסה למשוך תשומת לב אליך ועל תנועת השוליים הנאו פאגאנית שלך, או שאתה ברצינות נעלב מזה? אם זו התשובה הראשונה, אז אני מקווה שהעץ יינעל. אם השנייה, אתה צריך לפתח עור עבה יותר. אם כינויים פשוטים כאלה מעליבים אותך כנראה שחיית בצמר גפן.

עריכה: מצחיק שציד מכשפות מפריע לך, אבל אתה מתעלם מ-300 שנים של רדיפה ועינויים שעברו על הנוצרים באימפריה הרומית, או מהחורבן הטוטאלי שהרומאים עשו ביהודה, או מהג'נוסייד שהם ביצעו בגאליה.

העוג הברברי אמר/ה:
כול דבר שיש לו נתונים במשחק ניתן להריגה.

לאלים יש, וגם למכשפות.

ולכן, בתור פורום של משחק שכולל הרג אלים ומכשפות, אין שום פוגענות בלקרוא לעצמך מחסל או צייד של יצורים מעין אלו.

עריכה: ואף אחד לא הולך להגיב לזה ששמות המשתמש פוגעים בו אבל בחתימה שלו הוא מייחל לחזור לחורבן תשעה באב?

איליה קפיטולינה מבחנתי זה גם שם לתקופת בית שני תחת שלטון רומי אני מייחל יותר לתקופה בה יהודים חיו לצד הלניסטים/רומים ולא לתקופה בה יש רק יהודים או רומאים...

הכוונה היא שהשם צייד מכשפות זה שם שפוגע כלפי נשים, כי הוא בא לצחוק על אנשים שנשרפו על המוקד ועל אנשים שעשו את זה... כמו ששואה זה לא נושא לצחוק עליו שנאה עתיקה כלפי נשים והרג שלהן בצורות אכזריות שלפני כן הן עוברות טראומה נוראית ללא סיבה מוצדקת הוא בעייני ממש לא יפה.

באמת אולי הגזמתי עם המשתמש השני...

ariel127711 אמר/ה:
איליה קפיטולינה מבחנתי זה גם שם לתקופת בית שני תחת שלטון רומי אני מייחל יותר לתקופה בה יהודים חיו לצד הלניסטים/רומים ולא לתקופה בה יש רק יהודים או רומאים...
אהה, התקופה שבה היהודים דוכאו עד עפר והמקום הקדוש ביותר להם חולל בבוטות? או על זה שחייל רומי היה יכול לקחת מיהודי את רכושו סתם לפי גחמה, לאנוס נערות יהודיות בחופשיות, ולהוריד סטירה ליהודי שאמר משהו שלא מצא חן בעיניו?

השואה קרתה לפני 70 שנה לעם שלנו. ציד מכשפות קרה לפני 400 שנים בכפרים פרוטסטנטיים.

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
ariel127711 אמר/ה:
אהה, התקופה שבה היהודים דוכאו עד עפר והמקום הקדוש ביותר להם חולל בבוטות? או על זה שחייל רומי היה יכול לקחת מיהודי את רכושו סתם לפי גחמה, לאנוס נערות יהודיות בחופשיות, ולהוריד סטירה ליהודי שאמר משהו שלא מצא חן בעיניו?

השואה קרתה לפני 70 שנה לעם שלנו. ציד מכשפות קרה לפני 400 שנים בכפרים פרוטסטנטיים.

היהדות הייתה בפריחה עד למרידות קיסריה טבריה ובית המקדש עברו שינויים לטובה, הכותל נבנה, וליהדות היה חופש פולחן ואוטנומיה, אשמח לשמוע על 5 אימפריות גדולות שלא תעדו עליהם זוועות כלפי אוכלוסייה מקומית שלא הסכימה עם השלטון.

אריאל
אף אחד לא אמר ''בוהוהו, רק הרומאים היו רשעים''
רוב האימפריות בהיסטוריה נבנו על סבל אנושי, אם לא כולן

אבל זה ש''כולם עושים את זה'' לא מצדיק את הסבל שהרומאים גרמו ליהודים

עכשיו, בנוגע לטענות ההיסטוריות שלך:

נתחיל בזה שהיהדות הייתה בשקיעה כבר הרבה מאוד זמן, והתרבןת הרומאית/ההלניזם רק האיצו את השקיעה. נמשיך מזה שאם היה מאד, זה אומר שהיה סבל. אנשים לא מורדים אם לא פוגעים בהם ומתעללים בהם

נסיים בזה שלא משנה איך אתה הופך את זה, איליה קפיטולינה זה השם שניתן לירושלים אחרי החורבן. כשאתה מייחל לאיליה קפיטולינה, ולתשעה באב, אתה מייחל לחורבן כל כך מחריד שהוא נחקק בזיכרון הקיבוצי של העם היהודי ושל הדת היהודית למשך כמעט אלפיים שנה.

אז אם לך יש זכות להיפגע מאדם שקורא לעצמו ''צייד המכשפות'' בפורום שמתעסק במשחקים שבהם אשכרה יש מכשפות מרושעות, לי יש זכות מזה שאתה בוחר להלל ולייחל לאחת התקופות המזעזעות ביותר בהיסטוריה של העם שלי.

העוג הברברי אמר/ה:
סבלנות עוג, הייתי עסוק.

אני לא רואה שום סיבה לדון בדברים של אריאל, שמייצגים פגיעה עקיפה שאף אחד לא מזהה, בזמן שהחתימה שלו קוראת לגעגועים לאיליה קפיטולינה בתשעה באב, היום בו הרומאים הרסו את בית המקדש, שלפני כן שמו בו פסל של יופיטר. הייתי ממליץ לך לשים פסל של ישו במקדש בחדר שלך ולהבין איך זה מרגיש. ההלניסטים גם לקחו כספים מקופת בית המקדש, מינו כהנים גדולים משל עצמם בכסף, והתערבו בשלל דרכים משפילות בחיי הדת של היהודים, עד שליהודים נמאס ואז הרומאים טבחו בכולם ואת השורדים הפכו לעבדים שקיבלו יחס קצת יותר מחפיר משמות משתמש פוגעניים, ככה שאני אישית ממש שמח שההלניסטים כבר לא פה ועושים לנו מה שבראש שלהם.
לגבי הטיעון שלך על דתות אחרות - נכון, דתות הן לא כאלה סובלניות, ויש דבר טוב בזה שהעולם היום חילוני ולא הורגים אנשים על זה שהם בטעות מאמינים באל הלא נכון. מצד שני אני לא רואה את [mention]הח'אן הטטרי[/mention], שהוא נוצרי, קורא לחזור לימי האינקוויזיציה, או את אלישע, מגדל, ליאור, טיילס ואני (דתיים) לחזור לימי הסנהדרין כשהרגו מחללי שבת נואפים והומואים. וזה כי אנחנו לא רוצים להתעלל באנשים.

[mention]ariel127711[/mention], בבקשה תמחק את החתימה שלך ותתנצל על התוכן שלה, לפני שאפנה למנהלים ואבקש מהם לתת לך אזהרה על זה שאתה כותב חתימה פוגענית בהרבה משמות המשתמש אותם רצית לשנות.

אולי השם נועד לצחוק דווקא על מי שצד את המכשפות, ולא להיפך?
אל תמהר להסיק מסקנות מהשם שהוא בחר לעצמו.
חוץ מזה, אני בטוח שנשות העולם באשר הן לא ייעלבו מזה. תשאל אותן לפני שאתה נעלב בשמן.

yds אמר/ה:
אריאל
אף אחד לא אמר ''בוהוהו, רק הרומאים היו רשעים''
רוב האימפריות בהיסטוריה נבנו על סבל אנושי, אם לא כולן

אבל זה ש''כולם עושים את זה'' לא מצדיק את הסבל שהרומאים גרמו ליהודים

עכשיו, בנוגע לטענות ההיסטוריות שלך:

נתחיל בזה שהיהדות הייתה בשקיעה כבר הרבה מאוד זמן, והתרבןת הרומאית/ההלניזם רק האיצו את השקיעה. נמשיך מזה שאם היה מאד, זה אומר שהיה סבל. אנשים לא מורדים אם לא פוגעים בהם ומתעללים בהם

נסיים בזה שלא משנה איך אתה הופך את זה, איליה קפיטולינה זה השם שניתן לירושלים אחרי החורבן. כשאתה מייחל לאיליה קפיטולינה, ולתשעה באב, אתה מייחל לחורבן כל כך מחריד שהוא נחקק בזיכרון הקיבוצי של העם היהודי ושל הדת היהודית למשך כמעט אלפיים שנה.

אז אם לך יש זכות להיפגע מאדם שקורא לעצמו ''צייד המכשפות'' בפורום שמתעסק במשחקים שבהם אשכרה יש מכשפות מרושעות, לי יש זכות מזה שאתה בוחר להלל ולייחל לאחת התקופות המזעזעות ביותר בהיסטוריה של העם שלי.

קראתי הכל. הייתי נותן שם אחר לשיר ומוציא את תשעה באב ואת איליה קפיטולינה. אבל רק בקטע הזה תבין, אינני שמח ב9 באב' כשאר היהודים אני אבל ביום זה אבל לא בגלל שבית המקדש השני נשרף או נהרס אלה בגלל 2 דברים 1: רוב היהודים עזבו את הארץ ואני מגעגע לתקופה בשיר שבה היהודים חיו לצד הלנים/רומאים-פגאנים לא לתקופה פגאנית שבה אין יהודים ורק פגאנים שולטים או אפילו לתקופה הנוצרית באה אחריה. 2. היהודים מורדים והקנאות שולטת ויהודים-הלניסטים כמוני נרצחים על ידי יהודים קנאים. אם תמצאו לי שם אחר לתקופה בו יהודים חיים לצד הלניסטים בארץ הקודש אשמח לערוך את השיר. ולא אני לא התכוונתי לפגוע באף אחד.

והעץ הנ"ל איננו הטרלה/ספאם.

אביעד אמר/ה:
העוג הברברי אמר/ה:
סבלנות עוג, הייתי עסוק.

אני לא רואה שום סיבה לדון בדברים של אריאל, שמייצגים פגיעה עקיפה שאף אחד לא מזהה, בזמן שהחתימה שלו קוראת לגעגועים לאיליה קפיטולינה בתשעה באב, היום בו הרומאים הרסו את בית המקדש, שלפני כן שמו בו פסל של יופיטר. הייתי ממליץ לך לשים פסל של ישו במקדש בחדר שלך ולהבין איך זה מרגיש. ההלניסטים גם לקחו כספים מקופת בית המקדש, מינו כהנים גדולים משל עצמם בכסף, והתערבו בשלל דרכים משפילות בחיי הדת של היהודים, עד שליהודים נמאס ואז הרומאים טבחו בכולם ואת השורדים הפכו לעבדים שקיבלו יחס קצת יותר מחפיר משמות משתמש פוגעניים, ככה שאני אישית ממש שמח שההלניסטים כבר לא פה ועושים לנו מה שבראש שלהם.
לגבי הטיעון שלך על דתות אחרות - נכון, דתות הן לא כאלה סובלניות, ויש דבר טוב בזה שהעולם היום חילוני ולא הורגים אנשים על זה שהם בטעות מאמינים באל הלא נכון. מצד שני אני לא רואה את @הח'אן הטטרי, שהוא נוצרי, קורא לחזור לימי האינקוויזיציה, או את אלישע, מגדל, ליאור, טיילס ואני (דתיים) לחזור לימי הסנהדרין כשהרגו מחללי שבת נואפים והומואים. וזה כי אנחנו לא רוצים להתעלל באנשים.

@ariel127711, בבקשה תמחק את החתימה שלך ותתנצל על התוכן שלה, לפני שאפנה למנהלים ואבקש מהם לתת לך אזהרה על זה שאתה כותב חתימה פוגענית בהרבה משמות המשתמש אותם רצית לשנות.

הסברתי את החתימה תגובה אחת מעל.

אוסיף שההשוואה בין ציד מכשפות, גרוע ככל שיהיה, לשואה, היא בגדר זילות.
ariel127711 אמר/ה:
אשמח לשמוע על 5 אימפריות גדולות שלא תעדו עליהם זוועות כלפי אוכלוסייה מקומית שלא הסכימה עם השלטון.
יש הבדל בין דיכוי מרד קשוח, לרצח עם. הבריטים היו אכזריים, אבל הוגנים. גם אחרי המרד ההודי, שום עם הודי לא חוסל / נמכר לעבדות, והתרבות ההודית לא נמחתה מעל האדמה. גם באמריקה, הבריטים דאגו לא להסתבך עם האינדיאנים (ודווקא האמריקאים טבחו והגלו עמים שלמים). אזכיר גם שהבריטים נלחמו בעבדות, לעומת הרומאים שבנו על גביה את האימפריה שלהם.
הפרסים, אויביהם המושבעים של היוונים הנאורים והמתקדמים, שלטו באימפריה בצורה כזו שכל עם היה יכול לשמור על תרבותו כל עוד שילם מסים. הם מעולם לא הגלו עמים (נהפוכו, הם החזירו גולים למולדתם), לא טבחו אוכלוסיות, לא מכרו עמים שלמים לעבדות.
הצרפתים התייחסו בצורה הוגנת לעמים האינדיאניים אותם כבשו, ובאירופה - אפילו בשיא המערכה נפוליאון לא טבח את כל הגרמנים או הספרדים, אפילו שהם היו אויביו העיקשים. הרומאים לעומתו חיסלו ציוויליזציות שלמות (גאלים, קרתגו, איברים).

מה שהרומאים עשו זה לחסל עמים ותרבויות שלמות, להגלות אוכלוסיות שלמות, לבצע מעשים המוניים של אונס ומכירה לעבדות. והעובדה שגם המונגולים והספרדים עשו דברים דומים לא מצדיקה את זה.

ariel127711 אמר/ה:
רוב היהודים עזבו את הארץ ואני מגעגע לתקופה בשיר שבה היהודים חיו לצד הלנים/רומאים-פגאנים
עזבו את הארץ. אפשר לחשוב שהם עשו רילוקיישן לאיטליה. לא שההלניסטים הנאורים ביצעו בהם ג'נוסייד, אונס המוני ומכירה לעבדות של אלפי אנשים.
ariel127711 אמר/ה:
היהודים מורדים והקנאות שולטת ויהודים-הלניסטים כמוני נרצחים על ידי יהודים קנאים. אם תמצאו לי שם אחר לתקופה בו יהודים חיים לצד הלניסטים בארץ הקודש אשמח לערוך את השיר.
שם מעולה עבור השיר: ''הלחי השנייה''. למה? כי לחייל רומי היתה זכות מלאה להוריד ליהודי סטירה אם רצה, וישוע הטיף לאנשים להפנות את הלחי השיניה כדי לא להסתבך עם הרומים. או שם אחר, ''בקבוק יין'', כי חייל רומי היה יכול לקחת ליהודי רכוש (נניח, בקבוק יןי) בלי לתת תמורה. או ''נערה מסכנה'', כי חייל רומי היה יכול לתפוס נערה יהודיה מסכנה ולעשות לה מה שבא לו, בחסות השלטון הרומי. ואני מדבר על אזור שנת 25, הרבה לפני המרד הגדול.

אבל אם אני נפגע מהרצון שלך לכזה דבר, אשר מתבטא בכל כתיבה שלך בפורום, (ובכלל ציטוט שלך, שאתה ממשיך לעשות אחרי שרק אני הערתי לך על זה מעל 15 פעם, קל וחומר הרבה אחרים/מנהלים) אז באיזה זכות יש לך לכתוב דבר כזה פוגע?

אם אני צם כל שנה מס' ימים שונים בתאריכים שונים רק על החורבן שנגרם בשם ההלניזים היקר שלך, אני חושב שיש לי את האפשרות להחליט שכל אזכור לתקופה הארורה הזו בערגה, גורם לי לסבל, על אותה של רצח מלא של היהודים, מכירתם לעבדות, הרס התרבות היהודית, ואז גם פיצול שאריות הפלטה שעוד נשארה, בתקופה שבה אתה טוען שהיה דו קיום, ועוד אומר שזה מוצדק שעם אחר יכנס ככה בעם שהוא כבש, וואלה צודק, באמת לא בסדר מבחינת היהודים בתקופה הזו שלא מתו על הרעיון שמישהו שהוא לא הם שולט בהם? בוא תחייה אתה תחת שלטון זר כמה שנים ונראה כמה אתה נהנה שאתה אפילו לא יכול ללמד את הילדים שלך על התרבות שלהם.

אז בוא נגמור עם הסיפור הזה, ונכניס לוגיקה,
1. להיעלב זה דבר סוביקטבי, מי שבוחר להיעלב מוזמן להציג את הטענה שלו בגינה הוא נעלב, ואם היא מוצדקת אז לבטח יבוא על זה תיקון, מנגד, מי שמך לריבון זכויות האדם שיקבע בשל אחרים על העלבון שלהם? למעשה הספרות 127711 עלולות להיות פוגועת בפני אנשים הסולדים ממספרים ראשניים, אני שוקל לדרוש ממך בשם להוריד אותם.

2. אם מישהו נעלב וזה לוגי, יש סעדים בנושא, כאמור מי שנעלב מוזמן לפנות לממונה ולטפל בזה, מוזמן להציע לאולדמן אחראי PC (ולא, PC זה לא מחשב אלא politically correct) שיוודא שאף אחד לא פותח משמתש בשם "מוות לערבים" או משהו.

אז מספיק, אין פה שום פוגענות ואין פה שום הצדקה, תהנה לך עם החתימה שלך, שכל השימוש בטענה שהיא פוגענית נועד להראות את האבסורד, אתה פועל נגד פוגענות וטוען שזה לא פוגע? אז עכשיו אתה גם מוסמך לקבוע לאחרים אם הם נפגעים או לא?

יש אחראים, קוראים להם מנהלים, אם מישהו פה מפרסם משהו פוגעני, הנפגע פונה אליהם, וזה נפתר, כמו שזה נפתר בכל פעם שעלה פה דיון כזה, ואלוהים יודע למה צריך להעלות את הדיון הזה שוב. אתה חושב שמשהו פוגעני כלפיך? מוזמן לדווח על זה, יטופל. לא פוגע בך? תמשיך הלאה, חושב שזה משהו כל כך פוגעני שזה יפגע בעוברים ובשווים, מוזמן גם על זה לדווח, יטופל בהתאם במידה וזה נכון.

מספיק כבר לצעוק זאב זאב.

אכן, אתה לא מנסה לפגוע, ורק אומר לי שאתה לא עצוב שבית המקדש נחרב. לעומת זאת, אתה עצוב כי היהודים וההלניסטים לא חיים כבר ביחד (ולכן ההלניסטים לא יכולים להתעלל ביהודים), וכי הקנאים ניצחו במרד, מה שלצערי לא קרה, וטבחו באלה שדיכאו אותם שנים רבות, וזה כבר סילוף של העובדות: מלכות החשמונאים התייונה לגמרי בעצמה, ושלוש המרידות שהיו אחריה (בכיבוש היווני שחזר) הסתיימו בניצחון מוחץ לאימפריה הרומית ובטח רחב היקף של יהודים.

אתה מבקש לשנות שמות פוגעניים שאף מכשפה לא נפגעת מהם, אבל את החתימה שלך אתה לא מוכן לשנות ולמחוק את התכנים הפוגעניים הרבה יותר, למרות שמספר משתמשים העירו לך עליהם. די לפטרונות, אנחנו יודעים טוב מאוד ממה אנחנו נעלבים. אחזור על זה פעם נוספת - החתימה שלך פוגענית, וההסבר שלך רק מחמיר את זה. תתנצל בבקשה.

עריכה: ואין צורך לצטט את כל ההודעה שלי או להגיב לה בדאבל פוסט.

סטטוס
נעול לתגובות.
חזרה